Seriály a filmy

20. listopadu 2017 18:00

Lucie Gretzová

Připravujeme Prostřeno! z Olomouckého kraje!

Prostřeno! se příště odehraje v Olomouckém kraji. U prostřeného stolu se sejde poměrně netradiční sestava – čtyři muži a jediná žena.

Ti všichni se utkají nejen o šedesát tisíc u stolu, ale o dalších třicet tisíc od diváků. Diváci totiž mohou každý všední den bodovat hostitele a ten, který získá nejvíc diváckých bodů, se stane vítězem divácké volby a kromě třiceti tisíc získá i řád zlaté vařečky. Kdo to bude? Zuzana, která olomoucký týden zahájí, nebo některý z pánů? A jaký úkol jim zamotá hlavu? Červená řepa! Jak si Moraváci povedou? To uvidíte už příště!

První soutěžní večeři připraví jediná žena skupiny Zuzana (34), původně kadeřnice, která se rozhodně nenudí. Žije s partnerem a dvěma dětmi ve velkém rodinném domě, kde mají výtah, také se starají o velké hospodářství, z jehož produktů bude i část pondělní večeře. Zuzana má v domě výtah a hosté jsou překvapeni. Ji zase překvapí, že má u stolu čtyři chlapy. Byl to její sen? Každopádně tahle hospodyně se o své hosty dokáže postarat. I když pánové si trochu stěžují, že menu je až moc těžké i na chlapy… 1) Sýry z místní sýrárny, provensálská domácí paštika s čerstvým chlebem 2) Drůbeží vývar s kapáním 3) Pečená kachna na houbách, zelí, bramborový knedlík 4) Voňavé zapečené ovoce se skořicí.

Úplně jiný večer než včera u Zuzany hosté zažijí v úterý, kdy se k plotně postaví podnikatel Jiří (42). Je ženatý, má dvě děti a podniká ve stavebnictví. Je tak trochu nervák a k účasti v pořadu jej prý vyprovokoval syn. Jirka na rozdíl od Zuzany dává přednost moderní, zdravé a lehké kuchyni. Nebudou po ní ale jeho hosté hladoví? A řeší se, zda jsou steaky syrové, nebo propečené. Také Jirka hosty přivítá ve velkém domě. A protože u stolu se sešli nadšení rybáři, Jirka je vezme na ryby. Jirkovo menu: 1) Bruschetta s rajčaty a mozzarellou 2) Polévka z pečených rajčat 3) Steak z hovězí svíčkové s omáčkou, šťouchaný brambor 4) Čokoládový fondán, vanilková zmrzlina a omáčka z lesních ostružin.

Středa bude patřit „lovci žen“ Richardovi (45). Tak o sobě alespoň třetí hostitel, stále svobodný elektrikář a lakýrník, mluví. Ten sice hostům ukáže, jak bydlí, ale garsonka je malá, a tak prostírá raději na zahradě. To se ovšem ukáže jako dost nepraktická nevýhoda pro hostitele. Richard se něco nalítá po schodech nahoru dolů. Co na to hosté? A jak si pochutnají na středečním klasickém menu? Prozradíme, že jako amatérský kuchař Richard příjemně překvapí. A korunku tomu nasadí zábava: motorkářská spanilá jízda hosty prostě ohromí! Richardovo menu: 1) Děravý chlebík 2) Hovězí vývar 3) Králík na smetaně, karlovarský knedlík 4) Sladké překvapení.

Ve čtvrtek předvede, co dovede, vyučený číšník a dnes bagrista Vladimír (30), který má dvě děti se dvěma partnerkami. I on miluje rybaření a houbaření jako většina účastníků olomouckého týdne. A přestože má smělé plány, v kuchyni se mu vůbec nedaří. Předkrm hostům připadá do soutěže moc obyčejný, Vláďovi se nepovedou ani další chody. Dezert spálí na uhel a podává náhradní variantu. Budou mít jeho soupeři pochopení? A spraví všechno zábava s bagrem? Vláďovo menu: 1) Sendvič s krůtím masem 2) Cibulová polévka 3) Vepřové závitky se slaninou, šťouchané brambory 4) Šlehačková roláda.

Poslední večeři připraví další nadšený rybář, zámečník Josef (58). Dozvíme se, že nejlépe je mu na rybách, je šťastně ženatý, má čtyři dcery a už hodně let nepije alkohol. Nejstarší hostitel se alkoholu vyhýbá ze zdravotních důvodů. Jak dopadne Josefovo menu? Jako předkrm podává míchaná vajíčka. Zaražení soupeři si chvíli myslí, že je to snad špatný vtip. Jak Josef uspěje s dalšími chody? 1) Sváteční nedělní míchaná vejce s domácím chlebem 2) Kuřecí vývar, domácí nudle a játrové knedlíčky 3) Kuřecí roláda, šťouchané brambory s cibulkou 4) Kakaová roláda se šlehačkou.

Jak příští Prostřeno dopadne? Kdo to vyhraje? Dívejte se, závěr týdne bude velkým překvapením!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.