Seriály a filmy

31. března 2017 19:00

Prostřeno! Michaela hned první večer osahává Tomáše! Co bude dál?

Míša osahává Lukáše - Prostřeno!

V Jihočeském kraji se u prostřeného stolu sejdou tři ženy a dva muži. Týden zahájí Michaela, která je taktička, chce vyhrát a rozehraje velkou hru.

Prý se ráda baví, hodně mluví a často se směje na celé kolo, je aktivní, během týdne změní nejen barvu vlasů, ale i vztahy ke svým soupeřům. Hádá se s Lukášem, ale pak i s Tomášem, v pondělí se ale ještě k němu má natolik, až ho uvede do rozpaků. Úkolem týdne, který dá někomu docela zabrat, je paštika, a nepodaří se ho utajit do konce týdne. Také budeme opět sledovat, v čem hosté přijdou na večeři a co to o nich vypovídá. Jihočeský týden je jako na houpačce, každého v kuchyni něco potrápí, výzvy jsou občas drsné a kritika nikoho nemine. Hlavně od Lukáše a Míši, která vaří jako první, což jí hraje do karet. Kdo na jihu Čech nakonec vyhraje 60 000 korun a stane se hostitelem jihočeského týdne? Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku a dozvíte se to!

Pondělí: Michaela (33) zvládne tři děti i vaření. Mění barvu vlasů, chce se bavit za každou cenu a v rámci výzvy prohledá Tomáše, kterého skoro pasuje na svého muže!

Pořádkumilovná Michaela z Milevska jde do všeho po hlavě a netají se tím, že by ráda vyhrála. Úkol týdne jí tedy vůbec nevoní, játra totiž nesnáší. Ale paštiky by mohla klidně vyrábět. Jde jí to od ruky. V pondělí ještě Michaela vypadá jako taková nenucená holka, co se ráda pobaví a každému zatepla vyklopí, co jí přijde na jazyk. Během týdne jsou ale vztahy mezi ní a muži stále napjatější. Lukáš je tak trochu jako ona sama – kritizuje a chce vyhrát, Tomáš ji provokuje tím, jak mluví, co nosí na sobě, jak poučuje – je prostě jiný, možná i gay? Michaela dělá rychlé soudy a s ničím a nikým se nemaže. Ani v kuchyni se netrápí rozpaky. Carpaccio udělá ze zadního hovězího, jen ho pořádně rozklepe a očistí – a jde to. A docela dobře. S úspěchem se setká i její francouzská cibulačka, na které už tolik lidí pohořelo, ale ta její s kostkou bujonu, chutná. Míša docela zariskovala s hlavním chodem; křepelky na jablkách nemáme na stole denně. A k tomu ještě s kuskusem a dušenou kořenovou zeleninou! Ale kdyby nebylo Lukášovy kritiky ohledně zbytečného množství slaniny a mála jablek a Lukášovy poznámky o kuskusu bez chuti, hostům v pondělí chutná. I čokoládová pěna, ta je ovšem pro kluky sladká až moc. Pondělní Prostřeno! začne u Míši docela od podlahy a většina rychle pochopí, kdo tady bude asi největší hráč.

Úterý: Sabina (23) pozve hosty do svého studentského bytu, pokusí se o originální menu letem světem a pro změnu nikoho neštve. Nikdo ji však také nepochválí a skoro z ní udělají alkoholičku.

Mírnou a sympatickou éterickou Sabinu přihlásili do pořadu přátelé, kterým její originální recepty a vaření ve studentském bytě moc chutnají. Sabinu vaření určitě baví a ráda experimentuje, proto vsadila na indickou a italskou kuchyni. Jenže… Soupeři nejsou tak přátelsky a vstřícně naladění jako hostitelčini kolegové nebo Sabina sama. U stolu se ukáže, že hosté by spíš ocenili kuchyni tradiční a že Sabině neodpustí žádnou chybičku. Moderní chutě je příliš neoslní a chyb se najde dost. Sabina to bere srdnatě, i když nepřátelská atmosféra ji zaskočí a slzička ukápne. Indický „zvláštní“ předkrm – placky plněné sýrem a brambory s variací omáček – je celkem propadák, i když lákavě naservírovaný. Rajská polévka v italském stylu se hostům, hlavně Bohunce, zdá moc kyselá. Na hlavní chod se dlouho načekají, dokonce jdou obhlédnout do kuchyně, kde to vázne. Sabina se piplá se smaženými domácími kroketami, ale lépe by udělala, kdyby jen uvařila brambory. Škoda vepřové panenky, protože ani smetanovo-pepřová omáčka se nepovede. Sabina si oddychne, když jí pěkně ztuhne aspoň poslední chod – dezert panna cotta. Atmosféra u stolu se přiostřuje, Michaela, která už má odvařeno, začíná vystrkovat růžky. S Lukášem Sabinu donutí, aby vypila půllitr piva na ex, hostitelka ale pivo nesnáší a vůbec se jí to nelíbí.

