Prostřeno! Hosté u Lisi zažijí pravé americké country!

Country vložka - Prostřeno!

Američanka Lisa (47) připraví večírek v kalifornském stylu. Krůta sice nebude, zato její manžel předvede pravé country.

Američanka Lisa je takové sluníčko. Hrála divadlo, bydlela v Praze, před časem se s rodinou přestěhovala kousek dál, do Šeberova. Vaří s lehkostí, žádné velké nervy si v kuchyni nedělá, je vidět, že ví, co dělá. Soupeři jsou z jejího meníčka nejprve zklamaní, protože čekali pravé americké Vánoce s krocanem, čeká je však odlehčené kalifornské menu. Nakonec jsou ale rádi, protože si moc pochutnají na všech chodech, nejslabším jídlem je snad nasládlá mrkvová polévka. Výtečné jsou už úvodní krabí koláčky, kam přijde sice polotovar z konzervy, ale kvalitní. Lisa má vůbec hodně věcí z Ameriky a jedná se nejen o suroviny, ale i o kuchyňské nářadí a pomůcky.

Speciální prkénko

Zajímavý a prý vynikající je losos pečený na speciálním prkénku, dřevo dodá rybě vynikající chuť a aroma. Přílohou je pečená růžičková kapusta, připravená jako salát. Nevšední studenou přílohu by ale třeba Petra klidně oželela, i když jídlo krásně vypadá a jen se do něj pustit. A co se Lise možná nejvíc povedlo, to je klasický americký jablečný koláč, dochucený slaným karamelem jako překvapivý kontrast ke sladkému moučníku, který chutná všem. Lisin manžel je také Američan a přijde hostům zahrát a zazpívat pravé americké country. Lisa je pohodářka, a i když jí občas není rozumět, snaží se a všichni se u ní cítí moc dobře.

A nezapomneňte, že máte premiérovou šanci ohodnotit soutěžící. Takže neváhejte a dejte Lise bodů tolik, kolik si podle vás zaslouží. Navíc můžete vyhrát 5000 Kč.

Sledujte Prostřeno! od 17.50 na Primě.

Sdílejte článek