Seriály a filmy

6. března 2017 10:00

Připravujeme Prostřeno! z Jihomoravského kraje

Příští týden se s pořadem Prostřeno! podíváme do Brna a Jihomoravského kraje, jehož barvy reprezentují tři muži a dvě ženy, obě jsou už maminky.

Vařit se bude kuchyně francouzská, slovenská, moravská, česká i mezinárodní, co ale na všechny Moraváky čeká, to je úkol týdne – tentokrát si bude naše nová pětka losovat o nějaký recept z jablek. Jak se bude soutěžícím dařit a jak dokážou čelit všem výzvám, které na ně na jihu Moravy čekají, to uvidíte už příště!

První soutěžní večeři připraví ajťák Martin (26). Je svobodný, bezdětný a žije s přítelkyní v Brně. Kromě počítačů se zajímá o focení, což také využije během zábavy. Dámy jsou z jeho nápadu dost nadšené. Líbí se jim také, jak je Martin oblečený - na večeři si nezapomene vzít motýlka. Hostitel se nenechá zaskočit ani výzvou soupeřů. U stolu se však nebude jen chválit, ale i kritizovat. A nejvíce bude remcat Ladislav. Jak hostům zachutná první menu, moderní a zčásti francouzské? 1) Brie plnené orechovou nádivkou s domácím pestem 2) Bramborový krém s parmezánovým chipsem 3) Veprová panenka na víne 4) Crme brlée.

V úterý se k plotně postaví servírka Marie (35). Má jedenáctiletou dceru, se kterou žije momentálně sama a účastí v pořadu ji chce překvapit. Doma holkám dělají společnost ještě čtyři psi. Marie přiznává, že ne vždy to má jednoduché – výhra by se jí hodila. Bude se umět postarat o své hosty? A jak se vypořádá s kritikou? Ta přijde, bude se ale i chválit. Hostitelka během večeře odběhne od stolu, vrátí se? Hosty překvapí Mariin dezert: 1) Tortillový košíček 2) Vývar s drobením 3) Králík Braillon, šťouchané brambory 4) Kořeněný čokoládový koláč s hruškami.

Středa bude patřit Jirkovi (29). Laboratorní technik, předtím kapitán a zadaný otec roční dcerky Viktorie, si dává na svém večeru hodně záležet. Jiří se náležitě připravil a chtěl by mít vše dokonalé. Ochutná každý předkrm, nebo bude mít někdo problémy s uzeným jazykem? Jirka je hlavně nadšený vinař, a tak si dá záležet na výběru vína. Ale Ladislava nepotěší polévkou – on přece nemá rád ty krémové! Nechá se tím Jirka rozhodit? A co výzva? Nechá se zaskočit? 1) Uzený hovězí jazyk s křenovou pěnou a bagetkou 2) Květákový krém 3) Telecí na černém pivu s dýňovým pyré a máslovou zeleninkou 4) Višňové brownies s vanilkovou omáčkou.

Ve čtvrtek předvede, co dovede, slovenský údržbář Ladislav (48), který žije s přítelkyní v Brně-Medlánkách. Jeho soupeři jsou velmi zvědaví, jak si v kuchyni povede. Láďa totiž doposud hlavně kritizoval. Podle očekávání čtvrtý hostitel připraví slovenské menu. Ale nedá se říct, že by chutnalo všem. Tak třeba Ivě bramboráky připadají nedopečené, jenže hostitel s tím nesouhlasí a atmosféra houstne, uvolněná určitě nebude. Láďa to považuje za urážku. Je evidentní, že hostiteli kritika vadí. Jak bude menu chutnat ostatním?. 1) Domácí bagetka, sýrové tajemství 2) Jarní slovenská kapustová polévka 3) Schovávačka pod babou 4) Ovoce v pyramidě.

Jihomoravské klání o krásných šedesát tisíc korun zakončíme u blondýnky Ivy (34). Mezi její koníčky patří cestování, sport a kultura. Maminka dvou dětí je na mateřské dovolené a holduje zdravému životnímu stylu, proto nikoho nepřekvapí, že připraví racionální menu. Také je ale nápadité – například předkrmoví tučňáčci vypadají jako živí. Hosté si ale přesto stěžují, dokonce jsou hladoví. Nejvíce je slyšet Ladislava. Je to objektivní kritika, nebo se jen pečou oplátky za včerejšek? Podaří se Ivě hladové krky zasytit, nebo si to bude chtít se soupeři spíš vyříkat? 1) Tučňáčci, čerstvá bageta 2) Dýňová polévka 3) Zdravé kuřátko s bramborovým pyré 4) Ovocný závin, čokoládový toping, barevné zdobení, káva, prosecco.

Kdo to příští týdne na jižní Moravě nakonec vyhraje? Sledujte Prostřeno! i příště a dozvíte se to!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.