Prostřeno! Natáčení muselo být poprvé v historii přerušeno!

Prostřeno! XVI (81) - upoutávka

Moravskoslezské Prostřeno! představí tři ženy a dva muže a diváky hodně překvapí. To tu ještě nebylo! Poprvé v historii pořadu muselo být natáčení přerušeno!

Naváže se až po několika týdnech. Proč? Hosté se tak pohádali? Ne, během jídla omdleli a tři z nich odvezla záchranka do nemocnice! Kdo za to může? Nejnápadnější z hostitelů Pavel, u kterého se to ve středu stalo? Ajťák, dobrodruh, cestovatel chodí na večeře bos, je dost upovídaný, má spoustu životních zážitků a další, který se odehrál pod dohledem kamer přímo u něj doma, si do svého životopisu – asi nerad – přidá. Hosté, hlavně Lucie, je na Pavla pěkně naštvaná, usmíří se ti dva nakonec?

Lucie a Šárka, to jsou dvě soupeřky se zajímavými, ale smutnými osudy a obě ženy by moc potřebovaly vyhrát. Lucka bude kvůli synovi klidně taktizovat, vyjde jí to? Každý by si přál hlavní výhru šedesát tisíc korun, ale hodně mohou ovlivnit i diváci. Který ze soutěžících od nich tentokrát získá nejvíce bodů? Kdo se stane vítězem divácké volby a kromě třiceti tisíc získá i řád Zlaté vařečky? Kdo si podle diváků odměnu zaslouží nejvíce? Sledujte výjimečné Prostřeno! ze severní Moravy!

Pondělí: Moravskoslezský týden zahájí sympaťák a pozorný hostitel Jirka (32). Pozornost na sebe však upoutá ajťák Pavel, který přijde bos, chodí totiž v „průhledných botách“!

Ženatý otec jedné dcery, projektant a zároveň dálkový student vysoké školy, zahájí první večeři v Ostravě-Porubě. Na sídlišti plném zeleně nebydlí dlouho, ale moc se mu tu líbí – a hostům se líbí u něj. Hostitel je sportovec, na jeho postavě je to znát, jeho další vášní je jízda na motorce. Jirka je rád, když dorazí další muž, ale Pavel ho hodně překvapí už na prahu. Dorazí totiž bez bez klobouku bos.

Jeden host přijde bos

Pondělní menu je takové mezinárodní, předkrm je z Itálie a hostitel by s ním mohl trochu narazit, protože obsahuje kozí sýr, který by měl doplnit cukrový meloun a pršut, Jiří to se sýrem ale nepřehání. S rodinou jezdí často do Maďarska k Balatonu, kde si oblíbil tokáň a k tomu špecle. Přílohu na hlavní chod si dokáže připravit sám, i když přiznává, že u toho někdy docela zaneřádí kuchyni. Hovězí maso v omáčce si ale úplně neuhlídá, protože maso se záhadně připálí a Lucie si té nahořklé chuti všimne. Když na to upozorní, Jirka se přizná, že jindy tokáň válí bez chybičky, ale je to zákon schválnosti… Maďarskému jídlu předchází výborná pórková polévka a dezert míří do Francie. Soufflé není jednoduchý recept a ne vždy se povede, tentokrát ale vyjde na jedničku. Snad jen Věře se zdá dezert příliš sladký, ale ta má vůbec hodně připomínek. A jak to bude se zábavou? Tu má hostitel docela vychytanou, hosté si zahrají holandský billiard, zatímco Jiří finišuje v kuchyni. A kromě nadýchaného slaďoučkého nákypu se mu podaří i nepečený úkol týdne – vánoční cukroví a hosté to ocení.

Úterý: Maminka Lucie (31) žije sama s nemocným synem a ráda by vyhrála, aby mu mohla dopřát pobyt v lázních. Chce hosty svým příběhem dojmout, aby ji vysoko obodovali?

Na Věru to tak působí a není jí dobře, když hostitelka u jídla prozradí svůj příběh. Lucii se narodil syn předčasně a trpí vážnými neurologickými obtížemi. Je jasné, že to úterní hostitelka nemá lehké, navíc je na to sama. A co udělá pro to, aby na výhru dosáhla? Její předkrm obsahuje sušenou šunku jako včera u Jirky, ale pršut bude ve formě závitků s dobrou pomazánkou. Hostitelka přiznává, že míní taktizovat a stydět se za to nebude. A protože jí na výhře záleží, je také docela nervózní. U vaření se jí až tak nedaří a nervozita jí občas svazuje ruce. Když si odmyslíme hlavní chod, na výsledku to však není až tak moc znát. Chutná je i krémová dýňová polévka, která měla u ní doma premiéru.

