Premiérové Prostřeno! už od pondělí 22. ledna!

První premiérové Prostřeno! v roce 2018 se odehraje v Praze a Středočeském kraji. Těšit se můžete na čtyři ženy a jediného muže, dvě hostitelky od sebe dělí skoro půlstoletí, benjamínkem pořadu je navíc vegetariánka.

Jako úkol týdne bude bonusový chod z cizrny, to by mohla studentka Markéta znát. Jak si s cizrnou poradí ostatní soutěžící? Lákadlem pro to stát se nejlepším hostitelem je nadále výhra 60 tisíc korun. K další odměně v podobě 10 tisíc korun dopomohou svými hlasy diváci, kteří mohou ze soutěžících vybrat toho, jenž se jim nejvíce líbí. A s prázdnou neodejde ani jeden z hlasujících diváků, který si může odnést 10 tisíc korun.

V novém roce poprvé uvaří důchodkyně Zdeňka (64) z Rakovníka. Hosté od ní čekají klasickou českou kuchyni, ale Zdeňka překvapí i moderními prvky – například avokádem. V hovězí polévce nechybí bujon, ale i domácí polévkové koření. Zdeňka zažije šok, když jí nejmladší z hostů, teprve patnáctiletá Markéta, odmítne podat ruku. A pak u stolu ještě překvapí informací, že je vegetariánka. Jak bude nejmladší hostitelka jídlo hodnotit? A bude aspoň ochutnávat? 1) Avokádo s tuňákem a domácí škvarkové placky 2) Hovězí vývar 3) Dva druhy knedlíků, pečená husokachna, stehýnka a zelí 4) Rychlé řezy, domácí zmrzlina V úterý se k plotně postaví studentka multimediální a propagační tvorby Markéta (15). Ta žije v Praze s maminkou a má tři sourozence. Nejmladší hostitelka překvapí informací, že vůbec nevaří a kuchyni se vyhýbá obloukem. Je to jenom póza, nebo pravda? Vajíčka například prý vaří v rychlovarné konvici. A nejdřív vymyslí svým chodům názvy a teprve pak k nim přiřadí jednotlivé pokrmy. No, hosté jsou zaražení. A hlavně ze zábavy – vyvolávaní duchů. Objeví se někdo ze záhrobí? 1) Vaječný expres 2) Nudlový zázrak 3) Zapečené brambory s brokolicí 4) Markét a továrna na čokoládu

Ve středu dorazí hosté k Tereze (22) a po včerejšku jsou docela hladoví. Vyučená kuchařka a číšnice, která nyní pracuje v rodinné reklamní agentuře, je také mladá, ale s hladem soupeřů si dokáže poradit. Jenomže u stolu se neřeší jen jídlo, ale také vztahy a hlavně předešlý večer. Důchodkyně Zdeňka nechápe, že Martině mohlo u Markéty chutnat, považuje to za taktiku. Podle Zdeňky nikomu chutnat nemohlo, ledaže by hosté neměli chuťové pohárky. Uprostřed týdne se skupina definitivně rozdělí na dva tábory. A co ochutná? 1) Rajčata plněná masem 2) Hovězí vývar s domácími nudlemi 3) Vepřová panenka se šťouchanými bramborami a pepřovou omáčkou 4) Domácí krtkův dort Jediný muž sestavy, Pražák Luboš (25), nachystal moderní menu a věří si. Možná až moc moderní na tuhle převážně dámskou partu: tuňáka, makronky a další pochoutky. Nejenže podnikatel a student Luboš umí dobře uvařit, ale také jednotlivé chody dokonale nazdobit. Ovšem bude mu to něco platné? S tuňákem narazí a pracné domácí makronky dámy neocení. Navíc se vytáhnou staré konflikty, hlavně Zdeňka „zlobí“. Je to taktika? Chudák Luboš… 1) Salát s ovčím sýrem 2) Vývar s játrovými knedlíčky 3) Tagliatelle s bazalkovým pestem a tuňák v sezamové krustě 4) Makronky se zmrzlinou a slaným karamelem.

Všichni jsou zvědaví, jak si s finálním večerem poradí Martina (29) z Košíř, toho času na mateřské dovolené. Ta bude v klidu a svůj večírek si užije. Nebojí se hostům během předkrmu uvázat šátek přes oči, aby si vyzkoušeli, jaké pocity by při jídle měli, kdyby byli nevidomí. Stejně tak si vyzkoušejí jíst s rukami za zády nebo se vzájemně krmit. Během hlavního chodu kreativní hostitelka přinese kolíček na nos, ale to už soupeři odmítnou. Martina však svého rozhodnutí nelituje. Chtěla připravit večeři s přesahem a to se jí podaří. Jak se to odrazí v bodování poslední večeře? 1) Čočkovo-těstovinový salát s polníčkem nebo hummus 2) Mrkvová polévka se zázvorem 3) Cuketové řízky nebo kuře, vařené brambory a salát 4) Domácí zmrzlina a tajný perník. A kdo premiérový týden uprostřed Česka vyhraje? Dívejte se, bude to velmi napínavé! Prostřeno! každý všední den už od pondělí 22. ledna v 17.50 na Primě.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.