Seriály a filmy

12. listopadu 2018 18:00

Lucie Gretzová

Připravujeme premiérové Prostřeno! z Libereckého kraje

V Libereckém kraji budou příště ženy ve velké převaze. O šedesát tisíc korun se utkají čtyři příslušnice něžného pohlaví a jediný muž.

Nejstarší a nejmladší amatérskou kuchařku dělí pětapadesát let. Diváci se mohou těšit, že se také podívají i do přírody a navštíví i hodně zajímavá stavení. A jaký úkol týdne potrápí soutěžící z Liberecka? Bude to oblíbená zmrzlina. Kdo to v kraji pod Ještědem vyhraje? To uvidíte už příště!

Jako první se k plotně postaví svérázná důchodkyně Eliška (75), která pracovala jako účetní. Nejí maso a dává přednost rostlinné stravě. Hosty zaskočí svým menu, ve kterém nechybí např. toust s pomazánkou à la humr nebo omáčka à la svíčková. Hosté jsou hned v pondělí bezmasým jídelníčkem zaskočeni. Maso nedostanou, zato ale získají hodně rad do života. Zajímají se o Eliščiny názory a hodně o nich diskutují. Zaujme je i Hugo – panenka, kterou Eliška považuje za plnohodnotného člena rodiny. A korunu tomu všemu dá zábava… Pondělní menu: 1) Toust s pomazánkou à la humr na probuzení chuťových pohárků 2) Podkrkonošská bramboračka 3) Domácí knedlík, omáčka à la svíčková, domácí brusinková marmeláda 4) Koláč s drobenkou, čaj nebo káva.

Druhou večeři nachystá nejmladší hostitelka, zapisovatelka Daniela (20). Ta hosty překvapí svým bydlením. Všichni čekají, že žije s rodiči, ale Daniela už bydlí ve společné domácnosti s přítelem. V jejím menu nebude chybět maso a bude ho tam více než dost; masožravci budou spokojení. Čím ale Daniela nasytí vegetariánku Elišku? Menu bude hodně moderní a recept na polévku bude až z Francie. Kdo správně vysloví její název? Daniela se v kuchyni určitě neztratí, troufne si dokonce i na makronky. Jak si soupeři užijí návštěvu u mladé úřednice státní správy? Úterní menu: 1) Bruschetta s cherry rajčátky 2) Vichyssoise 3) Vepřová panenka se šťouchaným bramborem a pečeným celerem 4) Makronky, čokoládová pěna a kávička.

Středeční večeři pořádá prodavačka ve vinotéce Marcela (43). Rozvedená matka dvou dospělých dětí si toho v životě už prožila dost a dost. Paní Marcela vsadí na českou domácí kuchyni, bohužel ne vše se jí povede, ne vše hostům zachutná. Marcela bude z reakcí hostů smutná, atmosféru večera poznamená napětí a dojde i na dárek, který hostitelku rozladí. Iva donese knížku o zdravé výživě a Marcela to bude považovat za útok na svou osobu. Rozhozená hostitelka bude mít co dělat, aby večeři dovedla do zdárného konce. A bude jí to stát hodně nervů. Dojde i na slzičky? Středeční menu: 1) Salát Caesar 2) Hovězí vývar s domácími nudlemi 3) Hovězí na česneku, špenát, zelí, bramborové špalíčky 4) Kakaová roláda.

Ve čtvrtek jsou dámy moc zvědavé, jak si se svou hostitelskou rolí poradí jediný muž skupiny Tomáš (27). Bývalý tanečník soupeřky pozve do krásné roubenky a pohádkové stavení děvčata ohromí. Mladý tatínek, který zde žije s partnerkou a dvouletou dcerkou, vsadí na domácí kuchyni a předvede dokonalý provaz. Z kondice hostitel ještě nevyšel, ale v kuchyni si dá hodně na čas. Dámy si na čekání budou stěžovat, bojí se, že se krkovice na grilu vůbec nedočkají. Jak Tomášův večer dopadne? A co si dá Eliška místo krkovičky? Čtvrté menu: 1) Česneková pomazánka, opečená bagetka 2) Bramborová polévka s houbami 3) Krkovice na grilu, brambor, zeleninová obloha 4) Grilovaná broskev s jogurtem, ořechy a medem, káva.

Poslední večeři a celé finále má na svých bedrech podnikatelka a programátorka Iva (54). Stavební inženýrka se z Prahy víceméně přestěhovala na chalupu, kterou miluje a odkud i pracuje. Menu sestaví odvážně – dominovat v něm bude krůta, ale i domácí pečivo. Iva chce ukázat, jak se dají suroviny šetrně zpracovat bezezbytku. Jenomže některým hostům se její koncept nebude líbit a krůta jim bude už lézt i ušima. Pohoda u stolu nezavládne, dusno poznamená celý finální večer. A řešit se budou staré křivdy... Jak se vyřeší? Páteční menu: 1) Domácí máslové loupáky, dvě pomazánky a domácí marmeláda 2) Vývar z krůtích krků se svítkem 3) Krůtí roláda s fáší s bylinkami a slaninou 4) Meruňkový nebo švestkový knedlík z tvarohového těsta.

Co se stane, až si to hosté vyříkají a půjde se na poklice? Která z nich skrývá výhru? A bude to výhra zasloužená? Sledujte Prostřeno! z Libereckého kraje a hlasujte i příště!

Sledujte Prostřeno! také online v našem archivu.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.