Seriály a filmy

29. listopadu 2022 07:00

petra.jarosevska@iprima.cz

Připravujeme Prostřeno! z Prahy a středních Čech!

Tento týden bude opravdu napínavý. U ploten a hrnců – a také u slavnostně prostřených stolů – se sejdou dámy ze Středočeského kraje a Prahy. Jak jim jejich snažení půjde od ruky? Komu se bude dařit, kdo nebude stíhat a kdo na co zapomene?

Jak celým týdnem zamíchá úkol týdne, kterým je tentokrát příprava na stolování samotné – tedy dokonalý společenský a slušivý outfit, plus prostírání stolu? Kdo si tenhle úkol vychutná a vymazlí do detailu, kdo se mu věnovat nebude? A jak to celé ohodnotí ostatní? Prostřeno! bude zajímavé od prvního shánění surovin až k poslednímu servírování dezertu.

Kromě skvělých jídel se můžete těšit i na zábavu, která bude opravdu bavit a rozechvěje bránice, ale nebude ani nouze o napětí. To vše už v pondělí. Soutěžící budou jako už tradičně bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést 10 tisíc navíc. Ze stejné částky se pak bude těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví Františka. Pracovala pár let v kavárně. Nyní pracuje v divadle, kde dělá inspici, případně garderobu. Má mámu, tátu, sestru, čtyři kočky, jednoho kocoura a psa. Celá její rodina bydlí v Hradci Králové. Františka většinu roku pobývá v Praze se svým přítelem Janem. Tuto výzvu přijala podruhé, protože ráda výzvy přijímá a líbí se jí i příležitost se zase dobře najíst. Podávat se bude: 1) „Caprese“ s domácím sýrem, focaccia, 2) zahradní minestrone, 3) sous-vide krkovice s hráškovým pyré, 4) švestkový crumble.

Úterní večer bude patřit Jitce. S partnerem má syna Jana. Do pořadu ji přihlásila její kamarádka, a pokud by vyhrála, pozvala by přátele na wellness víkend. Jako zábavu si pro hosty připraví zkoušku zručnosti v pití vody. Má ráda práce na zahrádce, není v jídle vybíravá a ráda si dá řízek a bramborový salát. Těší se na nové zkušenosti a zatím netuší, co by provedla s případnou výhrou. Podávat se bude toto menu: 1) špenátová roláda, 2) kuřecí vývar, játrové knedlíčky, 3) smažené kuřecí rolky pečené na smetaně, pečený brambor s rozmarýnem, 4) dort lesní ovoce.

Středeční hostitelka Tereza se vaření nebojí. Do pořadu se přihlásila sama i proto, že ráda vaří a odpočívá právě v kuchyni. Pokud by vyhrála, tak by peníze použila na zařízení bytu. Jako zábavu si pro své hosty připraví ochutnávání různě ochuceného melounu. A proč právě toto menu? Je totiž poskládané z jídel, která umí Tereza dobře připravit. Co se bude podávat? 1) šunkovo-sýroví šneci, 2) kuřecí vývar, 3) svíčková na smetaně s houskovým knedlíkem, 4) tiramisu.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, Miluše. Ta se vyučila jako cukrářka. Nyní podniká a odpočívá. Má dvě úžasné děti – dcera 19 let a syn 23 let z prvního manželství. Její život je nádherný, šťastný, klidný, vyrovnaný a stabilní. Ví, co chce a co si přeje. Žije život teď a tady a dělá, co ji baví a naplňuje. V Prostřeno! účinkovala v roce 2017 a znovu výzvu přijala, protože by to ráda zažila ještě jednou. Podávat se budou tato jídla: 1) tatarák z lososa s opečenou bagetkou, 2) krém z pečené dýně, parmazán, 3) tymiánové brambory s kopulí, 4) obrácená Paříž.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí Zuzana. Pracovala jako manažerka obchodu na letišti a nyní je jejím povoláním školní asistentka. Má přítele Jiřího, dceru Annabel (9 let) a syna Filipa (22 let). Do pořadu se přihlásila sama, protože její přítel tvrdí, že umí dobře vařit. Ráda by si soutěž vyzkoušela. Pokud by vyhrála, investovala by peníze do nové kuchyně. Jako zábavu si pro své hosty připraví hru Hádej, kdo jsem. Tato jídla si vybrala, protože vždycky všem chutnala. Její motto je „musíš furt“. Podávat se budou tyto chody: 1) miniburger s čedarem a slaninou, 2) krémová polévka s pancettou, 3) plněná panenka s sherry omáčkou, zámecké brambory, 4) mangové pyré s mascarpone a pistáciemi.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem ARCHIVU.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.