Hledáte lásku? Seznamovací speciál Prostřeno! je tu!

Potvrdí se, že neštěstí v lásce znamená štěstí ve hře? Prostřeno! z východních Čech bude speciální.

U prostřeného stolu se sejdou tři ženy a dva muži a tentokrát nejen pro možnou výhru šedesáti tisíc korun, ale hlavně kvůli seznámení. Láska prochází žaludkem a potkají se samá opuštěná srdce. Podaří se jim najít jeden druhého? Komu rozdají soutěžící během pořadu svá červená keramická srdíčka? Nebo si je najdou diváci s podobným osudem?

Úkol týdne je stylový, soutěžící mají připravit pusinky. Jak se jim povedou a padnou i nějaké opravdové? Sledujte speciální seznamku z východních Čech a vyberte si! Během posledního premiérového Prostřeno! před prázdninami držte palce nesmělým a nezadaným! Je to i vaše šance na lásku nebo na možnou výhru deseti tisíc korun, když budete hlasovat pro svého favorita!

Pondělí: Svobodný mládenec Pavel (38) má možná víc zkušeností v kuchyni než se ženami

Jako první se k plotně postaví nesmělý stydlín Pavel. Vysoký chlap je stále svobodný a na lásku zatím v životě štěstí neměl. Žije ve venkovském stavení s matkou a babičkou a doufá, že na něj někde ta pravá čeká a založí si s ní rodinu. Pavel hledá především pracovitou partnerku do svého hospodářství, která by mu navařila, napekla a pomohla. Prý ani nemá velké nároky na vzhled, spíš na tu praktickou stránku věci a upřímnou a laskavou povahu. Člen dobrovolných hasičů, zastupitel obce a trenér mládeže si myslí, že je spolehlivý, pracovitý a ochotný. A docela se mu daří i u plotny. Ale nejlepší kuchařka je pro Pavla stejně maminka, jeho nastávající by se asi musela hodně snažit, aby se jí vyrovnala.

Pavel sám uvařil, jak uměl nejlépe, upěkl slaďoučký moučník a dokonce se pokusil i o úkol týdne, který ho nijak nezaskočil, protože pusinky prý pečou doma na Vánoce. Jenže pusinky se v troubě spíš suší a Pavel je poněkud připálil, pár kousků na uvítání návštěvy ale nakonec zachránil. Pavlův předkrm „zahradnické harašení“ s plněnými žampiony a rajčaty byl dobrý, aspoň Ruska Irina si ho velmi chválila. Hovězí vývar s nudlemi a knedlíčky je prvním v celé řadě a s domácími nudlemi Pavlovi pomáhala maminka. Hlavní chod „duo nakládaných masíček, bramborové dukátky, zeleninová obloha, variace dresinků“ vypadal lépe v meníčku než na talíři a naložené vepřové maso mohlo být měkčí, ale nebyl špatný. Poněkud nebezpečnou zábavou se první hostitel pokusí nevěsty trochu prověřit – chce zjistit, jak jim to půjde na dvoře se sekyrou. A Ivě to půjde od ruky jedna radost…

Úterý: Je úterý, ale za šikovnou prodavačkou Ivou (40) zamíříme do obce Pátek

Iva je rozvedená a s bývalým manželem má dvě děti – sedmnáctiletou dceru a dvanáctiletého syna. Druhá hostitelka má velmi příjemný byt, kde uplatnila svůj vkus nejen ona, ale i její dcera, která studuje design. Iva je zručná, umí to s barvami a laky, dokáže renovovat nábytek, což uvidíme v jejím interiéru. I v kuchyni se pohybuje s jistotou. Vyzařuje z ní sebejistota i radost ze života, baví ji ezoterika a o životě, vztazích, ale například i bylinkách umí u stolu hezky vyprávět. Také nezatrpkla a ráda vzpomíná na své bývalé vztahy jako na hezké životní úseky. Pozitivní Iva se nestydí, dokonce klidně přizná, že jí v životě chybí sex. A pusinky, ty opravdové, rozdávala hned na prahu svého bytu, s žádným sněhem se kvůli úkolu týdne nepatlala.

Na první šunkovou rolku použila nevšední recept, dokonce do náplně přidala afrodiziakální celer. Zapůsobí to na Pavla, kterému se Iva líbí? A co její domácké menu z králíka? Kuličky v polévce byly trochu tvrdé, ale králík na bůčku a zelenině s kyprým knedlíkem a dušeným zelím byl jedna báseň. Tradiční recept nikoho nepohoršil, nedostavil se nikdo s předsudky ohledně králičího masa. Iva zabodovala a špatné nebylo ani její Tiramisu podle italského receptu, na kterém si třeba Jiří pochutnával úplně poprvé. U poznávací zábavy se hosté pobavili a celý úterní večer hodnotili pozitivně, hlavně Pavel.

