Připravujeme premiérové Prostřeno! z Jihomoravského kraje

Jeden mladý muž, tři blondýnky a jedna tmavovláska si v Jihomoravském kraji porovnají svoje kulinářské a hostitelské umění. Půjde o celkem vyrovnaný týden.

Složení jihomoravské sestavy je převážně ženské, týden zahájí jediný muž, mladý tatínek Tomáš. A právě tesař Tomáš si přál, aby týden prožil se samými chlapy, čeká ho ale pravý opak. Brzy se stane podruhé otcem a hned nazítří po finále má svatbu. A dámy nakonec Tomáše překvapí a do jeho nového života mu věnují takový dárek, až ho dojmou skoro k slzám. Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku i příště a opět nezapomeňte hlasovat! Vždyť deset tisíc korun může vyhrát nejen váš favorit, ale také vy!

Jako první se představí brzy již dvojnásobný otec Tomáš (22), který se hned druhý den po finále ožení v kostele se svou nastávající. Šikovný tesař Tomáš, ač mlád, toho v životě stihl už poměrně hodně. Kromě již zmíněného rodičovství třeba od dětství hraje na kytaru, umí i na akordeon, moc rád drandí na motorkách a vaří. Jak úspěšně? Tomáš je hostitel příjemný i sebevědomý, přidat by mohl na servisu, žádnou výtkou se ale nenechá rozhodit, dokonce ani faktem, že u stolu sedí jedna umírněná vegetariánka, která jeho paštice moc nedá. Pondělní menu: 1) Paštika s domácím pečivem 2) Poctivá česnečka se ztraceným vejcem a topinkou 3) Dušená kráva na mrkvi a žampionech, šťouchaný brambor 4) Tvarohový koláč s ovocem.

Listonoška Lucie (40) uvaří v úterý. Hosty nepozve domů, ale do bytu rodičů svého přítele. To by jí mohlo ubrat nějaké body, stejně jako fakt, že nejí maso, snad jen kuřecí. Ovšem Lucka na to jde od lesa a pro kolegy na hlavní chod připraví osvědčenou panenku. A spolustolovníci to řeší mnohem víc, než je to Lucii, které by čtyřicítku nikdo nehádal, milé. Někdo ji dokonce považuje za taktičku. Poněkud napjatou atmosféru, která vznikla u stolu kvůli masu a Tomášovým všetečným dotazům, uvolní moravská zábava, nasávání vína koštýřem. Druhé soutěžní menu: 1) Variace cuketových závitků 2) Cibulačka s krutonky 3) Vepřová panenka, špenátový přeliv, pappardelle 4) Lehký jogurtovo-ovocný koláč.

Typická Moravačka z Brna, samoživitelka Sabina (39), ve středu vsadí na oblíbené a vyzkoušené rodinné recepty. Bude to sázka na jistotu? Třetí hostitelka má ráda uvolněnou a veselou atmosféru a chce k tomu přispět nejen dobrým jídlem, ale i svou povahou. Momentálně je bez partnera a potěšilo by ji, kdyby třeba nějakého perspektivního diváka zaujala. Sabina by se prý vdávala pořád. Pracuje převážně z domova jako virtuální asistentka a má se co otáčet nejen v kuchyni. Středeční menu: 1) Guacamole s rozpečenou bagetkou a vajíčkem 2) Bramborovo-pórkový krém 3) Měkké maso s bramborem 4) Sladké pokušení.

Čtvrtá hostitelka Kristýna (27) je hodně svá a o jídle toho ví z celé party asi nejvíce. Hosté se Týně těší, protože tuší, že momentálně nezaměstnaná kadeřnice je může příjemně překvapit. Miluje černou barvu a vesmír. Její prostorný třípokojový byt připomíná planetárium. Na temných zdech jsou obrázky hvězd a planet, na jedné visí i kytara. Když se Kristýna zúčastnila show Česko Slovensko má talent, zahrál si na ni prý Jakub Prachař. Hostitelka svůj silný hlas předvede i během čtvrteční zábavy, její mezinárodní menu míří převážně do Itálie: 1) Caprese 2) Jarní minestrone 3) Panenka Wellington, salát 4) Panna cotta.

Finále leží na bedrech masérky Hanky (26). Mladá maminka v pátek návštěvu pozve do dvougeneračního domu na venkově. Včera slíbila, že bude vstřícná a hovorná. A to platí. To nejlepší na konec? Sýrový předkrm i polévka z červené čočky hosty příjemně překvapí, Hanka ale zapomene v troubě korpus na sladkou tečku, a přestože se to pokusí zakamuflovat jako čokoládu, Tomáš si té připáleniny všimne. A také si u Hanky všiml tahací harmoniky a hned na ni zahraje. Je vůbec něco, co Tomáš neumí? Menu poslední večeře: 1) Variace sýrových rolád 2) Krém z červené čočky 3) Kuřecí závitky, brambory 4) Dortík s mascarpone a ovocem.

Jak skončí příští finále a celý jihomoravský týden? Uvidí se tahle parta ještě někdy? Převáží dobré jídlo, nebo taktika? Sledujte Prostřeno! i příště!

Sledujte Prostřeno! také online v našem archivu.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.