Seriály a filmy

27. února 2017 10:00

Připravujeme Prostřeno! z Ústeckého kraje

V Ústeckém kraji se u prostřeného stolu sejdou čtyři mladí muži, něžné pohlaví bude zastupovat jediná žena. Pánové budou tudíž ve velké přesile, ale Antonie se nedá…

Zadání úkolu týdne bude opět hodně široké, jednotícím tématem řady barevných ruliček s recepty bude kaše. Různých kaší či šťouchaných brambor mají Ústečtí už tak ve svých jídelníčcích dost, tak uvidíme, jak a zda se jim podaří tenhle úkol zařadit do svých jídelníčků a zmást soupeře. Kdo bude na severu Čech nejúspěšnější a odnese si krásných 60 000 korun? To uvidíte v pořadu Prostřeno! už příště!

První soutěžní večeři připraví směnový technolog Martin (30). Žije s přítelkyní Lenkou a mají dvě malé děti. Mezi jeho koníčky patří fotbal, rád vaří a je to velký optimista. Martin pro hosty připraví kuřecí menu. Ovšem zdráhá se splnit okamžitě výzvu soupeřů, dostane totiž úkol, který mu zabere několik hodin. U stolu se hned začne projevovat jediná dáma týdne. Antonie má pusu pořádně prořízlou a někdy mluví rychleji, než myslí. Martin si poradí i s úkolem týdne a kuře bude ve všech chodech kromě dezertu: 1) Kuřecí paštika s brusinkovou omáčkou 2) Kuřecí vývar s domácí těstovinou 3) Kuřecí maso v žampionové omáčce s tarhoňou 4) Crme brlée.

V úterý se k plotně postaví pekař Václav (27), který se vyučil jako číšník. Je zadaný a žije se svým přítelem. Má rád hudbu, společnost – a uklízení. Na prvním místě je u něj pořádek, což je nejen Vaškovo hobby, ale i posedlost. Jakmile vidí smítko, je celý nesvůj. Václav zvolí rozmanité menu, ovšem jeho přípravu moc nestíhá. Večeři provázejí zmatky a stísněný prostor malého bytu na atmosféře nepřidá. Antonie kritizuje a Václav, který o sobě mluví jako o cholerikovi, má co dělat, aby udržel nervy na uzdě. Co připraví|? 1) Masové kuličky s omáčkami a bagetkou 2) Kuřecí polévka s játrovými knedlíčky a domácími nudlemi 3) Vepřový závitek plněný anglickou slaninou, vlašskými ořechy, jablky a bramborové pusinky 4) Palačinky s horkými borůvkami a šlehačkou.

Ve středu předvede, co dovede, podnikatel Pavel (27). Od sedmnácti let se pohybuje v gastronomii – začínal jako pomocník, vyučil se číšníkem a vypracoval se na pozici provozního manažera ve Švýcarsku. Dnes rozvážný a sebevědomý hostitel sází na jistotu – na pořádnou porci masa. Díky jeho přípravě musí hodně času trávit v kuchyni, a tak si často ani nevšimne, co se děje kolem stolu. Václav s Antonií se pošťuchují, antipatie mezi nimi se stupňuje. Ostatní pánové jen koukají a čekají, co se z toho vyklube, a těší se, co jim hostitel nabídne: 1) Míchaný salát s masem a domácí dresink 2) Bramborová polévka 3) Variace grilovaného masa s variací příloh (nebuďte zvědaví) 4) Zmrzlina s domácí ovocnou omáčkou.

Čtvrteční menu nachystá benjamínek týdne, student střední školy Matěj (19), který přes týden žije s maminkou a bratrem a víkendy tráví u svého otce. Mezi Matějovy koníčky patří fitness a florbal, rád poslouchá hudbu a sleduje horory a komedie. Mladý hostitel by chtěl uspořádat dokonalý večírek, proto si se vším dává na čas. Jenomže soupeři jsou netrpěliví a dávají svou nedočkavost najevo. Atmosféra ve skupině začíná být pořádně vyhrocená Naštěstí se u stolu najde i někdo, kdo se nezkušeného kuchaře zastane. Matěj připraví klasické menu s panenkou a omáčkami: 1) Dva druhy pomazánek, pečivo 2) Kuřecí vývar s domácími nudlemi 3) Vepřová panenka se šťouchaným bramborem, pepřová a hříbková omáčka 4) Míša řezy.

Všichni pánové jsou zvědaví, jak si se svým večerem poradí ve finále Antonie (26), jediná dáma v severočeské skupině. Zahradnice aranžérka a trojnásobná vdaná maminka je momentálně na rodičovské dovolené. Zejména Vašek se těší, jak Antonii oplatí její úterní rýpání. Ale páteční hostitelka je na kritiku připravená a rozhodne se jí postavit čelem. Na atmosféře večera to ale nepřidá. Pánové Antonii rozhodně nešetří a během výzvy soupeřů si na ní vysloveně vyřádí. Co všechno se ještě během poslední večeře semele a co se bude podávat? 1) Zeleninové ragú s toustem 2) Kuřecí vývar s nudlemi 3) Vepřová pečeně na víně se šťouchaným bramborem 4) Sušenková roláda.

A jak celý týden v Ústeckém kraji nakonec dopadne? Dívejte se i příště!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 7. 2024

Dnes se soustředíte na své emoce, Berani, ačkoli soustředění samo o sobě bude docela náročné. Můžete se cítit jako jojo v rukou někoho jiného. Nepodléhejte viktimizaci. Postavte se za sebe, i kdyby to mělo znamenat, že se ostatní naštvou. Jste zodpovědní za své pocity a za pocity nikoho jiného.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.