Premiérové Prostřeno! Poprvé o vítězi můžete rozhodnout i vy, diváci!

V premiérové poprázdninové sezoně Prostřeno! se hraje o desítky tisíc korun! Nově se bojuje i o hlasy diváků.

Dejte body svému favoritovi

V premiérové sezoně jde o hodně! Předveďte to nejlepší z vašeho kuchařského umění, překvapte své soupeře, získejte si sympatie diváků a výhra v podobě 60 tisíc, 30 tisíc nebo dokonce 90 tisíc korun může být vaše! Amatérští kuchaři z celé České republiky mají i nadále šanci na hlavní výhru pro nejlepšího hostitele – 60 tisíc korun, kterou získají díky uznání a hlasům soupeřů. Nově mají ale i další důvod k předvedení toho nejlepšího, co u plotny umí. Do bodování svým hlasováním zasáhnou také diváci, kteří rozhodnou, kdo z pětice hostitelů si nejvíce zaslouží odměnu 30 tisíc korun a obdrží řád Zlaté vařečky. V případě shodné volby soupeřů s hlasujícími diváky o nejlepším hostiteli si tak vítěz může v součtu odnést až 90 tisíc korun! A to už stojí za to! Diváci budou moci hlasovat každý den od 18 do 20 hod vždy pro aktuálního soutěžícího. Na závěr bude vylosován jeden divák, který vyhraje 5 tisíc korun!

Kdo jako první tuto šanci dostane?

Budou to tři muži a dvě ženy z Prahy. Ty dvě se zrovna nemusí, zejména mladší Veronika je velká taktička, ale nic neskrývá. Kritizuje nahlas, neúnavně a k tomu se baví a usmívá. Tentokrát se v jídelníčcích dvakrát sejde jako příloha rizoto, což je dost neobvyklé, dvakrát se bude péct i francouzský citronový koláč, takže bude možnost srovnání. A u stolu se potkají dva lidé, co nemají rádi papriky, jinak ale houby a ryby všichni jedí. Také se seznámí dva muži, co byli na mateřské. A jeden z nich hosty pozve hned do dvou bytů současně! Jako úkol týdne mají soutěžící z Prahy připravit nějaký nápoj nebo dezert či pokrm se zázvorem.

Na účastníky oblíbené kulinářsko-hostitelské show tedy čekají nové výzvy, nové výhry, a s prázdnou neodejdou odteď ani hlasující diváci. Jeden z nich vždy získá pět tisíc korun! Sledujte Prostřeno!, navštěvujte internetové stránky pořadu http://prima.iprima.cz/prostreno a hlasujte pro své favority!

Pondělí: Projektant Michal (26) své přítelkyni, která ho do pořadu přihlásila, ostudu rozhodně neudělá

V pondělí se k plotně postaví projektant Michal (26) z Kobylis. Mladého inženýra do pořadu přihlásila přítelkyně a Michal své partnerce rozhodně nechce udělat ostudu. A to také neudělá... Předvede se jako šikovný kuchař i zábavný hostitel. Ale i on se svým menu trochu bojuje. Jednak ho zradí technika a při výrobě domácího pečiva ke svému předkrmu s marinovanými jarními špízy a salátem předvede, že domácí pečivo umí i sám, pěkně ručně. Proč babiččina bramboračka chutná jinak než ta klasická, na jakou jsou soupeři zvyklí? Trochu remcají u stolu hosté během druhého chodu.

