Připravujeme Prostřeno! z Ústeckého kraje !

Kam zavítá Prostřeno příště? Do Ústeckého kraje. Někdy se říká, že život na severu umí být drsný a složitý. A taková bude i ústecká parta, která se skládá ze tří žen a dvou mužů.

Hraje se nejen o 60 tisíc u stolu, ale o dalších 30 tisíc od diváků. Diváci mohou také každý den bodovat hostitele a ten, který získá nejvíc diváckých bodů, se stane vítězem divácké volby a kromě třiceti tisíc získá i řád zlaté vařečky. A jaký bude úkol týdne? Severočeši by si měli připravit něco pro chuť i pro zdraví – úkolem týdne bude totiž nějaký salát. Co si na sebe Ústečtí vymyslí? A kdo získá nejvíce bodů a stane se hostitelem týdne? To uvidíte už příště!

Jako první se u plotny představí milovnice dobrého jídla Barbora (26). Vystudovala obchodní akademii a pracuje jako technická podpora ve výrobě elektrorozvaděčů. Žije v Duchcově společně s přítelem a společnost jim doma dělá ještě pes, kocour a korela. Na večeři k ní dorazí Martin, Petra, Tomáš a Katka. A právě Katka všechny ostatní zaskočí informací, že už v Prostřeno! před lety vařila a teď si přišla rovnou pro výhru. Ostatní z toho byli celkem paf. Je opravdu možné, že by takto otevřeně taktizovala? Barbora připraví moderní, lákavé i zdravé menu: 1) Cuketové mini pizzy 2) Čočková italská polévka 3) Steak z krkovice s hořčičnou omáčkou, barevné hranolky 4) Bezé roláda.

Druhou soutěžní večeři nachystá operátor kalící pece Martin (31), který žije spokojený život s manželkou Monikou a synem Tomášem. Rádi jezdí na výlety a zúčastňují se společenských akcí. Martin prozradí, že doma často vaří on, ale pomůže si malou lží. Nudle jsou sice domácí, ale nepřipravoval je sám, nýbrž jsou od maminky. Katka znovu překvapí svým chováním. Vydrží Martinovi úsměv na tváři po celý večer? A jak se bude hostům líbit zábava, která bude až moc kontaktní? A zachutná jim celá úterní večeře? 1) Plněné slané palačinky 2) Kuřecí vývar 3) Losos na pomeranči, kuskus a obloha 4) Nepečený dortík.

Ve středu se k plotně postaví maminka na mateřské dovolené Petra (24) z Mostu. Pracovala jako telefonní operátorka a barmanka, dnes je vdaná a stará se o dvouletého syna. Petra ráda pečuje o domácnost, v kuchyni je prý skoro pořád, bohužel ale vsadila na menu, které je nad její síly. Během vaření panikaří a nestíhá. A to bude něco pro Katku, která soupeřku otevřeně kritizuje a provokuje a skoro nejí. Nechutná jí, nebo prostě jen taktizuje? Petra sice drží nervy na uzdě, ale slibuje, že to Katce všechno oplatí. Její menu je rybí a moderní: 1) Tataráček z lososa, toust 2) Krém z pečeného česneku, krutony 3) Losos se špenátem v listovém těstě, bazalková omáčka, pečený brambor s rozmarýnem 4) Cheesecake.

A Petra dostane příležitost k odplatě hned ve čtvrtek, kdy soutěžní večeři chystá právě kadeřnice Katka (31). Maminka dvou dcer právě neprožívá šťastné období, rozvádí se, a pokud do pořadu přišla s touhou zvítězit, měla by hlavně dobře uvařit. Jenomže… smůla se jí lepí na paty a hostům nechutná. Petra Katce vrací včerejšek a dojde i k otevřenému konfliktu. Holky si pěkně od plic řeknou to, co už dlouho visí ve vzduchu. Katka celý týden hostům namlouvá, že potřebuje vyhrát kvůli pračce, že je ve složité životní situaci. Jenomže podmínky k životu v jejím chomutovském bytě se ostatním vůbec nezdají tak hrozné, jak popisovala. Katka si zvolí klasiku: 1) Domácí paštika z kachních jater, bagetka 2) Hovězí vývar 3) Pečená kachna na pomerančích s bramborovým knedlíkem a se zelím 4) Italské tiramisu.

Jako poslední se v pátek k plotně postaví mladý finanční poradce Tomáš (27), který je už ženatý a vychovává pětiletou Lucinku. Druhý z mužů se divákům i kolegům svěří se zdravotními problémy, které ho potkaly. Tomáš vsadí na lasagne a obrácený cheesecake. Ale hosté budou z jeho menu zklamaní. A ani nálada není příjemná. Ještě doznívá konflikt mezi Katkou a Petrou. Před poklicemi bude u Tomáše v Lounech pěkně dusno. Co všechno hostitel na poslední večeři přichystá? 1) Kozí sýr s brusinkami a ořechy 2) Pórkovou polévku 3) Lasagne 4) Převrácený cheesecake.

O výhru jde úplně všem. Ale kdo ji příště získá? A co tomu řeknou soupeři? Budete mít možnost to napravit!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.