Seriály a filmy

5. října 2021 07:00

Aneta Gretzová

Připravujeme Prostřeno! z Ústeckého kraje

Prostřeno! bude i v tomto týdnu stát za to. Poměr sil bude celkem nevyvážený – jeden muž se bude snažit porazit čtyři zkušené kuchařky. Jak se mu to podaří? A koho zaujme svou mezinárodní kuchyní ve veskrze českém týdnu?

Budou ostatní hodnotit opravdu jen schopnosti v kuchyni, nebo i další aspekty, jako je například věk, profese nebo bydlení? A kdo si poradí s úkolem týdne, kterým je tentokrát zakomponování salátu s kuřetem do menu?

Soutěžící budou i v tomto týdnu bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může přinést 10 tisíc. Ze stejné částky se pak bude moct těšit i jeden z diváků, pokud bude štěstěna na jeho straně. Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku a hlasujte!

Jako první se do kuchyně postaví parkurista Jan. Do pořadu se přihlásil sám, aby měl možnost propagovat parkur, který je jeho velkým koníčkem. Těší se na nové lidi, které potká, a je rád, že bude mít možnost se zviditelnit. Pokud by vyhrál, tak by peníze dal přítelkyní, která by je utratila. Rád vaří pro své kamarády a rodinu. Nemá rád a nikdy by nesnědl celer. Ten tedy v jeho menu rozhodně nebude. Ovšem na jaká jídla sází a co se bude podávat? 1) carpaccio se salátem, 2) chřest, 3) variace na pastýřský koláč, 4) panna cotta.

Úterní večer bude patřit mamince na mateřské dovolené Miroslavě. Ta sestaví složité a trochu překvapivé menu. Něco se připálí, také dojde na překvapení v podobě slaninového džemu. Kde vzala Miroslava recept a není její menu příliš ambiciózní a časově náročné? Kdo začne taktizovat a jak celý den ustojí právě Miroslava? Ta, pokud by vyhrála, by vzala rodinu na oběd a na výlet. Vaření ji baví, když na něj má náladu. Bude to tak i v její soutěžní den? Podávat se bude: 1) slaninový džem s pečivem, 2) polévka z medvědího česneku, 3) kuřecí maso v oříškovém obalu, tymiánové brambory, chřest, 4) vafle s čokoládou a sorbetem.

Maminka v očekávání Michaela se do soutěže přihlásila sama, protože má ráda výzvy. Neví, jak by natočila s případnou výhrou, ovšem při přípravě menu neponechá nic náhodě a její pokrmy budou takové, aby zaujaly, a přitom zahrály na notu dětských chutí české klasiky. Přihlásila se sama, protože má ráda výzvy. Chtěla by si odnést nové zkušenosti a lákavá je pro ni i možnost výhry. Před televizní kamerou účinkovala v roce 2017 v pořadu Vztahy s Janem Musilem. Kdysi se jí stalo, že místo soli sladila. Podaří se jí tentokrát vařit bez ztráty kytičky? Podávat se bude: 1) vajíčková tlačenka s opečeným toustem, 2) hovězí vývar s domácími nudlemi a masem, 3) hovězí španělský ptáček s rýží, 4) malinová pěna.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, studentka Anna. Sama o sobě tvrdí, že je upovídaná, nemá ráda konflikty a dokáže najít společnou řeč se všemi věkovými kategoriemi. Do pořadu ji přihlásila její babička, protože si o ní myslí, že je dobrá kuchařka. Anna tuto výzvu přijala a chce ukázat babičce i sobě, že vše zvládne. Anna, když se učila vařit, zapomněla vložit do těsta vajíčko – a nedopadlo to dobře. Jak se jí bude dařit tentokrát, a hlavně – nebude jí její věk v očích ostatních na škodu? Bude úřadovat nervozita, nebo Anna všechny hosty překvapí profesionálním přístupem k vaření? Podávat se bude toto menu: 1) plněná vejce s pečivem, 2) kuřecí vývar s drožďovými knedlíčky, 3) minutkový gulášek s barevnou přílohou, 4) nadýchaná tečka s ovocem.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí důchodkyně Alena. Do pořadu ji přihlásila její vnučka, protože je přesvědčená o tom, že její babička umí skvěle vařit. Usměvavá a optimistická Alena sází na českou kuchyni v moderním kabátku, ale i ona, i když už uvařila tisíce jídel, má na paměti vzpomínku, kdy vařila pro vnoučata nudličky na curry. Po chvilce si odběhla od plotny a přišel za ní vnuk a říkal, že masíčko už nebude. Když se vrátila, tak pochopila, že má pravdu. Jaké menu si Alena připraví? Co se u ní objeví na talíři? A půjde o menu vítězné? Podávat se bude následující: 1) hummus, zeleninová obloha, tmavý chléb, 2) hovězí polévka s domácími nudlemi, 3) pečená krůtí prsa s bramborovou kaší, pesto, 4) tvarohová buchta.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem archivu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.