Seriály a filmy

10. dubna 2017 10:00

Připravujeme Prostřeno! z Prahy

Příští Prostřeno! se odehraje v Praze a blízkém okolí. Pražskou pětku tvoří čtyři ženy a jediný muž, nestarší a nejmladší ženy od sebe dělí skoro padesát let.

Bude to zajímavá mezigenerační konfrontace mezi teprve šestnáctiletou studentkou a zkušenou kuchařkou s babičkovskou kuchyní. A všichni se budou muset svorně popasovat s úkolem týdne, kterým je tentokrát poslední dobou tak oblíbený dezert cheesecake. Kdo si povede nejlépe, dostane nejvyšší počet bodů, vyhraje krásných 60 000 korun a stane se hostitelem týdne? To uvidíte už příště!

Jako první se k plotně postaví studentka Elena (16). Bydlí s mámou a jejím přítelem a má dvě sestry – jednu starší o dvacet let, té druhé je devět roků. Dost času tráví také u svého otce, který má s novou přítelkyní malé miminko. Už první večer se ukáže, že tahle pražská parta má pěkně mlsné jazýčky. Mladá hostitelka se ale přesto nenechá rozhodit a po celý večer si udrží dobrou náladu. Teprve šestnáctiletá studentka hosty překvapí moderní kuchyní a také informací, že nejí maso – přesto podává rybu: 1) Cizrnové kuličky 2) Šalotková polévka se špenátovým pestem 3) Losos s řeřichovým krémem a gratinovanými bramborami Dauphinoise 4) Malinový trifle.

V úterý se o hlavní výhru pokusí obchodní zástupce Čeněk (26). Jediný muž týdne je zadaný, žije s přítelkyní a fandí sportu. Čeněk si hodně věří a netají se tím, že by rád zvítězil. Velké ambice se ale u plotny promění ve velké zklamání. Podle hesla „co se může pokazit, to se pokazí“, se Čeňkovi jeho večer bortí pod rukama. U stolu byla slyšet samá kritika a hostitel se pořádně zapotil. Vybral si totiž docela složité menu: 1) Půl skotského vejce, malý salátek 2) Polévka z červené čočky s norimberskou klobáskou 3) Telecí líčka na paprice, domácí tagliatelle 4) Tiramisu.

Středu ovládne důchodkyně Eva (64). Je vdaná a má dva dospělé syny, kteří mají již své rodiny. Pyšná babička dvou vnoučat hosty zaskočí menu, které nazývali slovem retro. A zapečené párečky nebo kuře v broskvi nebylo nic, co by mladší soupeře oslnilo. Spíš naopak... Nejvíce u stolu je slyšet Čeněk, tomu Evino retro menu není po chuti. Eva se ukázala jako svérázná důchodkyně a svůj jídelníček hájila. Atmosféra poněkud zhoustla. Jak situaci nakonec ustojí nejstarší hostitelka pražské skupiny? Začne aperitivem a nezapomene na kávu: 1) Horké zapečené párečky 2) Zeleninová polévka 3) Hedvábná bramborová kaše s přírodním kuřecím prsíčkem, šunkou, sýrem a broskví 4) Bábovka s jablky a ořechy, do zlatova upečená jablíčka v župánku, šlehačka, smetana, káva.

Čtvrteční večer má na starosti Alice (22), žena mnoha profesí a možná i budoucí podnikatelka a návrhářka. Má přítele a hodně práce. Hosty pozve do krásného bytu, oblékne si slušivou róbu, jenže… Moderní menu, v němž nechyběly ani plody moře se nepodařilo tak, jak si hostitelka přála. V kuchyni zažívala krušné chvilky a pokoušelo se o ni nervové zhroucení. Dokonce i technika se proti Alici spikla. Sporák nefungoval, trouba nešla, prostě všechno se jí bortilo pod rukama. 1) Čočkový salát 2) Kuřecí vývar 3) Paella s mořskými plody 4) Perníkový dort.

A je tu poslední večeře, kterou připraví maminka na mateřské dovolené Iveta (30). Ta hosty přivítá v krásném velkém domě v Úvalech. Soupeři budou domem docela zaskočeni, nechybí kulečník, bazén… to všechno se neobejde bez komentářů. Bude mít luxusní vila vliv na poslední bodování? Každopádně Ivetě nechybí sebevědomí, ostatně celý týden se tak projevuje. Když jí něco nechutná, kritizuje. Dokáže poslední hostitelka svým kuchařským uměním návštěvu oslnit? Všichni jsou moc zvědaví, co Iveta ve finále předvede. 1) Slané koláčky 2) Netradiční čočková polévka 3) Telecí na portském víně, opečené brambůrky 4) Vrstvený krémový dezert s ovocem.

Jak poslední večer dopadne? A kdo tento pražský týden vyhraje? To uvidíte v Prostřeno už příště!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 7. 2024

Dnes se soustředíte na své emoce, Berani, ačkoli soustředění samo o sobě bude docela náročné. Můžete se cítit jako jojo v rukou někoho jiného. Nepodléhejte viktimizaci. Postavte se za sebe, i kdyby to mělo znamenat, že se ostatní naštvou. Jste zodpovědní za své pocity a za pocity nikoho jiného.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.