Seriály a filmy

9. června 2021 07:00

Aneta Gretzová

Připravujeme grilovací speciál Prostřeno!

V Prostřeno! budou v příštím týdnu v mírné převaze muži, ovšem ani dvě ženy se neztratí. Naopak předvedou, že kreativita v kuchyni je mocná zbraň. Kdo si poradí s úkolem týdne, kterým je příprava hamburgeru, a kdo jej do menu zařadí tak, že ostatní nepoznají, že v jídelníčku nemá co dělat?

Co je receptem na vítězství? Experimentální kuchyně, česká klasika nebo něco úplně jiného? Kromě toho se možná bude taktizovat, možná ne. Kdo se bude chovat slušně za všech okolností, kdo okoření svůj den nevhodným chováním? Přesně tohle můžete posoudit vy a dát najevo během diváckého hodnocení.

Soutěžící budou jako už tradičně bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést deset tisíc navíc. Ze stejné částky se pak bude těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít trochu štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví Ivan. Do pořadu ho přihlásila jeho manželka, a Ivan sám neví proč. Třeba to zjistí v průběhu natáčení… Pokud vyhraje, tak peníze použije na dodělání terasy a rekonstrukci kuchyně a rád by jel s rodinou na výlet na hory. Trefí se svým menu do chutí lidí, které nezná a nikdy je neviděl? To uvidíte už v pondělí, kdy se bude podávat následující: 1) Hovězí carpaccio, domácí bagetky, bylinkové máslo, 2) zeleninová polévka, kefírové placky, 3) maďarský hovězí perkelt, domácí halušky a domácí houskový knedlík, 4) staročeské lívance s flambovaným ovocem.

Úterní večer bude patřit Vladimírovi. Nepřihlásil se sám, ale nakonec to promyslel a s účastí souhlasil, protože rád vaří. Zatím nepřemýšlel nad tím, že by vyhrál, ani jak by s penězi naložil. Menu sestavil z jídel, která má rád a napadla ho jako první. Na co se tedy hosté mohou v úterý těšit? Podávat se bude: 1) Plněné vejce, domácí pečivo, 2) bramborová polévka, 3) srbské žebírko s rýží, 4) tříbarevný koláč.

Středeční hostitelka Tereza se rozhodla vnést do svého života trochu adrenalinu. Tereza věří, že peníze, které přijdou samy, nikdy nepřinesou štěstí. Jako zábavu si pro své hosty připraví lepení mušliček na korek. Menu sestavila z chutných jídel snadných na přípravu. Sama má ráda v podstatě vše. Ráda připravuje jídla, která dobře vypadají, chutnají a voní. Mezi její oblíbená jídla patří podkrkonošské kyselo, které dělala její babička. Tereze se už nikdy tak dobré nepodařilo. Na co se mohou její hosté těšit? 1) Salát s krevetami, surimi tyčinkami a piniovými oříšky, 2) lehký hovězí vývar, 3) valentýnské brambory s marinovaným krůtím masem, 4) perník se lněným semínkem, brusinkami a šlehačkou.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, Miroslav. Pracoval ve skladu, kde dělal administrativu. Poté pracoval jako obsluha jogurtového baru, dále jako vedoucí směny jogurtového baru a pak povýšil na manažera provozu. Jeho další pracovní zkušeností byla pozice animátora, vychovatele, vedoucího a člena realizačního týmu dětských akcí. Nyní pracuje jako produkční a obchodní zástupce v Bus Tv. Je zatím svobodný a jeho koníčkem je pečení. Podávat bude tyto chody: 1) Roastbeef s domácím pečivem, 2) poctivá česnečka v chlebu, 3) steak z vepřové krkovice s pečeným bramborem, variace přelivů, 4) ořechovo-medový dortík podle Míry.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí Martina. Pracuje jako senior specialista v energetické firmě, kde se stará o administrativu a zpracování smluv. Žije s přítelem a má skvělou rodinu. Do pořadu ji přihlásil její přítel s dobrým úmyslem – chtěl, aby měla zajímavý zážitek. Při výběru menu se snažila zkombinovat jídla, která má ráda, a zároveň chtěla, aby k sobě chuťově ladila. Má šanci na výhru? Podávat se bude následující: 1) Kachní játra na víně se šalotkou, 2) francouzská cibulačka, 3) hovězí po burgundsku, šťouchané brambory, 4) flambovaná hruška s limetkovo-mátovou zmrzlinou a hořkou čokoládou.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem archivu.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.