Připravujeme premiérové Prostřeno! z Moravskoslezského kraje

Příští Prostřeno! se odehraje v Moravskoslezském kraji, kde se o šedesát tisíc korun a hostitelskou čest k tomu utkají čtyři ženy a jediný muž.

Vařit se bude kuchyně domácká, ale také mezinárodní: ruská, estonská, korejská, dokonce i dnes tak módní a zdravá vietnamská kuchyně. A jaký bude na severu Moravy úkol týdne? Zní docela tajemně, soutěžící mají upéct Boží dar. Budou si s něčím takovým vědět rady? Romana, která má k Bohu blízko, určitě! Také si připomeneme reality show Vyvolení. A kdo to v Moravskoslezském kraji nakonec vyhraje? To uvidíte už příště!

Jako první se k plotně postaví zasloužilá maminka na mateřské dovolené Jaroslava (41). Máma čtyř dětí ve věku od dvaadvaceti let do sedmi měsíců ráda peče, vaří a pracuje na zahrádce. Jarka má ráda lehkou kuchyni, ale na svých hostech šetřit nebude. Nachystala pro ně bohaté menu, i když sama má radši lehká jídla. A překvapila je svým partnerem. Nejenomže je mladší, ale účinkoval už v reality show Vyvolení. Hosté ovšem netuší, že u stolu s nimi sedí ještě jedna z Vyvolených, i když z jiné řady… Pondělní menu: 1) Vejce plněná tuňákem 2) Hrachová polévka se slaninou a opečenou žemlí 3) Králík na smetaně, karlovarský knedlík 4) Osvěžující limetkový dort.

Jako druhá v pořadí se u plotny předvede Romana (37), která se zúčastnila poslední řady reality show Vyvolení a diváci si ji pamatují jako bezstarostnou a temperamentní ženu. Dnes je ale Romana úplně jiná. V posledních letech se jí vůbec nedařilo, přišla o svůj podnik a prožila krizi v manželství… Pak ale objevila víru v Boha a dala si život do pořádku. A od té doby se snaží šířit slovo boží. Hosté Romanu vůbec nepoznali. Až během šmejdění si uvědomí, odkud jim je povědomá. Romana vsadí na korejskou kuchyni a během zábavy bude hostům masírovat ruce. Úterní menu: 1) Maki s avokádem 2) Tak Toritang 3) Beef Bulgogi 4) Dezert s pudinkem a jahodami.

Ve středu se k plotně postaví jediný muž skupiny Vlastimil (45) z Frýdku Místku. Ten se může pochlubit celými roky prožitými v zahraničí. Třetí hostitel žil a pracoval v Estonsku i Rusku. A tam také nasbíral své gastronomické zkušenosti. Není tedy žádným překvapením, že jeho menu bude složené z tamních specialit. Během večeře se budou dámy svého hostitele vyptávat a dozví se, že zajímavou práci v zahraničí obětoval a vrátil se domů kvůli rodině. Děvčatům pak ani nebude vadit, že původní zábava vybouchla a Vlastík pohotově připraví náhradní variantu… Středeční menu: 1) Plněná vajíčka na ruský způsob, domácí housky 2) Hovězí vývar s játrovými knedlíčky a domácími nudlemi 3) Kyjevský kotlet, šťouchaný brambor, zeleninová obloha 4) Estonský kringel.

Velkým překvapením bude čtvrteční a nejmladší hostitelka Kristýna (22). Sympatická studentka psychologie s vietnamskými kořeny připraví napůl evropské, napůl vietnamské menu. A pořádně si s ním vyhraje. Její výkon bude pro všechny překvapením. Ale ne tak pro samotnou hostitelku, ta se vaření věnuje už od třinácti let a víceméně se jí daří. I když má za sebou i nějaké ty karamboly. Ve svůj soutěžní den se jí ale vyhnou. A Kristýna se bude plně soustředit na přípravu pokrmů, které dobře zná. Ocení její starší soupeři celodenní dřinu a snažení? 1) Nem rán, Nem cuốn 2) Pho Ga 3) Telecí líčka na víně 4) Čoko malina.

Poslední večer a celé finále se odehraje v útulném domově invalidní důchodkyně Simony (42). Páteční hostitelka, vdaná maminka dvou dospělých dcer, vsadí na českou kuchyni, ale bude se ji snažit ozvláštnit třeba krajovými knedlíky. Ne všechno ale půjde jako po másle, a tak Simoně bude potřeba pomocné ruky v kuchyni. Té silné, chlapské. Vlastík se nabídne... Dobře rozběhnutý večer se zasekne kvůli zábavě, která se zkomplikuje. Parta je to ale veselá a snad se s tím vyrovná. A kdyby došlo na nejhorší, u stolu je Romana, která má „nahoře“ protekci. Páteční menu: 1) Kouzelné tousty se salátkem 2) Vývar s nudlemi a játrovými knedlíčky 3) Kluski s vepřovým plátkem a smetanovou omáčkou 4) Čokoládové suflé se šlehačkou a jahodami.

Kdo příště vyhraje? A bude to výhra zasloužená? Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku a opět hlasujte!

Sledujte Prostřeno! také online v našem archivu.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.