Připravujeme Prostřeno! z Moravskoslezského kraje!

Připravujeme Prostřeno! z Moravskoslezského kraje!

Prostírat se tentokrát bude v Moravskoslezském kraji, hlavně v Ostravě a ve Frýdku-Místku a muži budou v mírné přesile. Úkolem týdne bude voňavé, lahodné a oblíbené ovoce - jahody. A rozhodně bude o co hrát. Nejlákavější je hlavní výhra – 60 tisíc korun, šanci má ale i ten hostitel, který nejvíce osloví diváky. Díky jejich hlasování si rozpočet může přilepšit 30 tisící korunami i pochvalou v podobě řádu zlaté vařečky. Šanci má navíc i jeden z hlasujících diváků, kteří každý den bodují hostitele stejně jako soupeři u stolu. Za své hlasování může získat pět tisíc. Prostřeno! je výzva, která stojí za to! A kdo to na severu Moravy vyhraje? To uvidíte už příště!

Jako první se u plotny předvede upovídaná a veselá hospodyňka Renata (45), vdaná maminka dvou již dospělých synů. Ta vsadila na starou dobrou osvědčenou klasiku a humor ji trochu přejde. Zaskočí ji příchozí hosté, o pořádný rozruch se postará svérázný Petr, který nemluví slušně a je celý takový divoký. Víc než do talíře civí do výstřihu atraktivní Míše. Nedorazí stavbyvedoucí Filip, který se zdrží někde na stavbě a ke stolu dorazí až během hlavního chodu. Všem se omluví a rychle do sebe nasouká předchozí chody. 1) Játrová paštiku 2) Kuřecí vývar s nudlemi 3) Vepřo, knedlo, zelo s houskovým knedlíkem 4) Ovocný dortík s mascarpone a šlehačkou.

Druhou soutěžní večeři připraví právě již zmíněný svérázný hostitel Petr (24), který nedokončil vysokou školu a dnes pracuje jako dělník v automobilce. Žije sám a svobody si náramně užívá. Jeho byt je plný stop po bujarých večírcích a dámských návštěvách. Petra chvílemi ovládnou hormony, a tak se nejen diváci, ale i hosté dozvědí věci, které snad ani vědět nechtějí. Hosté si pak Petra vezmou do parády a zavelí – převléknout a začít mluvit slušně! Chvíle u plotny ale hostitele přece jen trochu zkrotí. Co Petr připraví? 1) "Hard Topinku by the Sid" 2) Domácí slepičí polévku 3) Pečené maso v alobalu 4) Malinový pohár se zmrzlinou.

Třetí večer se ke sporáku postaví nejmladší hostitel, student gymnázia Jirka (17), který bydlí s rodiči. Mladý hostitel vsadí na moderní kuchyni, ale během vaření ho přepadne stres a zmatky. Ne všechno jde podle plánu, na jídlo se čeká a výsledky nejsou takové, jak si Jirka předsevzal. Situaci zachrání alespoň zábava. Hostitel je nadšeným sportovcem, dělá thajský box a pro soupeře si připraví návštěvu trenéra a dá jim trochu thajského boxu ochutnat na vlastní kůži. A co ochutnají soupeři u Jirky na talíři? 1) Křemanovy závitky 2) Pokludovou nudlovku 3) Vysoký roštěnec, americké brambory, pepřovou omáčku 4) Dymáčkův lahodný pohár.

Ve čtvrtek se v kuchyni předvede umělecká duše Michaela (23). Ta sice pracuje jako telefonní bankéřka, ale miluje umění a také se mu aktivně věnuje – maluje a ráda se nechává tetovat. Na hostitelku je zvědavý hlavně Petr, kterému se krasavice skupiny Míša hodně líbí. Během večeře se jí dokonce snaží přemluvit na striptýz… Nechte se překvapit, zda už čtyři roky zadaná Míša takové výzvě odolá, ale jisté je, co ve své kuchyni udělá: 1) Obložený talíř, domácí bylinkové máslo, fazolová pomazánka a domácí housky 2) Česnekačka s krutony 3) Hovězí na víně a bramborové pyré, salát 4) Cupcake, domácí limonády a káva.

Poslední večeři podává pondělní opozdilec Filip (27). Sympatický vysokoškolsky vzdělaný stavbyvedoucí a velký milovník sportu vsadí na hodně moderní menu, v němž nebude chybět cheescake nebo paella s mořskými plody. A to bude něco pro některé hosty! Protože mořských plodů se někteří budou doslova bát, když ne přímo štítit. Ale Filip se ukáže jako šikovný kuchař a skvělý hostitel, jenže Renata mu to spočítá za jeho pondělní pozdní příchod. Je finále a před závěrečným bodováním začne přituhovat… 1) Tatarák z lososa 2) Tomatová polévka s mozzarellou 3) Paella s mořskými plody 4) Cheesecake s malinovou redukcí.

Zvítězí taktika, nebo ten nejlepší? Ať je to, jak je to, diváci mohou bodovat i příště a vzít spravedlnost opět do svých rukou!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.