Seriály a filmy

27. listopadu 2017 18:00

Lucie Gretzová

Připravujeme Prostřeno! z Prahy a Středočeského kraje!

Prostřeno proběhne příští týden v Praze a Středočeském kraji. U prostřeného stolu se sejdou dvě ženy a tři chlapi, takže muži budou v mírné převaze.

I když – někdy to budou muži dva a ženy tři. Jak je to možné? Trochu se to zamotá, dorazí totiž i jeden showman z travesti show. U stolu bude zábava a úkol týdne už voní Vánocemi: jablka, čokoláda, med a mandarinky. Pražáci a Středočeši se opět utkají nejen o 60 tisíc korun u stolu, ale i o dalších 30 tisíc od diváků. Diváci mohou totiž každý všední den bodovat hostitele a ten, který získá nejvíc diváckých bodů, se stane vítězem divácké volby, a kromě třiceti tisíc dostane i řád zlaté vařečky. A kdo to bude? To uvodíte už příště!

Pondělní soutěžní večeři připraví mladá maminka na mateřské dovolené Iveta (28). První hostitelka miluje vaření, vyučila se v oboru kuchař-číšník, ale jako kuchařka Iveta nikdy nepracovala, dělala vrchní servírku. Má ráda moderní recepty a pořád se usmívá. Pro hosty připraví třeba restované krevety nebo lososa. A co si první hostitelka přichystala na zábavu? Barmanskou zkoušku! Nejvíce rozruchu u stolu ale způsobí Stefany. Představí se ženským jménem, má ženské oblečení, ale je to chlap. Hosté z toho budou z počátku trochu nervózní, ale pak se uvolní. U stolu bude legrace a pondělní menu zní slibně: 1) Restované krevety s chilli, česnekem a tymiánem na víně se salátkem a domácími houstičkami 2) Dýňový krém se zázvorem 3) Losos s bylinkami, gratinovaným bramborem a restovanou zeleninou 4) Mascarpone krém s ovocem a čokoládou.

V úterý hosty k sobě domů pozve právě Martin (39) alias Stefany. Diváci poznají obě tváře herce travesti show – jak Martina, tak Stefany. Nyní je bez partnera a nadevše miluje svého malého chrta, opravdového parťáka. Hosty přivítá ve svém načančaném venkovském bytě v provensálském stylu jako Stefany. Soupeři jsou překvapení a mají na hostitele-hostitelku v jedné osobě spoustu otázek. A budou se řešit i outfity, Stefany se toho rozhodně nebojí. Zábava bude tak trochu očekávaná, pravá travesti show – pro někoho premiéra. A jak Martin uvaří? Ne všichni jedí rajčata, kterých bude v italské večeři docela dost. 1) Salát Caesar a kuřecí masíčko 2) Minestrone 3) Plněná vepřová panenka schwarzwaldskou šunkou, švestkou, sušenými rajčaty, mozzarellou a bazalkou, šťouchané brambory s jarní cibulkou 4) Lava cake.

Středa bude patřit Liborovi (20). Nejmladší hostitel střídavě pracuje a střídavě studuje. Rád se baví a hraje si. A během zábavy benjamínek týdne hostům ukáže něco, co asi ještě neviděli – co všechno se dá udělat s jojem. Bohužel, v kuchyni je to slabší. Libor moc nevaří, což vzhledem k hostitelově věku ani nepřekvapí, a nemá rád rajčata. Soupeře bude tak trochu zkoušet: poznají, kam je Libor pozval? Během šmejdění hosté objeví konzervy a hned se polekají. Vařil snad hostitel z konzervy? O zábavu se opět postará Stefany. S tou tedy nuda tenhle týden rozhodně nebude… 1) Jarní závitky 2) Překvapení 3) Řízky a omáčky 4) Flambovaný banán.

Čtvrteční večer proběhne na Praze 7 v režii Radky (38), která pracuje jako manikérka a pedikérka. Rozvedená maminka dvou dětí povypráví o svém životě. A je zvědavá a natěšená na své hosty. Hostitelce záleží na domácí pohodičce a dobré náladě u stolu. A tu umí vytvořit. Navíc si hosté mohou udělat pěkné nehty, to se určitě bude líbit Stefany. Radka se netají se tím, že by ráda nachystala moderní a chutné menu s klasickými prvky. Podaří se jí to? Nebojí se avokáda, ale ani kečupu – a to je dnes v kulinářském pořadu skoro nadávka... 1) Toust s guacamole a vejcem 2) Hovězí vývar s tyrolským knedlíčkem 3) Krkovice na cibuli a červeném víně s bramborovým knedlíkem 4) Brownies cupcake s mascarpone krémem a ovocem.

Poslední večeři má na svých bedrech Dominik (22), který pracuje jako softwarový inženýr. Hosté jsou zvědaví, jak si Dominik se svým večerem poradí. Bude vařit u kamarádky a soupeře postrašil, že nemá ani příbory. Mladík, co nejvíce času tráví se svým psem, má smysl pro moderní a spíše odlehčenou kuchyni. Dokonce si nejraději pochutnává na veganské kuchyni. Burgery ale budou z masa, zato bude chybět příloha a hosté by se rádi nacpali k prasknutí. A opět budou rajčata… Ve finále dorazí Stefany poprvé za sebe jako Martin. Mluvit se bude hodně, ale náladu si tahle parta pokazit nenechá. Dominikovo menu: 1) Bruschetta 2) Rajčatová polévka 3) Domácí burgery 4) Brownies.

A jak celý pražský a středočeský týden dopadne? Kdo vyhraje? Dívejte se, závěr týdne bude velkým překvapením!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.