Seriály a filmy

10. listopadu 2017 19:00

Lucie Gretzová

Prostřeno! Hosté uvíznou na člunu na Vltavě! Porouchal se motor!

Klání ve Středočeském kraji se zúčastní čtyři ženy a jediný muž, mladý řidič Jaroslav.

Středočeši se u prostřeného stolu utkají nejen o hlavní výhru 60 tisíc u stolu, ale i o dalších 30 tisíc od diváků. Ten, který od nich získá nejvíce bodů, si kromě peněz odnese i řád Zlaté vařečky.

Superpotraviny

A tentokrát bude co napravovat, protože ve finále se odehraje jedna velká hra, jedno velké představení. Prostřeno! bude tentokrát i o superpotravinách, protože to je úkol týdne, i když ne každý ví, co si pod tím představit. Definic a výkladů je více... A součástí zábavy se stanou motory – funkční, burácející i nefunkční. Proč? Dvě účastnice jsou motorkářky a Jaroslav motory jako profesionální řidič miluje. Hlavně se ale bude vařit, smažit, péct a jíst, jedna večeře bude hodně zmatená a úplně na přeskáčku. V Prostřeno! je opět na co se dívat od pondělí až do pátku!

Pondělí: Provozní Květoslava (44) spoléhala na projížďku po Labi, jenže motorový člun nespolupracuje

Provozní v úklidové firmě Květa je zkušená hospodyně, „šťastně rozvedená a již čtyři roky šťastně zadaná“ maminka tří dcer by mohla svůj večer dobře zvládnout. Koule a knedlíčky její vaření zahájí: koule z čerstvého sýra, doplněné o další chutě a obalené v paprice, mletých oříšcích a pokrájených ředkvičkách tvoří docela sytý předkrm. Ten nechutná Ivetě, které, jak se v týdnu ukáže, nechutná skoro nic. Knedlíčky jsou hlavní náplní chutné polévky, ovšem právě ony jsou největší slabostí druhého chodu. Jsou tak tvrdé, že skoro skáčou z talíře. Královský řízek s opečeným bramborem je Květin oblíbený rodinný recept, řízek se marinuje v majonéze a je obalený v těstíčku. Hostitelka se bojí, že bude hlavní chod doplněný o česnekový dip až moc pikantní, ale to se obává zbytečně. Barbora, která je na ostrá jídla zvyklá, by klidně snesla i výraznější chuť. Květoslava hosty netrápí žízní a stará se o ně, ale k lepšímu dojmu z celé večeře nepřispěje její nepečený piškotový dort Šarlota, který je prý málo sladký a nestihl ztuhnout. Originální a nezapomenutelná měla být pondělní zábava, na které se aktivně účastní partner hostitelky. Jsme v Kolíně a hosté se měli projet po Labi na motorovém gumovém člunu. Jenže… Motor se nějak zadřel, a tak Květin přítel musí napnout svaly a na vratkém plavidle zaveslovat.

Úterý: Mladá Barbora (21) má velké plány, ale vůbec nestíhá a chody podává ve zpřeházeném pořadí

Druhá hostitelka má za sebou nelehké dětství a svěří se s ním na kameru. Po přerušeném studiu se vrátila dálkově do školy, k tomu pracuje na benzínce a pečuje také o svá domácí zvířátka – černého kocoura velmi miluje, prý je to pán domu a ona s manželem jsou takoví „kocourovi sluhové“. To je vidět i na neuklizené podlaze, hosté si všimnou rozházeného steliva, granulí a chlupů. Barbora nepůsobí moc vyrovnaným dojmem, je hodně nervózní, přípravu večeře asi dost podcenila. Kromě moučníku: svoji sladkou tečku si upekla už den předem, aby dobře ztuhla. Co si o tomto netradičním postupu s polotovary budou myslet hosté?

Jídla na přeskáčku

Bára vsadila na českou kuchyni, ale protože nestíhá, bude podávat jídla na přeskáčku. Svoji hostinu začne netypicky úkolem týdne a polévkou, vývarem, ve kterém není žádné maso. Pak následuje zábava, protože na lince jsou při příchodu hostů ještě syrové kotlety i brambory! K malování čajových šálků, které si budou moci soupeři odnést domů jako suvenýr, dostanou krémový dort a kávičku. Prostě blázinec! Kdyby se něco takového stalo Květě, tak by prý už dávno zkolabovala, ale Bára se zatím nehroutí a po dezertu podává odvážně předkrm – což je zapečená anglická brambora s česnekovým dipem, která navíc nikomu moc nechutná. Bude hlavní chod opravdu tím zlatým hřebem téhle poněkud bláznivé večeře? Jaká bude „pečeně z chlívku s domácími kroketami“, spojená s vyprávěním o hostitelčině nešťastné rodinné historii?

