Prostřeno! Jarda se schová na stromě!

U invalidní důchodkyně Heleny (55) se „na chalupě u lesa“ dějí věci! Večeřet se bude teprve až Jaroslav sleze ze stromu…

Helena je vyučená řeznice - uzenářka, k jídlu a k české kuchyni má vřelý vztah a chce to dokázat ve finále. Moc ráda také plete a vyšívá, její chalupa, kam se s manželem přestěhovali z Prahy, je plná jejích výtvorů. Na rozdíl od včerejška jsou v Helenině chaloupce naopak stropy proklatě nízko… Venku leje jako z konve, takže plánovaná projížďka na čtyřkolce se ruší, bude vůbec nějaká zábava? Legrace bude kopec, i když chvíli to vypadá, že snad odpadne poslední večeře i finále. Jaroslav se posilnil v hospodě a (možná i kvůli tomu, aby udělal dojem na Moniku a strávil zklamání z vlastní večeře) vylezl na vysoký strom. Dostanou ho holky dolů?

Jarda na stromě

Mezitím se nic netušící Helena činí v kuchyni, kde připravuje domáckou večeři po česku: vaječnou pomazánku s vejci a nivou a kulajdu. Tahle polévka už v pondělí byla, ale tentokrát bude normálně s vejci a koprem – bohužel bez hub. Na hlavní chod se až na Moniku všichni těší – plněné bramborové knedlíky s uzeným masem budou se zelíčkem a osmaženou cibulkou pěkně na sádle. Tradiční je i dezert - čokoládová bábovka, ozvláštněná tvarohovou náplní. Když dorazí promočený Jarda i ostatní konečně k večeři, Jaroslav se ještě posilní dalším panákem od hodné hostitelky.

Zapálil si!

Pokukuje po Monice, které říká k její velké radosti Fifinka, strefuje se dál do Josefa, dokonce si u stolu bez svolení odnaučené kuřačky Heleny zapálí! No tohle! Soupeři nevěří vlastním očím! Vyhodí ho hostitelka od stolu? A proč se Monika červená? Jaká bude náhradní zábava? Stručná a zábavná!

Je to vzrušující týden. Kdo ho vyhraje? Nekorektní taktik Jaroslav, nebo někdo jiný? Sledujte Prostřeno! každý všední den v 17.50 na Primě.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.