Seriály a filmy

21. listopadu 2016 05:00

Prostřeno! Jak uspěje sebevědomá „hokejka” ?

V Ústeckém kraji se sejde pestrá společnost, ženy jsou v mírně převaze. Jde o mladší společnost, ve čtvrtek prostírá teprve šestnáctiletá studentka Barbora.

Nejstarší soutěžící je učitelka Marcela, která maso skoro nejí, ale vegetariánská její večeře nebude. Muži u stolu jsou rozdílní, prvním je hokejový trenér a tak trochu macho Honza, který se s ničím moc nemazlí. Druhým je ohleduplný a pečlivý gay Pavel, který má registrovaného partnera a netají se tím. I proto je jedním z témat u stolu homosexualita a tolerance. Kulinářsky zajímavé je úterní menu Lenky, která žila půl roku v Řecku, řeckou kuchyni si zamilovala a chce ji dopřát i ostatním. Úkolem týdne je pohár – tedy nic složitého a nesplnitelného, zato možná dobrého. A v sobotu se tahle parta sejde k Poslední večeři. Tedy pozvánku dostanou všichni a budou také zvědaví, zda všichni nakonec dorazí. Hosté se dozvědí, jak kdo bodoval a kdo nejvíce kritizoval. Na pořadu dne budou i reparáty receptů. Dozvíme se, co se dělo po skončení natáčení, kdo se s kým potkal, zda někdo něčeho lituje a co je potřeba napravit. A dojde i na řešení starých křivd.

Sledujte na Primě Prostřeno! z Ústeckého kraje od pondělí až do soboty!

Pondělí: Sebevědomý hokejový trenér Honza (36) dobře uvaří a čeká pochvalu a možná i výhru

Ženatý trenér Honza pozve hosty do příjemného podkrovního bytu, který zařizovala jeho žena, protože kdyby to bylo na něm, mohl by být klidně víc účelový a strohý – žádné kytičky. Ze sestavy, která k němu dorazí, je nejprve trochu zaražený. Dozví se, že Marcela moc maso nemusí, vlastně skoro vůbec ne. A s meníčkem trochu odvážně zariskoval, obsahuje například krevetovou polévku nebo žebírka na předkrm – ta nemusí změknout – a houby. K tomu jsou tři tutovky: domácí chléb, panenka se šťouchačkami a tiramisu. V kuchyni si Jan věří, vaří prý často a rád. A asi nelže, protože se mu večeře povede a chutná, dokonce i ta polévka s krevetami a hříbková omáčka. Dokáže Honza hosty svou sebejistotou oslnit, nebo je spíš zaskočit? A jak se jim bude líbit zábava, což je ve výsledku pomalovaný celý obličej?

Úterý: Vdaná účetní Lenka (27) miluje řeckou kuchyni a její hosté se docela nachodí po Trmicích

Lenka má tak malý byt, že ho soutěžícím ukáže, ale vařit a prostírat bude v nedalekém bratrově bytě. Její řecké menu soutěžící trochu zaskočí, až na tzatziki moc nevědí, co dostanou. Lenka ale překvapí i sama sebe, protože připravit řecké pochoutky jako řecká bohyně není jednoduché. Každému nechutná všechno, ale bohužel se shodnou na polévce fasolada, zeleninová polévka s fazolemi nechutná skoro nikomu. Na předkrm je špíz s kuřecím masem souvlaki, ten se zdá ale Honzovi nedodělaný. Zajímavý je hlavní chod pasticcio, který trochu připomíná lasagne, jde o makarony zapečené s masem. Jídlo moc chutná Báře, ale pro Honzu je prostě příliš obyčejné, také mu vadí čekání a přesuny. Honza je u stolu vůbec nejvíc slyšet a má ke všemu co říci. Ostatní si toho začínají všímat a přemýšlejí, zda jde to oprávněná kritika, nebo spíš taktika. Na zábavu se jde na další procházku, tentokrát do zámku v Trmicích, kde je k vidění spousta vláčků a mašinek a podává se tu i sladký dezert s tureckými kořeny – baklava.