Středa: Iveta (31) to s hosty umí, dobře uvaří a uspořádá malou šlehačkovou bitvu

Půvabná kalkulantka Iveta, maminka osmileté dcery, se netají tím, že potřebuje splatit své dluhy. U ostatních se Iveta často tváří, že jí nic nechutná, a případné soupeře si pěkně hlídá. Pravda ale je, že má štěstěnu na své straně. Je to příjemná a pozorná hostitelka, která si vše dobře rozmyslela, vsadila na prověřené chutě a neriskovala s příliš složitým menu s bůhvíjak náročnou přípravou. Ale zase večeři neodflákla. Na úvod je sýrová roláda, která stihla ztuhnout, a kromě sýra obsahuje jen šunku a pomazánkové máslo. Banketky domácí nejsou, ale zdá se, že to nikomu až tak moc nevadí. Dýňová polévka je pro někoho premiéra a chutná i Jardovi, který se jí trochu bál. Krém je právě tak akorát hustý a okořeněný muškátem a ozdobený semínky. Hlavní chod obsahuje hned tři řízky z krůtího masa a dvou druhů vepřového, a protože je toho opravdu hodně, Iveta se rozhodla pro odlehčenou verzi salátu, který kromě brambor obsahuje ještě jarní cibulku, ředkvičky, okurku, jistě je možné podobnou přílohu variovat. A hostitelka nic nepokazí ani svým dezertem, cheesecake s kanadskými borůvkami také všichni pochválí. Iveta má ze svého výkonu dobrou náladu, i když její zábava – hra s metáním šlehačky – třeba pro Lucii zase až tak velká legrace není…

Čtvrtek: Řidič Jaroslav (22) soupeřkám předvede driftování a před kamerou požádá svou přítelkyni o ruku

Jako „hodný, milý a tolerantní“ sám sebe popíše čtvrtý hostitel a jediný muž týdne Jaroslav. Je to ještě mladík a navzdory řečenému asi občas i velký „pruďas“. Nelze si nevšimnout jeho fleků na krku a dámy zajímá, od čeho je hostitel má. Ten se netají tím, že si občas v hospůdce rád přihne a pak se nezná. Jarda se někdy popere a toto je pozůstatek z bitek. Ale také jsou to prý důkazy lásky od jeho přítelkyně, kterou miluje. Dokonce tak, že ji v závěru večera požádá o ruku! Už má připravený prstýnek. Právě kvůli chystané svatbě by chtěl vyhrát. A jak dopadne jeho vaření? I do toho jde hostitel po hlavě, prý všechny pokrmy připravuje poprvé, ale ve vaření se, zdá se, docela vyzná. Jarda přísahá na moderní českou gastronomii, kam zařadí dokonce i svůj předkrm, italské caprese. Hostitel má s předkrmem docela úspěch, pak už je to ale horší. Druhý bramborový krém nechutná všem, nejen Ivetě. Prý je to polévka pro batolata, která připomíná řídkou bramborovou kaši – prostě propadák. A ani další pyré nedopadne dobře. Hrachové pyré je přílohou k opečenému filé z lososa a glazované zelenině, to ujde, ale pyré vzniklo omylem ze sterilovaného hrášku a dámám nechutná. Zaujme poslední „koláč ze zeleného čaje“, ovšem nejatraktivnější součástí čtvrtého večera je drsná automobilová zábava a nakonec i něco romantiky – Jaroslav dá zásnubní prstýnek své partnerce a požádá ji o ruku. Řekne mu ano? A proč a za co se Jaroslavovi omluví Květa?

Pátek: Kadeřnice a maminka Lucie (38) si poslední večeři a finále docela užívá, ovšem pak přijde hodně studená sprcha

„Očekávám trošku nervozity podle toho, kdo se sejde u stolu,“ říká před natáčením kadeřnice na mateřské dovolené, „ale opravdu se těším.“ Její obavy se potvrdí, protože to, co se dozví na úplném konci týdne nejen jí vyrazí dech. A podle toho se odvíjí i celá páteční večeře. Lucie je šikovná kuchařka, hostitelka i paní domu, kde pečuje s láskou o svoji zahradu. V nejpříjemnějším bydlení týdne by mohlo proběhnout důstojné finále téhle středočeské party a taky to tak chvíli vypadá. „Uzený losos s křenovou pastou a rajčatovým toustem“ je chutný předkrm, ale Iveta se tváří, že se uzeného lososa skoro až štítí. Další hovězí vývar je určitě jeden z těch lepších vývarů týdne, navíc jsou v něm prý opravdu dobré domácí nudle. Jenže Iveta nejí hovězí! To bohužel platí i u hlavního chodu, hovězího na víně, tentokrát má řeči i Bára, ale jinak zůstanou talíře prázdné. A určitě ne poprvé v životě peče hostitelka svůj poslední chod – brownies jsou takové, jaké mají být, čokoládové a uvnitř tekuté, jenže „Iveta nesnáší kakao“. Přestože je jasné, jaká hra se tady hraje, Lucie se drží, hosty čeká ještě zajímavá zábava. Další projížďka – tentokrát na motorkách! Kdo se bojí a kdo si to užije? A co všechno se ve finále Lucie dozví? Co zjistí, že jí z toho spadne brada?

Dívejte se na Prostřeno! od začátku do konce. Diváci mají navíc šanci napravit velkou nespravedlnost! A k tomu i možnost sami za své bodování vyhrát pět tisíc korun!

Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku v 17.50 a hlasujte!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.