Prostřeno! Mladá maminka Nicole se od svého půlročního chlapečka neodloučí ani při vaření

V Královéhradeckém kraji, kam po delším čase pořad Prostřeno! zavítá, jsou ženy v mírné přesile. Hlavní šedesátitisícovou výhru si ve východních Čechách chtějí vyvařit tři ženy a dva muži.

Na talířích bude tentokrát převažovat kuřecí maso, ale dvakrát se bude podávat i zvěřina, což je asi unikát pořadu. Hostitelé dostali za úkol udělat nějaký fresh recept a komu se to podaří nejlépe, je to pro něj zároveň vstupenka na Fresh festival, jehož se televize Prima tradičně účastní. Kdo to bude? Ohledně úkolu týdne soutěžící tápou až do samotného finále, nikdo neprozradí zadání.

Východočeský kolektiv je přátelský, ale tahle parta má zároveň hodně mlsné jazýčky a nic si vzájemně nedaruje. Hledá se taktik, ten to ale dělá šikovně. Soupeři jsou většinou „vedle jak ta jedle“, jen předposlední hostitelka v tom má ve čtvrtek jasno. Vydáme se i na dvě exkurze do historie, protože dámy jsou hrdé lokální patriotky a chtějí zajímavosti ze svého bydliště zprostředkovat nejen kolegům, ale i divákům. Kdo ze soutěžících získá největší divácké sympatie a tím vylepší svůj domácí rozpočet o deset tisíc korun? A který z hlasujících diváků se bude radovat ze stejné částky? Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku, vše se dozvíte! Tentokrát to bude opravdu ženy versus muži a napínavé to zůstane až do konce.

Pondělí: Mladá maminka Nicole (21) se od svého půlročního chlapečka neodloučí ani při vaření

„Do pořadu jsem se přihlásila trochu z hecu,“ říká o své účasti v pořadu mladá maminka, která nás ale nenechá na pochybách, že jejím hlavním motivem bude výhra. Nicole z Trutnova zvládne uvařit celkem hravě i s malým pomocníkem, který si hoví u maminky v šátku. A malý Oskar nechybí ani u přípitku, z čehož jsou hosté docela překvapení. Zúčastní se chlapeček celé večeře, zajímá hosty? Naštěstí dorazí tatínek, který se ujme své otcovské role a Nicole může v klidu podávat své pondělní lehké a zdravé menu.

Její předkrm je fresh skoro jako úkol týdne, jde o jarní salátek s křepelčími vejci a toustem. A hned se ukáže, že se bude hodně kritizovat. Adam nejí natvrdo vařená vejce a bude toho ještě mnohem víc, co nejí. Zajímavý a u hostitelky doma oblíbený cuketový krém je pro někoho až moc ostrá polévka po zázvoru. A výtky se nevyhnou ani hlavnímu chodu, což je baby kuřátko s hráškovým pyré a velikonoční nádivka podle babiččina receptu. Ta se pekla zvlášť a kuře se zdá hostům vyschlé. Doprovodí ho hráškové pyré, chutné, slaďoučké, pro někoho možná až moc. Naopak svěže nakyslý limetkový koláč chutě srovná. První zábavou je originální nevšední skládačka z kamenů, která si žádá trpělivost a kterou přijde představit známý Nicole.

Úterý: Skladník Pavel (26) vzal účast v pořadu za svoji ženu a je vidět, že doma moc nevaří. S rolí hostitele se ale popere statečně, i když se bude opět kritizovat…

Pavel je upřímný mladý muž a přizná, že co se vaření týče, je v kuchyni spíš začátečník. Mnohem raději peče a doma to mají se ženou takhle rozdělené. Je hodně nervózní a sám kroutí hlavou nad tím, do čeho se to vlastně pustil. Je vidět, že dezerty mu jdou nejlépe, čokoládovou pěnu si udělal (stejně jako včera Nicole koláč) pro jistotu den předem a na kameru jen předvede celý postup. Tady Pavel nechyboval, ale hrubou chybu udělal při přípravě polévky. Hovězí vývar s celestýnskými nudlemi je bohužel bez nudlí, na ty v tom fofru prostě zapomněl. Hosté se po nudlích samozřejmě ptají a je jasné, že za tohle půjdou body dolů.

Předkrm s avokádovou pomazánkou a šunkovými závitky s křenem není špatný, jen k sobě věci na talíři úplně neladí. Co ještě bude stát Pavla nějaké bodíky? Jeho „retro“ hlavní chod – kuřecí kapsa s broskví a sýrem a americkými brambory – není jen staromódní, ale bohužel i vysušený tak, že se nedá skoro jíst. Hostiteli nezbyla žádná vypečená šťáva, sos chybí a dodatečně podávaná odfláknutá obloha to nezachrání. I Pavlovu zábavu přijmou někteří soupeři s rozpaky. Jde o koupenou hru – sice zábavnou, ale pro hostitele nepředstavuje taková aktivita žádnou práci. Přesto to nakonec Pavel v úterý zvládne a je na sebe docela pyšný. A určitě mu spadl velký kámen ze srdce…

Středa: Technik Adam (32) je adjunkt, kterého momentálně baví nejvíc myslivost. Není proto divu, že připraví zvěřinu, kterou sám ulovil. Nebudou v mase ještě broky?

