Prostřeno! Menu samá křepelka!

Trojnásobná maminka, ředitelka i chovatelka Lenka (39), překvapí zejména nevšedním jídelníčkem: všude samá křepelka!

Finanční poradkyně Lenka toho prý už hodně procestovala, proto není snadné její rozmazlené chuťové buňky jen tak uspokojit. A opravdu je zatím asi největší kritičkou. Co sama trojnásobná maminka ve finále předvede? Nikdo nepochybuje, že bude chtít zazářit. Překvapí svým menu, kde pochází vše od křepelek, které na své farmě s manželem chovají. Inspirovala je k tomu dcera, která trpěla zdravotními problémy, a na imunitu prý pomáhají právě křepelčí vajíčka. A vajíčka zabrala, dcera se do dvou měsíců uzdravila. Jak zapůsobí tahle křepelčí terapie na Lenčiny hosty? Komu budou křepelky zapáchat?

Přednáška o křepelkách

Po úkolu týdne přijde na stůl pečená křepelka s nakládanými vajíčky a s příchutí cibulky s kurkumou. Sára s Renčou se na ty malé nožičky dívají trochu vyděšeně. A Sáře se zdá, že jsou ptáci v klecích poněkud moc pohromadě. Co na to Lenka? Lenka a Sára nebudou nikdy kamarádky, i když se hostitelka snažila. Radkovi ale polévka jede, chutnala mu i vajíčka v předkrmu. Lenka zkusí něco osvěty, přesvědčí Sáru o prospěšnosti křepelčího chovu, aby negativně neovlivňovala ostatní?

Chov křepelek

Panenka Wellington je obrovská porce jen se salátem a s jogurtem, hostitelka hlavní chod dobře zvládla, ale hosté už nemohou. I poslední „zábava“ se týká křepelek, konkrétně loupání malých kropenatých vajíček. Hostům už jdou oči šejdrem a to je ještě čeká čokoládou ozdobená roláda z křepelčích vajec s domácí meruňkovou marmeládou.

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.