Středa: Sympatický kadeřník, student a gay Pavel (22) má v kuchyni problémy, avšak zvládne je vybalancovat

Pavel, který se netají svou orientací, hosty přivítá ve velkém, moderním a prostorném bytě. Okázalá koupelna, která spíš připomíná hotelové spa, návštěvě vyrazí dech. Kdyby nevěděli, že jsou v paneláku, nevěřili by tomu! Pavel je ale sympaťák, má smysl pro humor, nevytahuje se a především s ženami u stolu si velmi dobře rozumí. Je ale také perfekcionista a to mu trochu zavaří. Jak moc ovlivní jeho vaření, že má hosty přímo za zády? Navíc mu přijde radit a pomáhat Honza, který se mu kouká pod ruce. Pavel asi nezvládl svůj boj s nervozitou a nasypal do své pepřové omáčky k panence se smetanovými bramborami víc soli než je zdrávo, připálil cuketu. „Protože chtěl být precizní a vyhovět Marcele, to nás stálo omáčku,“ konstatuje pak rozladěně Honza, který hostiteli ještě pomůže se servírováním hlavního chodu. Nerozhodí to Pavla ještě víc? I přes čekání a nepovedenou omáčku, se mu povedl tatarák z lososa i hráškový krém. Hlavní chod – byť bez omáčky – je též dobrý a Marcela se dokonce dočká i své prémiové cukety. „U hlavního chodu mě podrželi a jsem za to moc rád,“ svěří se Pavel. Nálada se uvolní u slovní hry a završí u vynikajícího dezertu původem ze Španělska, spojeného s úkolem týdne. Jen pro Honzu je toho činčání na talíři a čekání už moc.

Čtvrtek: Benjmínek týdne, studentka Barbora (16), uvaří v kuchyni rodinného domu. Činí se, ale kritice neujde

Ve čtvrtek se k plotně postaví benjamínek týdne Barbora. Teprve šestnáctiletá středoškolská studentka oboru bezpečnostní právo si troufne na moderní a celkem složité menu. Bude zapečená bagetka se sýrem a šunkou, hovězí vývar s knedlíčky a nudlemi, pečený pstruh se šťouchaným bramborem a palačinky. A všichni jsou k jejímu výkonu vzhledem k věku shovívaví. Až na Honzu… Ten na čtvrteční večeři dorazí s hodně kritickou náladou a Barboře nic nedaruje. Hlavně její hlavní chod se mu nelíbí. Vyčte jí, proč ze pstruha vyndala oči, pochybuje nad čerstvostí ryby a má celou řadu dalších výhrad. Bude to Báře hodně líto? Jak moc ji to rozhodí? A Honza v kuchyni zase pomáhá… Je to spíš taktika, nebo pomoc? Když se Bára zdrží s přípravou šlehačky, hbitě jí předvede, jak by se to mělo dělat. Je to prostě trenér mládeže. Ale nejmladší hostitelka je z toho všeho poněkud zaražená. Na zábavu vezme soupeře ven: hosty čeká ukázka jízdy a práce s koňmi, Bářin koníček.

Pátek: Učitelka a sportovkyně Marcela (39) nejí maso, ale maso podává, i když si ho poplete

V pátek večeři připraví Marcela, vdaná maminka dvou synů. Umírněná vegetariánka, co sama maso moc nemusí, dává přednost zelenině a občas jí jen ryby a kuřecí. Ale kvůli hostům je maso na jejím menu také. Co soupeři ochutnají v jejím velkém a hezkém domě, který Marcelin manžel postavil skoro celý sám? Jídelníček je tak trochu letem světem: po zapečených tortillách je italská česnečka v českém chlebu a pak následují dva druhy masa, kuřecí a vepřové, a ledový jahodový dort s kávou. A v hlavním chodu je trochu potíž. Obě masa se Marcele v pekáči pomíchají a ona teď neví, které je které. Kdo jí pomůže tuhle záhadu rozluštit? No samozřejmě, že Honza! A jakou zábavu paní učitelka připraví? Hru na školu! No a protože jsme ve finále, ani v tomto pátečním Prostřeno! hra na pravdu chybět nebude. Rozdávat se budou rozhodující body.

Jak dopadne Poslední večeře? Kdo tento týden vyhraje krásných 50 000 korun a stane se hostitelem týdne? A budou vítězi výhru přát i ostatní soutěžící z Ústeckého kraje?

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.