Prostřeno! Na hostitelku nezbyl talíř, musí jíst z plastového!

Trojnásobná maminka Kamila (27) je tak trochu „mouchy snězte si mě“. Skoro nemluví, a přestože je vyučená kuchařka, svým jídlem nepřesvědčí.

Je Kamila z Jihlavy tak ostýchavá, nebo je prostě introvert? Hned na úvod podává poněkud nevábný povinný cibulový doušek a ani její byt k příjemné atmosféře druhého večírku nepřispěje. Je to strohý, až prázdný příbytek – včetně dětského pokoje pro dvojčata. A celkem nedávno do rodiny, kde druhá hostitelka žije ještě s partnerem, přibyla malá holčička. Maminka tří dětí doma hodně vaří, ale vařit v kulinářské soutěži, to je něco jiného... Na stole chybí (stejně jako včera) ubrus a menu připadá hostům poněkud obyčejné, to se týká zejména hlavního chodu. U předkrmu se Marie děsí, že šneky určitě nepozře, protože všechno vylovené z vody v ní vzbuzuje většinou štítivé pocity, ale děsit se nemusí. Budou to neškodné, už trochu vysušené šneky z listového těsta, potřené kečupem a naplněné šunkou a eidamem třicítkou. A ty přece doma také někdy peče…

Maruška jedla psa!

Menu je jednoduché, ale hostitelka je u vaření docela nervózní. Další vývar, tentokrát kuřecí, je spíš takový degustační chod, polévky je totiž na talíři docela málo. A prostý hlavní chod má i jednu zvláštnost: kuřecí maso je dušené na sezamu a jednou z hlavních surovin je vejce. Každý tak dostane své volské oko a navíc jsou ve vejci obalené a osmažené i předvařené brambory, jde o rodinný recept. Formičky na brambory se však bohužel nenašly, podle toho tak vypadá i design hlavního chodu. Co ale obyčejné není, je výstřední dezert, ozdobený portrétem každého z účinkujících na jedlém papíře! Originální nápad souvisí se zábavou – dorazila profesionální fotografka a hosty vyfotila. Jak bude soupeřům příjemná představa, že konzumují sami sebe?

Šneci

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.