Seriály a filmy

27. listopadu 2017 19:00

Lucie Gretzová

Prostřeno! Jak podojit buvola? To je otázka večera!

Jak podojit buvola - Prostřeno!

Podnikatel Jiří (42) je soutěživý, kritický a vsadí na lehkou moderní kuchyni a kvalitní suroviny.

Po prvním oťukávácím večeru se jede do dalšího domu, tentokrát hodně moderního. Jiří se netají tím, že je nervák. Uklidňovat se chodí se svou rodinou do přírody; jak mu to půjde v kuchyni jeho hezkého rodinného domu? Bude mít ambiciózní hostitel velkou trému? Je poněkud zamlklý, občas i podmračený, prý je to ale normálka, hodně se prý namluví v práci. Večeře, na které mu evidentně dost záleží, je úplně jiná než včera: odlehčená, s prvky italské a mezinárodní kuchyně. I Jiří zčásti vaří z domácích surovin, na hlavní chod ale podává steaky z pravé svíčkové. Tím lehce zmate nejstaršího Pepu, který se domnívá, že dostane svíčkovou omáčku. Budou to ale bifteky…

Problémy se steakem

Do italské kuchyně míří předkrmová bruschetta, což je třeba pro Zuzku premiéra, ale pro hostitele prý běžná snídaně nebo křupavá pochoutka k vínu. Zda je to vždy s buvolí mozzarellou, nevíme, ale každopádně tahle bruschetta chutná. A z rajských jablíček a z Itálie pochází i druhý chod, „polévka z pečených rajčat“. Pro barvu a lahodnější chuť tam Jirka přidá i trochu mrkve a celeru, pečením by měl tomatový krém získat výraznější chuť. To však nijak neoslní Vláďu, který prostě rajčata nejí a nesnáší. Výborné steaky jsou hodně vysoké a uvnitř ještě dost krvavé, hlavně Zuzka je z toho rozpačitá. Navíc i z těch chlapských řečí u stolu o rajčatech a jejich údajně blahodárném vlivu na potenci. Ostatně - s podobným námětem přišla sama, to ale netušila, jak se tohle téma chytne a rozvine. Ještěže je tu zábava, jde se ven a sladká tečka. Komu zachutná módní brownies v kombinaci se zmrzlinou? A přijde i Zuzana na chuť rybaření u malého rybníčku kousek od Jiřího domu?

A nezapomneňte, že máte premiérovou šanci ohodnotit soutěžící. Takže neváhejte a dejte Jirkovi bodů tolik, kolik si podle vás zaslouží. Navíc můžete vyhrát 5000 Kč.

Sledujte Prostřeno! od 17.50 na Primě.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!