A Michal jim to trpělivě vysvětlí, sám si u toho ze sebe dělá trochu legraci. Oběma přítomným dámám se zdá třeba guláš na hlavní chod poněkud obyčejné jídlo do soutěžního pořadu. A Slovák Jozef se zase podivuje, že je v řidší omáčce i rajský protlak. Ale jinak je první večer pohodový a vydařený, hosté se dobře najedí. Co se ale hrubě nepovede – to je úkol týdne, který si Michal vybral až na druhou volbu a nedobře udělal. Tarte Tatin s nektarinkami a zázvorem se připálil, černý pekáč prý pondělní hostitel odmáčel a seškraboval ještě uprostřed týdne! To jeho mini cheesecake dopadl mnohem lépe…

Úterý: Drsně upřímná Veronika (25) je nepříjemná soupeřka, ale příjemná hostitelka i dobrá kuchařka

V úterý se v kuchyni a u stolu předvede svobodná a bezdětná Veronika (25), která hosty pozve do svého útulného, ale malého bytečku. Veronika nemá úplně jednoduché menu a na to, že jí hosté při vaření skoro dýchají na záda, je v průběhu večera celkem klidná a vyrovnaná. I soupeřům bylo u stolu chvílemi těsno, a v jednu chvíli dokonce i vedro, to když jim za zády tikala a hřála mobilní trouba, která jela na plné obrátky. Veronice se přesto daří udržet příjemnou atmosféru, lehkou konverzaci a nezmatkovat.

S recepty si umí poradit přes svůj mladý věk zkušená kuchařka tak nějak levou rukou, s náročností přípravy to nepřehání, to se týká hlavně francouzské cibulačky a francouzského dezertu – citronového koláče. Hostům zachutná už lehký a chutný předkrm – domácí bagetky se dvěma druhy pomazánek. Jedna je lososová a druhá z avokáda. Je vidět, že Veronika vaří ráda a hodně se vyzná. Jediné, s čím se trochu trápila, byla vepřová roláda, ale nakonec se povedla a se šťouchanými bramborami hostům moc chutnala. Veronika se prostě nenechala ničím rozhodit, snad jen druhou ženou v soutěži, Renatou, ta jí není od první chvíle sympatická a v průběhu týdne se o tom ještě přesvědčíme, v pátek utvrdíme.

Středa: Trojnásobná maminka a finanční poradkyně Renata (39) je vytížená moderní žena, která má ráda všechno perfektní

Třetí hostitelka návštěvu přivítá ve vkusném a prostorném bytě s předzahrádkou a u krásně prostřeného stolu. Veronice se zdá, že se Renata předvádí. A ačkoliv se Renata snaží, ne vše bude nakonec dokonalé. Hostům u ní třeba vadilo čekání, ale bohužel i příloha k hlavnímu chodu, k té měl největší připomínky číšník Libor. A ve čtvrtek pochopíme proč. Renata začala dobře, na předkrm připravila jemnou paštiku z kuřecích jater s brusinkami, pro někoho možná až moc nasládlou, podávanou s křupavým domácím chlebem upečeným v troubě. S jeho přípravou se musí začít už den předem, ale výsledek stojí za to. Renata hodně sportuje a dbá i na zdravé suroviny, proto hovězí vývar dělá ze zadního libového masa, aby měl silnou chuť, ale plavalo v něm minimum mastných ok. Přidává do polévky už jen zeleninu, sama se obejde bez nudlí, ale i ty hostům nabídne. Veronice, která má u Renaty hodně připomínek a hostitelce nic nedaruje, se zdá středeční hlavní chod – losos – už moc omšelý, to ovšem neplatí o příloze v podobě „parmazánového rizota“. Ta na rozdíl od ryby vyvolá spoustu řečí. Umí Renata vůbec vařit, když si musí vypomáhat rýžovarem? Protože nejde o italské rizoto podle klasického receptu, ale o rýži předvařenou ve speciálním hrnci a jen nakonec dochucenou cibulkou a parmazánem. Podle Libora je to parodie na italskou kuchyni a podle Veroniky nejslabší místo Renatina menu. A nic už nezlepší ani finální čokoládová pěna s teplými nápoji nebo zábava.

Čtvrtek: Číšník Libor (32), který je momentálně na rodičovské dovolené, obsluhovat umí a doma v kuchyni je jako doma. Ale kde to doma vlastně má?