Ženatý tatínek Adam ze Dvora Králové je muž mnoha zájmů. Na Pavla působí jako taktik, protože nemá rád vajíčka natvrdo a nemusí sladké a je toho jistě ještě víc... Prokazatelně mu ale chutná zvěřina, která je hned ve dvou chodech jeho středečního menu. Komu pro změnu zvěřina nevoní? Je to Nicole, ta není z Adamovy večeře nadšená. Ostatní ale ocení nevšední zvěřinové menu, zajímavý je i předkrm. Adam se rozhodl podávat španělské tapas, slané drobnosti, které připraví ve třech variantách: se sušenou šunkou, houbami a chorizem. Výborná je jeho bažantí polévka, kterou nikdo zatím nezná a pro návštěvu je to opravdu příjemné překvapení. V polévce plavou pořádné domácí nudle a až na Nicole druhý chod hosty nadchne.

Pečené kančí maso je na zelenině a na pivě, k tomu Adam uvaří oblíbené šťouchané brambory s cibulkou a slaninou. Bohužel už nestihne dotáhnout k dokonalosti omáčku – vypečená šťáva z masa je spíš taková vodnatá a nepůsobí chutně. I ovocné muffiny s domácí zmrzlinou mají své mouchy, domácí zmrzlina ztuhla na kost, ale na to, že hostitel nepeče a sladké nevyhledává, je sladká tečka sice málo sladká, ale chuťově dobrá. Třetí hostitel se rozhodl pro osvědčenou zábavu, která soupeře spolehlivě rozesměje. Balonky s heliem jsou tutovka. Jen Pavel se svého balonku hned nedočká. Je to schválnost, nebo na to Adam prostě jen zapomněl?

Čtvrtek: Prodavačka Věra (48) z Dobrušky hosty spolehlivě nasytí a pozve je na exkurzi do rodného domu F. L. Věka

Nejstarší účastnice Věra své soupeře překvapí, když je přivítá s přípitkem na hezkém náměstí v Dobrušce. Uvítací drink spojí se zábavou, která je poučná a pro někoho i dost zajímavá. Věra si ale nepřipije, na kameru přizná, proč alkohol už léta nepije. Je podruhé vdaná a první manželství prý zvládala jen tak, že pila víc, než bylo zdrávo. Dnes abstinuje, hýbe se a žije prý mnohem lépe než dřív. Má pro koho, kromě dětí má už i dvě vnučky. Věra má také trému, do soutěže ji přihlásili kolegové, nejprve váhala, ale pak hozenou rukavici zvedla. Ostatně v její velké kuchyni se musí krásně vařit.

Začne bohatými a zapečenými bagetkami z vlastního těsta, následuje hovězí polévka s masem a vejci. Adam od pozorné hostitelky vejce nedostane a Nicole se takové extrabuřty moc nelíbí. Na hlavní chod bude opět kuřecí maso a soupeři se bojí, aby nebylo zase vysušené. To ale ve čtvrtek nehrozí, maso je chutné a v kombinaci s výbornou sýrovou omáčkou s nivou i šťavnaté, jako příloha jsou opět šťouchané brambory. A spolustolovníky nadchnou i smetanové poháry se sušenkami, aspoň Pavel si moc pochutnal. Opravdu našla v jídle Nicole chlup, jak tvrdí? Věra si myslí, že Nicole taktizuje…

Pátek: Mzdová účetní Iva (39) pokračuje v linii, kterou nastavil Adam a Věra. Bude opět zvěřina, hosté se dobře najedí a ve finále se také něco dozvědí

„Konečně domeček!“ radují se Východočeši. Dvojnásobná vdaná maminka Iva bydlí v novém domě, krásně naklizeném a čistém, zároveň ale útulném. Kolegové se budou u Ivy, která jim dosud občas prý připomínala učitelku, nakonec cítit moc příjemně. Iva má organizační talent a je to zkušená kuchařka, takže by její poslední večeře a celé finále mohlo proběhnout v pohodě. Přesto není hostitelka se svou večeří stoprocentně spokojená, ví, že má navíc. Zklame ji už předkrm, plněné mini rohlíčky nejsou tak vláčné, jak si představovala. Na další chod bude dýňová polévka z dýně, kterou si sama vypěstovala na svém políčku. Vydesignovaná polévka se semínky je pro někoho přesolená, ale pro Nicole, která je zvyklá na pikantnější krémy, naopak nedochucená, Adam nechce hostitelce věřit, že „masíčko po myslivecku“ s rýží je skutečně z kančího. Podezírá Ivu, že jde o obyčejné vepřové. Ani Ivě se nepodařila smetanová omáčka tak jako jindy.

Hostitelka, která má ráda pořádek a je zvyklá podávat kvalitní výkony, je trochu rozčarovaná. Není na sebe až moc přísná? Vždyť její jablíčkový dort považuje Pavel za nejlepší moučník týdne! A připraví nejlepší úkol týdne… Překvapivá je i zábava, která souvisí s gastronomií i místem. Víte, jak vznikly hořické trubičky? A hlavně, uměli byste tuto cukrovinku vyrobit? Soupeři si to zkusí podle originální receptury a zjistí, že je to pěkná dřina… Odhalí v Královéhradeckém kraji nakonec nějakého taktika? Přizná se sám? A kdo to všechno vyhraje? Sledujte Prostřeno! každý všední den v 17.50 na Primě.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.