Seriály a filmy

13. září 2022 07:00

petra.jarosevska@iprima.cz

Připravujeme Prostřeno! z Pardubického kraje

Tento týden bude opravdu napínavý. U ploten a hrnců – a také u slavnostně prostřených stolů – se sejdou účastníci z kraje Pardubického. Jak jim jejich snažení půjde o ruky? Komu se bude dařit, kdo nebude stíhat a kdo na co zapomene?

Jak celým týdnem zamíchá úkol týdne, kterým je tentokrát příprava dobroty z quinoy? Kdo si tenhle úkol vychutná a vymazlí do detailu, kdo se mu věnovat nebude? A jak to celé ohodnutí ostatní? Prostřeno! bude zajímavé od prvního shánění surovin až k poslednímu servírování dezertu. Kromě skvělých jídel se můžete těšit i na zábavu, která bude opravdu bavit a rozechvěje bránice, ale nebude ani nouze o napětí. To vše už v pondělí.

Soutěžící budou jako už tradičně bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést 10 tisíc navíc. Ze stejné částky se pak bude těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví František. Má přítele, se kterým žije přes čtyři roky. Do pořadu se přihlásil sám, aby mohl zjistit, jaké to je stát před kamerami. Pokud by vyhrál, tak by peníze investoval do bytu anebo by jel na dovolenou. Pro své hosty si připraví hru ve stylu Máme rádi Česko. Tato jídla si vybral, protože miluje asijskou kuchyni a všem toto menu chutnalo. Podávat se bude: 1) mangový salát s krevetami, 2) dýňová polévka, 3) Bún bò Nam Bộ, 4) cheesecake.

Úterní večer bude patřit Nikole. Má dokončené bakalářské vzdělání. Pracuje jako pojišťovací poradce a studuje. Je svobodná a bezdětná. Do pořadu ji přihlásila její kamarádka, protože si myslí, že Nikola umí dobře vařit. Pokud by vyhrála, tak by jela na dovolenou. Tato jídla si vybrala, protože jsou její oblíbená. Jak se jí podaří vyrovnat se stresem v kuchyni? Podávat se bude toto menu: 1) slaninové rolky s vajíčkovou náplní, pečivo, 2) hovězí vývar s masem a nudlemi, 3) vepřová panenka, gratinované brambory a pepřová omáčka, 4) dortík s krémem.

Středeční hostitelka Kateřina se vaření nebojí, občas ale nerada vymýšlí, co bude chystat. S přítelem Davidem má roční dceru Karin. S přítelem letos oslavila osmé výročí. Nyní si nejvíc užívají jejich dcery a tráví s ní téměř veškerý volný čas – společně jezdí na různé výlety. Do pořadu se přihlásila sama, ale byla to náhoda. Původně jí poslala kamarádka výzvu a ona to nevyplnila, ale pak, když se viděly osobně, tak se rozhodla, že to zkusí, a zavolala. S přítelem v létě plánuje svatbu, tak by část výhry dala na svatbu a také by koupila něco pěkného dceři. Jako zábavu si pro své hosty připraví projížďku na koni. Co se bude podávat: 1) plněné žampiony s opečeným toustem, 2) polévka z červené čočky, 3) krkovička v pikantní marinádě, brambory s čerstvým sýrem, 4) řepovo-čokoládový koláček.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede – Jakub. Pracoval na různých pozicích od obchodního zástupce přes po údržbáře ve fabrice až po řezníka. Nyní je nezaměstnaný. Je rozvedený a má syna Kubíka, kterému je osm let. Jakub si chtěl účast vyzkoušet, a tak se přihlásil. Neočekává, že by vyhrál a ani nad výhrou nepřemýšlel. Tato jídla má rád a doufá, že budou chutnat i jeho hostům. Sám o sobě tvrdí, že je normální kluk, co se nebojí výzev a má rád srandu. Jaká zábava bude u něj v kuchyni? Podávat se budou tato jídla: 1) cuketová rolka, 2) hovězí vývar s domácími nudlemi a zeleninou, 3) vepřová krkovice, šťouchané brambory s jarní cibulkou a slaninou, 4) Kubíkovy řezy.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí Lukáš. Žije s mámou, sestrou Klárou (18 let), bratrem Matějem (13 let) a bratrem Michalem (10 let). Jejich táta zemřel v březnu v roce 2021. Do pořadu se přihlásil sám, aby získal nové zkušenosti. Pokud by vyhrál, tak by si část peněz nechal pro sebe a zbytek by dal mamce. Jako zábavu si pro své hosty připraví navlékání korálků. Toto menu si vybral, protože se skládá z jídel, která Lukáš umí a chutnají mu. Vaření Lukáše baví a občas doma pomáhá mamce. Podávat se budou tyto chody: 1) tvarohová pomazánka, 2) kuřecí vývar s drobením, 3) kuře na bylinkách s vínem, šťouchané brambory, obloha, 4) sladká tečka.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem ARCHIVU.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.