Hostitelka se zbytečně shazuje

Taktické ale moc není, že hostitelka se před soupeři sama neustále shazuje a na své chyby kolegy ještě upozorňuje. To hosté nechápou a Lucii naopak radši povzbuzují. Jirka a Pavel, který opět nezklame – na večeři ujel třicet kilometrů bos na kole a dorazí zpocený v cyklistickém dresu - Lucii kvůli přehnané sebekritice domlouvají. Chlubily nemá nikdo rád, ale ani opak se nemá přehánět! Při hodnocení hlavního chodu má ale Lucie trochu pravdu, protože kuřecí steak na provensálském koření a bramborovo-celerové pyré se jí skutečně nepovedly. A proč vyučená kuchařka použila při přípravě masa polotovar a nezvolila si nějaký vlastní osvědčený recept? Ovšem sladká tečka - nepečený cheesecake to je už jiná káva. Dezert je dost dobrý a skoro dětská hra, jenž mu předchází, a kterou si hostitelka sice moc nepřipravila, hosty docela rozveselí a chmury nad stolem rozežene.

Středa: Zcestovalý dobrodruh, ajťák Pavel (31), hosty posadí na zem a nabídne exotické menu, po němž tři soupeři skončí v nemocnici. Natáčení je přerušeno, může za to snad chilli?

Pavel překvapil hned v pondělí, kdy dorazil na večeři bos. Má sice dva bakalářské diplomy z IT, ale dnes se považuje spíš za dobrodruha a cestovatele, moc usadit se zatím nehodlá. Ostatně jeho byt po rodičích jako útulné hnízdečko nepůsobí, je to spíš takový holobyt. Hostitel spí na karimatce na zemi, není tu ani stůl a židle. Kam Pavel hosty posadí? Protože má rád Blízký a Střední východ, měli by si pochutnávat v tureckém sedu na zemi. Peršan jim k tomu sice nedopřeje, na zemi je ale deka a dostanou i polštářky. Ne všem se to ale líbí, Šárka zůstane raději na gauči, který tu naštěstí po rodičích zbyl. Pavel nepoužívá dokonce ani ledničku a plynový sporák, i když v kuchyni stojí.

Pavel je naostro!

Sezení na podlaze se mu nakonec vymstí: výstřední hostitel nechodí jenom bos, či se koupe v přírodě naostro, ale chodí tak i doma. Když mu prasknou džíny, je to pro všechny docela šok... Pavel si naplánoval vegetariánské menu letem světem, kam přidá mnoho dovezeného koření a cizokrajných ingrediencí. Pomazánka na první předkrm je mexická, bude guacamole z avokáda se spoustou citronu a česneku. Druhým předkrmem je napařovaná neoloupaná zelenina s tahinovou omáčkou a máslem ghí, a protože jídlo není moc výrazné, hostitel k němu nabídne etiopské chilli. Ale ani to není nijak zvlášť ostré, proto si ho Lucie dopřeje hodně – a není sama. Následuje hummus doplněný indickými plackami, ty si Pavel upekl sám. A Lucie si opět dochutí jídlo chilli, jenže za chvíli se jí udělá nevolno. Má pocit, že omdlí, nezvykle se jí točí hlava a krev jí pulzuje ve spáncích, bojí se, že ztratí vědomí. Panikaří, nebo je to tak vážné? A co na to hostitel? Tomu sice nic není, ale samozřejmě je ve stresu, protože vůbec netuší, co se děje a kde se stala chyba. „To už není reality show, to je real life!“ říká, když volá pro Lucku záchranku. Tím to ale nekončí... I ostatním není po chvíli dobře, Věru pálí oči, svět se motá i se sportovcem Jirkou. Sanitka se musí vrátit a do nemocnice odveze i Jirku a Šárku, kteří čekají na podlaze v horizontální poloze. Na přeslazenou izraelskou chalvu už nikdo nemá pochopitelně chuť… Kdo ví, kdy proběhne bododvání a kdy se tahle severomoravská parta zase sejde. Jestli vůbec…

Čtvrtek: U Šárky (46) se přerušené natáčení rozběhne nanovo. Uslyšíme hostitelčin neveselý životní příběh a Pavlovo vysvětlování.