Středa: Zahradník Jiří (27) by ženu potřeboval jako sůl. Štěstí zatím v životě neměl a v kuchyni mu to moc nejde…

Ve středu bude lásku hledat další nesmělý muž, zahradník Jirka. Ten je svobodný a od posledního vztahu se mu už dlouho nedaří najít tu pravou. V Jirkově domácnosti chybí ženská ruka, ani okolí jeho domku oku nijak nelahodí. To, že miluje zahradničení, zde bohužel vidět moc není. U plotny mu to moc nejde, sám si nijak nevyvařuje a určitě by byl rád, kdyby se toho někdo ujal za něj. A to se i zčásti stane… Jiří má nervy na pochodu. Dokáže své menu vůbec dovařit? Nejprve mu při přípravě večeře vypadnou pojistky, normálně totiž ve svém skromném bytě takové hostiny nepořádá a na jeho elektriku je to trochu moc. Na Jirku je zase moc jeho menu s kuřecím vývarem, pečeným kuřecím stehýnkem s kaší a okurkovým salátem a závěrečnou sušenkovou střechou, protože zejména při přípravě posledního chodu potřebuje pomoc své starší sestry, se kterou si jsou hodně blízcí. Jirkova zábava souvis s jeho profesí – budou se sázet petrklíče. Pusinky také rozdá, stejně jako včera Iva, ale jen nakreslené na papíře. Na své složité dětství a smrt rodičů si citlivý hostitel vzpomene během jídla a neobejde se to bez slz. Nakonec se osmělí a předá červené srdíčko Veronice, která se mu líbí. Jak to dopadne? Přijme Veronika Jirku, nebo ho odmítne? Každopádně ji vyděsí, když proběhne stavením kolem její nohy myš.

Čtvrtek: Pokud láska prochází žaludkem, u pohledné maminky Veroniky (31) by měla velkou šanci

Štěstí ve hře i lásce hledá čtvrtá hostitelka, operátorka call centra Veronika. Vyučená kadeřnice má čtyřletého syna Matyáška se kterým je už tři roky sama. S posledním partnerem zažila zklamání a nyní hledá někoho, kdo bude upřímný. Naštěstí má velkou oporu ve svých rodičích, kteří jí hodně pomáhají. Uvidíme její maminku, která vypadá jako její sestra. Veronika hosty pozve do příjemného bytu v hradeckém paneláku, kde žije se svým synkem, což je prý také důvod, proč jí nevyšel žádný vztah poté, co je opustil jeho otec.

Verunka předvede kuchařský koncert a ve vaření se vyzná tak, že by mola klidně vést kulinářský kurz. A tak ji to v kuchyni baví, že by prý snad ani partnera nenechala vařit samotného, aspoň by mu pomáhala. Jí tedy nikdo pomáhat nemusí: předkrm s parmskou šunkou a uzeným lososem vypadá krásně, a přestože mají pánové k rybě nějaké výtky, nakonec zůstanou talíře prázdné. Menu je opravdu luxusní. Po všech těch vývarech představuje hráškový krém s krutony příjemnou změnu a hlavní úspěch má hlavní chod: hovězí na červeném víně se šťouchačkami, kde kuchařka dokázala i doladit omáčku. A stejně jako předkrm též lahodný mini dortík s lesním ovocem je pastvou pro oči a pro chuťové pohárky. Spokojení hosté si pochvalují nejen jídlo, ale také atmosféru večírku. A seznamovací maraton pokračuje, i dnes se budou rozdávat srdíčka. Něco se chystá mezi Pavlem a Irinou. Přijdou spolu vyfešákovaní jako na svatbu ruku v ruce a nakonec si zatančí tělo na tělo.

Pátek: Irina (43) si včera padla do náručí s Pavlem. Dnes má pocit, že to uspěchala. Jak se jí podaří poslední večeře?

Jako poslední se v pátek lásku pokusí najít rozvedená Irina. Je to samostatná a pracovitá žena se spoustou zájmů. Pochází z Ruska a v Čechách je už přes dvacet let. Žije v bytovce na venkově, kde má i svoji zahrádku, ráda sleduje akční seriály. Nechce děti a sportuje i doma, kde má spoustu cvičebních pomůcek, to bude i součástí zábavy. Po včerejším úspěšném večírku u Veroniky to bude mít Irina v kuchyni těžké, ale doufá, že zaboduje se svým zčásti ruským menu. Pro finální menu si hostitelka hodně věcí připravila předem, na kameru jen předvede postup.

Na překrm připraví chléb z domácí pekárny a vlastní domácí sýr naložený v bylinkách a oleji, který se zdá Ivě docela slaný a ostrý. Již čtvrtý vývar s játrovými knedlíčky je dost mastný, polévka je z hovězího i vepřového masa s morkovou kostí, hosté by si v pátek dali raději boršč. A celkem sytý je i hlavní chod, hostitelčin recept nazvaný „líní golubci“. Jídlo známé od Slovenska přes Ukrajinu až po Rusko si hostitelka chtěla trochu ulehčit, proto masové koule s rýží nebalila do zelných listů, ale upekla je zvlášť. A předem si připravil i přesladký medovník, který je velmi pracný a musí se dobře rozležet. A jak to má s Pavlem? Jako na houpačce. Včera to vypadalo, že je ruka v rukávu, ale v noci se Irina převalovala ve své velké posteli, kde by sice už nechtěla být sama, jenže s Pavlem si to zatím představit nedokáže. Prý cítí, že má v sobě málo ohně a je moc nezkušený. Obě brunetky, Iva a Veronika, jsou z vývoje zklamané, tolik se snažily dát ty dva dohromady…

Jak skončí tenhle speciální týden? Kdo vyhraje? Zvítězí dobré jídlo, nebo taktika? A najde láska toho pravého? Pokud ne, ti, co si nepadnou do oka u stolu, mohou dostat druhou šanci od diváků. Proto sledujte Prostřeno! Je to i vaše šance na lásku!

Dívejte se od pondělí do pátku od 17.50 na Primě a hlasujte. SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.