Domácí kapela, kaktus na talíři a mnohem víc dnes v Prostřeno!

Velký pes v malém bytě, kde je páníčkem mexický barman Esteban (41). Hostitel pobaví a připraví pikantní menu s kaktusem.

REPRÍZA Druhý hostitel je vystudovaný zvukař, ale živí se v baru, kde míchá dobrou margaritu. I tu dá svým hostům ochutnat, to už ale jeho zábavný večírek s originální hudební produkcí vrcholí. Esteban občas míchá i muziku, kterou má moc rád a které rozumí. Je sebevědomý a tréma ho nijak nesvazuje, i když soupeře pozve do hodně stísněného prostoru, hlavu si z toho nedělá. Do pořadu ho přihlásila přítelkyně, ale během vaření bude hostitelovi pomáhat s češtinou i přípravou večeře kamarád Patrik.

Podívejte se, jak Esteban připravuje kaktus:

Zajímavostí mexického jídelníčku je naložený kaktus se sýrem, opuncie má prý zvláštně intenzivní chuť; k předkrmu nechybějí samozřejmě ani lupínky nachos. Polévka je teplá, na druhé sousto prý až pěkně „hot“, pro někoho kromě pálivosti obsahuje i moc mléka.

Podívejte se, co si kluci myslí o českých holkách:

Hlavní „tacos carne“ jsou kukuřičné tortilly s masovou směsí, zde z hovězího. Hostitel ale myslí i na hinduistu Vikase a připraví mu vegetariánskou variantu, opět s kaktusem. Co se skrývá za sladkou tečkou „Fresas con crema“? Jsou to nám všem dobře známé jahody se smetanou, zde zakysanou, s cukrem a skořicí. Jednoduchý, ale snad na celém světě oblíbený dezert nesmí prý chybět ani na žádné oslavě v Mexiku.

Kluci hrají na struhadlo

Nejlepší je ale zábava, která hosty sblíží: pánové dostanou do rukou netradiční hudební nástroje a vytvoří s kytaristou Estebanem nadějný band... A jako specialita české kuchyně opět poslouží oblíbené chlebíčky, tentokrát obložené.

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.05.

SLEDUJTE PROSTŘENO! ONLINE

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.