Uběhlo pár týdnů, než se hosté zotavili z následků středeční večeře u Pavla. Chtějí se vůbec ještě sejít a pokračovat v natáčení? Prý ano, na tom se shodnou, takže se jede dál podle plánu. Ve čtvrtek by se všichni měli sejít u Šárky, které se mezitím změnil život. Bohužel, k horšímu… Nepracuje a přišla o dítě, které měla v pěstounské péči, takže ve svém skromném bytě teď žije jen s vlastní čtrnáctiletou dcerou. Po svěřené dívce se jí prý moc stýská, ale na druhou stranu to bere docela srdnatě. Má finanční problémy, dokonce držela přes víkend půst nejen kvůli zdraví, ale prostě jí na jídlo scházely peníze. Paradoxně z toho, že hraje na city ostatních, ji obviňuje Lucie, která se sama neváhala podělit o svůj neveselý životní příběh. Dorazí ve čtvrtek i Pavel? Přijde opět bos a jako poslední, ale nese květiny, aby se dámám omluvil. Hostitelka je šťastná, vždyť kytku už nedostala ani nepamatuje, ale Lucie se na Pavla stále zlobí a květy odmítne. Proč? V nemocnici jí sdělili šokující informace.

Opravdu si myslí, že ji chtěl Pavel úmyslně ublížit? Může za její kolaps skutečně etiopské chilli? A co o celé prekérní situaci soudí ostatní? Každopádně, chtějí slyšet pravdu! Ale než dojde místo zábavy na tvrdou debatu s Pavlem, účastníky čeká překvapivě dobrá večeře. Šárka v kuchyni sice místy bojuje, protože jí chybí třeba škrbka nebo šlehač, ale nakonec si docela poradí. Předkrm je jednoduchý, dva toustíky s různými sýrovými pomazánkami. Hosté si pak opravdu pochutnají na dobré kuřecí polévce, která má všechno, co má mít, včetně dobré zavářky, a především na kuřecích řízcích se šťouchanými brambory. Jsou v nadýchaném pivním těstíčku a se salátkem. Poslední nepečený medovník je spíš průměrný, ale přes Šárčin neveselý životní příběh a Pavlovo vysvětlování obsahuje sladká tečka i jeden humorný prvek. Jako úkol týdne Šárka podává cukroví - Pavlovy koule!

Pátek: Vedoucí zlatnictví Věra (40), vdaná maminka dvou dospívajích potomků hosty svou večeří i zábavou prostě nadchne

Poslední hostitelka své hosty pozve do nového rodinného domu v Českém Těšíně, kde má i novou kuchyni, ale… Trouba prý začala pískat a indukční sporák ještě nemá úplně vychytaný. Tak uvidíme… Pavel dorazí opět jako poslední a je zase nepřehlédnutelný – na finále si oholil hlavu dohola. Všechny to pobavilo a hostitelka si už jen přeje, aby u ní doma panovala během poslední večeře pohoda a klid. Hosté se u ní cítí komfortně a potěší je i tradiční menu. Jen všichni úplně netuší, co je terinka, když ale zjistí, že jde o paštiku z masa, těší se na předkrm ještě víc. Jídlo je poctivé, lákavě servírované, domácí hovězí vývar s nudlemi je silný a horký, Věra jen zapomněla na zelenou petrželku.

Bude návštěva stejně chválit zlatý hřeb finále - pečenou kachnu se zelím a chlupatými knedlíky? Hosté jsou nadšeni, i Lucka si myslí, že Věřina večeře je úžasná, tentokrát nikdo hladový neodejde. A úkol týdne se kuchařce prý povedl víc než dezert „banánové pokušení“. Pavel si myslí, že kachna byla lepší než v pětihvězdičkové restauraci, k tomu pozorná hostitelka dolévá víno a stará se o nezávadnou konverzaci. U stolu už nechce žádné velké výměny názorů! K té dojde až u zábavy, protože na hosty čeká jeden velký hlavolam. Pány to baví a mají o čem přemýšlet. A o čem ještě budou všichni přemýšlet? Existují nějaká pravidla, spolehlivé rady a doporučení, jak vyhrát Prostřeno? Jak moc se takovým „receptem“ inspirovala Věra? Nebo Lucka s Šárkou?

Kdo toto výjimečné Prostřeno! nakonec vyhraje? Dívejte se, čeká vás překvapení! Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku v 17.50 a hlasujte!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.