Středa: Lukáš (30) podcenil svoji kuchařskou přípravu a Michaela mu nic nedaruje

Ve středu se k plotně postaví zedník Lukáš. Je mu jasné, že Michaela k němu dorazí s jediným cílem – pořádně si do něj rýpnout a snažit se mu jeho večer znepříjemnit. Když jde o zlomyslnosti, jsou s Míšou spojenci, jinak jsou ale tvrdí soupeři a umějí se pěkně pohádat. Lukáš nad stolem zatím hodně kritizoval, o to šikovnější musí v kuchyni být. Ovšem Lukášovo vaření je všelijaké. Jestli je to nervozitou nebo tím, že je Lukáš flegmatik, těžko říct… Každopádně Lukášovo menu hostům na papíře připadá nadějné, ale v praxi na talíři ne. Sýrová roláda je pro Jihočechy obyčejná, domácí houbová polévka bez hub a sladká od brambor taktéž, Tomášovi se vůbec nezamlouvají Lukášovy rádoby honosné názvy pokrmů. Tak třeba jeho královské řízky podle hostů nebyly vůbec královské, ani dostatečné, a nebeská roláda také nebyla dost nebeská. Kritizovat se bude hodně, nepoživatelný, možná i nebezpečný je úkol týdne, který hostitel v potu tváře víceméně zbytečně připravil. Nejvíce slyšet bude Michaela. Ta do Lukáše rýpe a ani se tím netají… Hašteření i smích se trochu zklidní při vystoupení Lukášova nevlastního syna, který zahraje na harmoniku a chce návštěvu rozezpívat.

Čtvrtek: Bohumíra (48) moc nemluví a zatím se spíš neprojevila. Je hodně nervózní a své jihočeské menu uvaří u dcery, která ji brzy udělá babičkou.

Čtvrteční vaření bude mít ve své režii nejstarší účastnice týdne Bohunka, která má ráda starou dobrou klasiku. Až do čtvrtka to vypadalo, že vaření docela rozumí, kuchařkou se vyučila. Jenomže i ona se dopustí několika problematických věcí. Její menu se zapečeným hermelínem a brusinkami, jihočeskou kulajdou, masovou směsí s bramboráčky a domácími lívanci některým připadá obyčejné. To by možná až tolik nevadilo, kdyby bylo v dokonalém provedení. A to není… Bohunka se bála hub, takže její kulajdě chybí ta zásadní, atraktivní složka. Masová směs chutná Sabině, ale to je vděčná strávnice, muži mají spíš pocit, že jde o hospodský blaf. U stolu se opět kritizuje a vyřizují se účty. Bohumíře nepomůže ani předchozí spojenectví s Michaelou, ta pomluví její příliš domácké pohodlné domácké oblečení a jako správná hráčka ještě předposlední večeři pokazí ošklivou hádkou s Lukášem. Atmosféra večera je chvílemi na bodu mrazu nebo dokonce pod ním. Lukáš posílá Míšu na léčení, jak tohle dopadne?

Pátek: Budoucí učitel Tomáš (25) má velké ambice, ale musí čelit ponižující výzvě.

Vztah mezi vysokoškolákem Tomášem a taktičkou Míšou má od pondělka zajímavý vývoj. Zatímco na začátku ho v žertu skoro pasovala na svého manžela, postupně měnila názor a vynášela různé soudy. Dokonce ho označila za homosexuála a nestyděla se ho na to přede všemi zeptat. Tomáš ale žije s přítelkyní, i když Míšu stejně stoprocentně nepřesvědčí a ta pokračuje ve svých pubertálních žertech dál. Dokonce hostitele donutí, aby si natáhl na hlavu prezervativ! A to se Tomáš, podle Lukáše pro změnu „podpantoflák“, tak snaží. Mluví spisovně, nosí značkové oblečení a zajímá se o gastronomii. Co Tomášovi v pátek rozhodně nechybí, jsou pevné nervy… Dokonce přežije i onu velmi zvláštní výzvu svých soupeřů. Tomáš vaření miluje a snaží se ukázat to nejlepší, co dovede. Ale i on něco pokazí. Hned přípitek, ale pokračuje dobře, jeho francouzský tatarák chutná i Míše, která to samozřejmě nepřizná. Cibulačku ale hostitel bohužel připálí. A jinak moc chutná líčka s kaší pokazí úplně zbytečně halabala servisem, škoda jeho dlouhé práce v kuchyni. Napraví to poslední chod, skvělé tiramisu? Jak dopadne hra na pravdu? Kdo komu co řekne z plných plic? Vyjde Michaele její taktika a zvítězí nad Tomášem, kterému výhru opravdu, ale opravdu nepřeje?

Kdo se bude v té zamrzlé atmosféře ve finále smát naposled?

Sledujte premiérové Prostřeno! od pondělí do pátku v 17.35 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.