Připravujeme premiérové Prostřeno! ze Středočeského kraje

Středočeské Prostřeno! svede na pět dnů dohromady tři ženy a dva muže.

Místy to vypadá jako tři dračice kontra decentní glosátor Václav a nesmělý nemluva Pavel. Právnička Sandra, které patří poměrně konfrontační finále, má první i poslední slovo, je suverénní a hosty lustruje, aby řeč nestála, protože kdyby to bylo na Pavlovi, tak to bude skoro němé Prostřeno! Středočeská meníčka kombinují polévkové krémy a vývary, stereotypně opakují šťouchané brambory, spíš průměrné kuchařské výkony vylepšují vydařené sladké tečky. Úkol týdne je stručný – taštičky. Jak si s tím soutěžící poradí? Nemalou roli sehraje i závist a taktika, diváci ale mají šanci něco napravit, když nezapomenou hlasovat! A deset tisíc korun může vyhrát i jeden z nich!

Jako první se v pondělí k plotně postaví Václav (29), který žije v domku se spolubydlícím a pracuje u poskytovatele internetu v oddělení péče o zákazníky. Mezi jeho koníčky patří hudba, DJing a skládání muziky. A taky ho baví vaření. Pro své hosty připraví plněná rajčata, kulajdu, bylinkové kuře a palačinku, kterou si budou muset sami upéct v rámci zábavy. Ne všechno se ale Vaškovi podaří na sto procent. Zatímco s kuřetem si vyhraje a bude ho péct jako šéfkuchař, jíšku připálí a kulajda bude tmavší, než hosté čekají. Pondělní menu: 1) Pečená rajčata plněná kuskusem, bylinkami a sýrem pecorino 2) Kulajda se ztraceným vejcem 3) Bylinkové kuře s česnekovými mačkanými bramborami, omáčka z červeného vína 4) Palačinka s pomerančovým přelivem a šlehačkou.

Také úterní večírek bude v režii muže. U plotny v kuchyni rodinného domu se předvede nesmělý stydlín Pavel (23). Mladý táta od rodiny se zatím u stolu moc neprojevil, a tak jsou všichni zvědaví, co zvládne u plotny. Pavel totiž tvrdí, že moc často nevaří., do pořadu ho prý přihlásil jeho šéf. Jenže nakonec se osmělí a vsadí hlavně na drůbeží menu a šťouchané brambory jako většina soutěžících. Ty ale nejsou v menu a hosté se obávají, že příloha nebude…. Toho se ale bát nemusí. Bude tohle menu dost nóbl pro Pavlovy hosty? Přijdou kritické momenty, ale nakonec i chvála za sladkou tečku. Úterní menu: 1) Zeleninový salát s kousky kuřecího masa 2) Kuřecí vývar 3) Roláda z krůtích prsou plněná mletým masem a slaninou 4) Vafle s čerstvým ovocem a domácí šlehačkou.

Středeční večer bude patřit Petře (35). A na tu jsou hosté hodně zvědaví. Pradlenka Petra má totiž mlsný jazýček, hodně toho nejí nebo ani neochutná. Jak sama navaří? Menu působí všelijak a soupeři se bojí, že na talíři dostanou šneky opravdové. Jen Vašek by je moc rád ochutnal, jenže listové těsto tenhle týden vede. Petra hosty pozve do malého bytu a posadí je na gauč v obýváku. Během večeře se tam budou cítit stísněně. Komu by se chtělo celý večer mačkat na sedačce? Hosté budou odcházet rozlámaní. Dokáže Petra večer zachránit? A jak ustojí kritické poznámky? Projeví se to na bodování? Středeční menu: 1) Šneci 2) Brokolicový krém 3) Jarní steak, šťouchaný brambor, cibulová marmeláda 4) Pařížský sen.

Ve čtvrtek přijde na řadu máma tří dětí Romana (34). Prodavačka na mateřské dovolené má motivaci velikou. Za výhru by chtěla jet na dovolenou, moc ráda totiž cestuje. Bude ale její menu vítězné? Vepřové závitky se žampiony a vejci, šťouchané brambory s jarní cibulkou – to bude velkou záhadou. Romana vsadí převážně na českou kuchyni a na úvod na svůj milovaný hermelín. Ne všechno se jí stoprocentně povede - játrové knedlíčky v polévce budou moc tuhé a maso příliš suché. A hosté pochopitelně kritikou šetřit nebudou. Jak to Romana ustojí? A jaká bude atmosféra u stolu? Čtvrteční menu: 1) Grilovaný hermelín s hruškou přelitý brusinkovou omáčkou, směs salátů 2) Hovězí vývar s játrovými knedlíčky 3) Vepřové závitky se žampiony a vejci, šťouchané brambory s jarní cibulkou 4) Mini dortíky Pavlova.

Jako poslední se ve finále k plotně postaví vdaná Sandra (31). Vystudovaná právnička a asistentka soudce, která byla celý týden nepřehlédnutelná, hosty přivítá v krásném, útulném domečku a moc dobře všem navaří. Její menu je moderní i tradiční – hosté se už moc těšili na šťavnaté kachní masíčko a knedlíky. Jenomže jim jídlo zhořkne v puse – závistí. Alespoň některým, protože kromě dobrého jídla se totiž budou podávat i oplátky. Ustojí Sandra osobní útoky? A jak to všechno dopadne? Bude se hrát hra na pravdu? Menu poslední večeře: 1) Paštika z kuřecích jater s brusinkami a mandličkami, domácí houstička 2) Mrkvová polévka s krutonky a bylinkami 3) Kachnička, červené zelí, karlovarský knedlík 4) Medovník a káva dle výběru.

Kdo to nakonec vyhraje? Nejlepší kuchař, nebo taktik, který si to všechno dobře spočítal? Dívejte se na Prostřeno! i příště!

Sledujte Prostřeno! také online v našem archivu.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.