Prostřeno! Nikolin večer zachrání sousedka!

Mixér od sousedky - Prostřeno!

Servírka Nikola (25) působí uvolněným dojmem. Umí se o hosty postarat a snaží se vše stihnout.

Třetí hostitelka by se už ze své profese měla umět o návštěvu postarat. Hostům připraví osvěžující domácí limonády a po zkušenostech z předchozích večerů se hlavně bojí toho, aby také nenabrala zpoždění. I usměvavá Nikola bojuje s časem, protože doma nenajde kompletně vybavený tyčový mixér. Naštěstí má sousedku, která jí pomůže. A také trochu válčí s teploměrem, naopak kontaktní gril se ukáže jako dobrý pomocník. Nikolin byt působí na soupeře, kteří dorazili v docela kritické náladě, celkem stroze. Hostitelka je ale nervózní méně, než čekali, bere to s nadhledem.

Taktizuje Jožinka?

Co všechno by se dalo Nikole vytknout? Předkrm vypadá lákavě, ale kritické Jožince, co včera odvařila, vadí, že mini tortilly s kuřecím masem a zeleninou nejsou domácí. A teplá okurka uvnitř nechutná skoro nikomu. Grilovaná vepřová panenka obalovaná v sezamu s bramborovo-bazalkovou kaší a omáčkou demi-glace vypadá lákavě a dobře chutná, i když Nikola si je svých rezerv vědoma. Polotovar demi-glace i bazalka hlavní chod výrazně dochutí. Katka si stěžuje kvůli rovnátkům na sezamová zrníčka; není to ale hlavně kvůli tomu, že hráškový krém dopadl ve středu lépe než ten její? Naskytla se možnost srovnání a Nikolina polévka hosty potěší zajímavými křupavými chipsy. Dezert spojí hostitelka, která to nakonec všechno jakž takž vybalancuje, se zábavou. Soupeře pozve do příjemného prostředí minigolfového hřiště, kde servíruje crme brlée s čerstvým ovocem. I dezertu chybí leccos k dokonalosti, prostředí letního podvečera má ale své kouzlo, které většina hostů ocení.

A nezapomneňte, že máte premiérovou šanci ohodnotit soutěžící. Takže neváhejte a dejte Nikole bodů tolik, kolik si podle vás zaslouží. Navíc můžete vyhrát 5000 Kč.

Sledujte Prostřeno! od 17.50 na Primě.

Sdílejte článek