Připravujeme Prostřeno! z Vysočiny

Jediný muž, který příští týden zahájí, a čtyři ženy se sejdou kolem stolu na Vysočině.

Úkolem týdne bude potravina, která k tomuto půvabnému kraji tradičně patří - jsou to brambory. Tentokrát to ale budou „brambory nasladko“, i když ty naslano se dostanou do každého meníčka – bude to hodně bramborový týden i bez úkolu týdne. Koncem týdne poznáme Pavlu i Pavlínu, komu se budou tahle dvě podobná jména plést? Na Vysočině opět nahlédnete do lidských příbytků i osudů a uvidíte, kdo za svoji večeři dostane nejvyšší počet bodů a zvítězí v boji o výhru 60 tisíc korun a hostitelskou čest k tomu. Sledujte Prostřeno i příště a nezapomeňte hlasovat!

Jako první se představí Karel (29), který vystudoval elektro a pracoval jako servisní technik a montér v Rakousku, jezdil na montáže po světě, služebně navštívil USA, Mexiko, Brazílii nebo Rusko. Nyní pracuje jako programátor robotů a je vedoucím oddělení. Žije s manželkou Markétou v bytě 3+1, mají spolu dvě malé děti – Markétku a Karlíka. Velký Karel hraje rád fotbal, je fanouškem Slavie, dříve se hodně věnoval bojovým sportům. Do pořadu ho přihlásila jeho žena, protože doma s chutí a často vaří. Karel si dělá legraci a tvrdí, že „se manželky bojí stejně jako zubaře a maminky“. Pondělní menu: 1) Vejce Benedikt 2) Bramborový krém s houbami 3) Kuřecí steak s omáčkou z pečených paprik, bramborová kaše 4) Tvarohový dezert s čokoládou a ovocem.

První z žen Marie (57) se k plotně postaví v úterý. Nejstarší hostitelka pracovala jako obsluha čerpací stanice, vedoucí v prodejny s nábytkem a nyní vede vinotéku a prodejnu tabáku. Marie bydlí ve 3+1 v Jihlavě, je dvakrát rozvedená a nyní je vdaná potřetí (za svoji první lásku). V létě tráví hodně času na chatě, kde se stará o zahrádku. Z předešlých manželství má tři dospělé děti a je pyšnou babičkou jedné vnučky. Do pořadu ji přihlásily její děti, protože jim chutná maminčino jídlo. Kdyby vyhrála, peníze z výhry by použila na koupi karavanu. Je to její sen… Paní Maruška miluje kachnu se zelím, co uvaří v úterý? 1) Bruschetta 2) Staročeská česnečka 3) Kuřecí roláda, šťouchaný brambor se slaninou, cibulkou a smetanou 4) Staročeské lívance.

Ve středu poznáme mladou učitelku Romanu (28). Momentálně učí třetí třídu a je podnikavá: když má volno, tak se věnuje organizaci svateb a moderování. Také pořádá zábavné večery s vlastním kvízem. Partnera ani děti Romana nemá, žije sama se svým psem ve 2+1 v Moravských Budějovicích, jednou by ale rodinu určitě chtěla. Pravidelná divačka se do pořadu přihlásila sama, a kdyby vyhrála, tak by rodičům, kteří ji vždy podporují, zaplatila nějaký pěkný pobyt. Třetí hostitelka ráda připravuje míchaná vajíčka, která prý umí nejlépe v celém kraji. Najdou se i na jejím středečním menu? 1) Salát z černé čočky se smaženým zastřeným vejcem, domácí pečivo 2) Babiččin vývar s játrovými knedlíčky 3) Vepřová kýta s cibulovo-česnekovou omáčkou, rozmarýnové brambory 4) Čokoládové brownies s malinovým nočkem z mascarpone.

Ve čtvrtek předvede, co u plotny dovede, vystudovaná grafička Pavlína (22). Nejmladší hostitelka po škole pracovala chvíli v Praze a nyní se vrátila na Vysočinu a působí v jedné reklamní agentuře v Třebíči, kde dělá produkční. I Pavlína je zatím svobodná a bezdětná a žije v malém rodinném domě se svým kocourem. Pavlínu do pořadu přihlásil kamarád a bylo to spíš z legrace. Čtvrtá hostitelka má ráda všelijaké sporty, ale také kulturu. Ráda vaří i jí italskou kuchyni. Promítne se to také do jejího čtvrtečního menu? 1) Paštika z kachních jater s bagetkou 2) Krémová dýňová polévka 3) Vepřová roláda, šťouchané brambory, salátek 4) Podzimní vafle.

Jako poslední uvaří v pátek mzdová účetní Pavla (37), která pochází z Červené Řečice, ale žije už několik let v Praze, kde má přítele. Doma s nimi sdílí domácnost pes, se kterým hostitelku spojuje veliké pouto. Pavla bude vařit u svých rodičů v rodinném domě, kde dříve bydlela a často sem jezdí. Nyní tady tráví měsíc, protože jde se psem na operaci a bude se o něj starat. Do pořadu se přihlásila sama, protože miluje pečení dortů a cukroví. Také ráda připravuje jídla, která obsahují rýži. Co plánuje ve finále? Budou soupeři aspoň tušit, co je během posledních chodů poslední večeře čeká na talíři? 1) Marinovaná kachní prsa se salátkem 2) Hrášková polévka se zakysanou smetanou 3) Krůtí Bulgogi s batátovo-bramborovou kaší s pečenými tomaty 4) Açaí na tigela.

Kdo to na Vysočině celé vyhraje? Dívejte se na Prostřeno od pondělí do pátku a dozvíte se to!

Sledujte Prostřeno! online v našem archivu.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.