Čtvrtý hostitel, dvojnásobný tatínek na rodičovské dovolené, je kreativní muž mnoha zájmů. Jak sám říká, k vaření má blízko, protože v pohostinství prakticky vyrostl. V jednom paneláku v Hlubočepech obývá dva sousední byty, čímž své hosty pěkně zmátne. Dámy pozve do menšího bytu, kde při návštěvách Prahy přespává jeho tchyně, pány usadí do většího, kde se pak celý večer odehraje a kde Libor s partnerkou žije a kde také uvařil večeři. Když se všechno vysvětlí, hosté si mohou pochutnávat. Libor na surovinách nešetří a při svém vaření působí klidně a vyrovnaně. Je to snad tím, že občas medituje? I on ale zazmatkuje, když během vaření vysype odpadky nebo se mu nepovede dezert. Naštěstí, jako by to tušil, má v záloze citronový koláč, upečený den předem. Přizná se, že mu s tím pomáhala přítelkyně? Na zajímavě servírovaný předkrm použije dvakrát mleté hovězí maso, první tatarák je s chutí lanýžů, druhý je ostřejší, a k tomu podává i přílohu z rajčat a domácí chléb. Naštěstí nemá s ochuceným syrovým masem nikdo problém, to už ale neplatí o zvláštní polévce se ztraceným vejcem, obarveným načerveno řepou. Ne všem se to líbí, hlavně Veronice polévka nechutná. Libor to od ní bere jako taktiku, navíc soupeřka má připomínky i k hlavnímu chodu, kachním prsům s rizotem. Veronika si stěžuje na nedopečené maso, Renatě se zdá „to správné“ italské rizoto na skus tvrdé. To ovšem hostitel nebere… a pánové si pochutnávají. Veroniku nechytne ani zábava s bubínky, ale ostatní bubnování baví a ocení, když jim hostitel zahraje virtuosně závěrečné sólo.

Pátek: Slovák Jozef řečený Jožko (43) slovenskou kuchyni neuvaří. Improvizuje se svými osvědčenými recepty a pilně dolévá domácí slivovičku

A tomu odpovídá ve finále i uvolněná atmosféra večera. Poslední večeři nachystá operační důstojník pražské tržnice, otec pěti dětí. Jozef neprostírá u sebe doma v garsonce, kam by se návštěva těžko vešla, ale v bývalém pronajatém bytě na Chodově. Proto občas něco hledá, uspořádání kuchyně se po jeho odchodu trochu změnilo. Co uvaří? Žádné halušky, ale svá oblíbená, pro někoho možná až moc obyčejná jídla. Pudinkový dezert, který prý rád připravoval svým dětem, nazval „malý podvod“. A tak se to má i s předkrmem. Do zeleninového salátu klidně přidá i papriku, přestože ji Libor a Veronika nesnášejí. A k salátu podává tousty s domácí, hodně ostrou pomazánku, tu ale nepřipravoval sám. Zeleninová polévka s hlívou ústřičnou je pro Renatu moc mastná a Veronice nejede vůbec. Nejlépe dopadne hlavní chod, což je panenka pečená dohromady s bramborami a zalitá smetanovo-žampionovou omáčkou, k tomu je ještě dip z domácího sýra, připravený den předem. Není těch předpřipravených jídel tento týden už trochu moc? A co je nejzvláštnější? Libor neprotestuje, miluje totiž pudink, proto si na „malém podvodu“ se šlehačkou ve spreji pochutná ve finále s velkou chutí, dokonce si dá od hostitele i nášup a sní i Jozefovu porci – ten vlastní sladkou tečkou s klidem oželí. A dětská a překvapivá je od bývalého vojáka i kreativní zábava s ubrouskovou technikou. V pátek nebude samozřejmě chybět ani hra na pravdu, která překvapí hlavně Renatu… Pražáci si nakonec slíbí, že si „na jedno“ určitě společně někdy zajdou a libují si, jak si ten týden pěkně užili. Kdo to vyhraje? Pokud by se vám zdálo, že si výhru někdo zaslouží víc, můžete udělit vlastní body a zčásti to napravit. Určitě se dívejte na Prostřeno! a hrajte s Primou!

Sledujte Prostřeno! Od pondělí do pátku v 17.50 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.