Prostřeno! Druhá večeře ve znamení masa! Bude Nikola hlady?

Soutěž v jezení masa - Prostřeno!

Zdravotní sestra Petra (38) chce hodně vyhrát. Uvaří spíš průměrně, ale umí dobře počítat.

Úplně jiné menu než Nikola představí v úterý zdravotní sestra Petra. Vsadila na českou kuchyni, jsou v něm i rodinné recepty a hlavně hodně masa, dokonce i zvěřina. Rozvedená Petra vaří často pro svého šestiletého syna, který si o své mamince myslí, že vaří tak dobře, že by se měla do soutěže přihlásit. Co bude jíst v úterý Nikola u Petry? Určitě neochutná předkrmovou domácí paštiku, i když je dle mínění ostatních jemná a chutná. Vepřový vývar s noky dostane jen se zeleninou, ale i ostatním připadá trochu slabý a bez chuti.

Divoká svíčková

Petra zeleninu vynechá u hlavního chodu, své „divoké svíčkové“ s knedlíkem. Soňa si myslí, že to není žádná svíčková, ale jelen na smetaně – a ještě bez chuti divokého koření. Nejen Nikola, ale i ostatní postrádají zeleninu ve smetanové omáčce. Tu prý nejedl Petřin tatínek, proto doma dělali svíčkovou jen jako pečeni na smetaně. Zvěřina je ale měkoučká a chuť masa dostatečně výrazná, takže i přesto, že Soňa a trochu i Roman brblají, hlavní chod s poctivým domácím knedlíkem nakonec všichni snědí. A nad čím se hosté rozplývají nejvíce? To je sladká tečka, kiwi řezy, ty ochutná i Nikola, která by jinak asi měla v úterý hlad. A protože jsme v Kroměříži, hostitelka využije prostředí svého krásného města a kolegy pozve na návštěvu místních památek i zahrad, aby si od ní odnesli nejen plné bříško, ale i dojem z místní historie.

A nezapomneňte, že máte premiérovou šanci ohodnotit soutěžící. Takže neváhejte a dejte Petře bodů tolik, kolik si podle vás zaslouží. Navíc můžete vyhrát 5000 Kč.

Sledujte Prostřeno! od 17.50 na Primě.

Sdílejte článek