Seriály a filmy

5. června 2017 10:00

Připravujeme Prostřeno! ze Středočeského kraje

Další týden s pořadem Prostřeno! se odehraje ve Středočeském kraji, kde budou ženy ve výrazné přesile. Barvy Středočeského kraje budou reprezentovat čtyři ženy a jediný muž.

Další týden s pořadem Prostřeno! se odehraje ve Středočeském kraji, kde budou ženy ve výrazné přesile. Barvy Středočeského kraje budou reprezentovat čtyři ženy a jediný muž. A to je dobře, protože úkol týdne je celkem náročný a zadání ženám bližší: účastníci se musí pokusit uvařit ovocné knedlíky nebo upéct nějaký koláč s ovocem. Komu se to povede nejlépe? Zkušené hospodyni Věře, Jiřině, která má moučníky jako hobby, či vyučené cukrářce Veronice? Nebo snad Pavlovi? A kdo to celé ve středních Čechách vyhraje a získá krásných 60 000 korun, třeba na báječnou dovolenou? To uvidíte už příště! Nuda to rozhodně nebude…

V pondělí se jako první k plotně postaví rozvedená prodavačka Jiřina (49). Byla třicet let vdaná a má celkem pět synů, takže se toho v životě už něco navařila. A přesto tvrdí, že jí vaření vydrželo jako jeden z jejích koníčků, ve volném čase dokonce peče dorty a dezerty. Jiřina svým zatím neznámým hostům předvede, že se vyzná i v nejrůznějších cizích kuchyních. To platí pro předkrm, hlavní chod i sněhový dezert Pavlova. A už první večer u stolu padaly zajímavé názory i teorie. Pro některé hosty je pondělní menu tak trochu španělská vesnice. 1) Plněné briošky s kuřecími prsíčky a zeleninou 2) Kuřecí rajčatová polévka 3) Šašlik z krkovice, pečený brambor, zelný salát, smetanový a kečupový dip 4) Mini Pavlova s banány a lesním ovocem.

Úterní soutěžní večeři připraví Pavel (35), jediný muž mezi samými ženami. Ten ale vydá za dva. Operátor Pavel žil nějaký čas ve Španělsku a je to pěkný oříšek. Z rukávu sype jeden životní zážitek za druhým, až se dámám skoro zdá, že to ani není všechno možné. Soupeřky jsou ale hlavně zvědavé, jak to Pavlovi půjde v kuchyni. A tam mu to moc nejde… Na jídlo se čeká a večer ovládne zmatek. Pavel ztrácí kontrolu a chody se podávají v takovém pořadí, v jakém se je Pavlovi podaří uvařit, ženy jsou hladové. Zvládne Pavel všechno dohnat, nebo některé body večera z časových důvodů vynechá? Menu zní ambiciózně: 1) Domácí kachní paštika se želé z portského vína, salátkem a domácí bagetou 2) Hovězí vývar z kostí s domácími nudlemi a kořenovou zeleninou 3) Plněná vepřová panenka obalená pancettou nebo anglickou slaninou podávaná se šťouchanými bramborami a pepřovou omáčkou 4) Čokoládový koláč s malinami.

Po hladovém úterý přijde bohatá středa, když se k plotně s postaví maminka na rodičovské dovolené Michaela (33). Ta si na rozdíl od včerejška svůj večer i menu dokonale nachystala. Míša má dvě dcery a učila v mateřské školce nebo pracovala jako obchodní zástupkyně, má moc ráda tanec. A hosté se u ní mohou těšit na opravdové pochoutky. Dokonce i zábava je dvojitá. Po úterním fiasku jsou všechny dámy zvědavé na Pavla, s jakou přijde náladou. Pavel má ale pro Michaelu slabost a celý večer pěje jenom chválu, žádné „oplátky“ se tedy nepečou. Jak se k tomu postaví ostatní soupeřky? A proč bude hostitelka přesto nespokojená? 1) Blanšírovaný chřest se sýrem brie ve schwarzwaldské šunce 2) Krémová česnečka 3) Vykostěné plněné kuřecí stehno na rozmarýnu s cherry rajčaty a pažitkovými bramborami 4) Jablečný crumble s vanilkovým krémem.

Čtvrteční večeři uvaří důchodkyně Věra (70). Jedna z nejstarších soutěžících v historii pořadu Prostřeno! své hosty pozve do domu s pečovatelskou službou, kde žije v malém, ale útulném bytečku. Paní Věra je rozvedená, vychovala tři děti, má devět vnoučat a dvě pravnoučata. Hosté budou hodně zvědaví, kam je čiperná důchodkyně pozve a jak zvládne navařit. Není žádným překvapením, že Věra má ráda klasickou českou kuchyni, ale v jejím menu budou i cizokrajné chody. Ne všechno vyjde dokonale, ale hosté mají pochopení. Pavel se zase snaží ostatní pobavit a Věra si užívá atmosféru celého večera a početnou společnost u stolu. Případnými nedostatky své večeře se netrápí a večírek si otrávit nenechá. 1) Vídeňský zeleninový salát 2) Klasický hovězí vývar s masem a noky 3) Londýnský bramborový salát s „rošťáky“ 4) Broskvové řezy.

Jako poslední se k plotně postaví vyučená cukrářka Veronika (28). Pracovala jako servírka a do středních Čech se přistěhovala celkem nedávno až z Moravskoslezského kraje za svou láskou. S přítelem čekají rodinu a plánují svatbu. Jednu dceru už Veronika má z předešlého vztahu. Její nový partner se během vaření objeví v kuchyni a bude Veronice radit. Ta by od něj chtěla i nějakou tu pomoc, ale dočká se? Je dobré dávat chlapovi něco míchat a hníst? Co Veronika plánuje? Například králíka podle babiččina receptu. Jak bude hostům její páteční menu chutnat? 1) Domácí mandlová paštika s cumberland omáčkou a rozpečenou bagetou 2) Hovězí vývar s domácími nudlemi a knedlíčky 3) Králík naší babičky na šťávě, celerovo-bramborové pyré 4) Čokoládový fondant.

A jak poslední večeře dopadne? Bude se hrát na pravdu, nebo se všechno v klidu vysvětlí? A kdo to tento týden ve finále vyhraje? Dívejte se na Prostřeno! od pondělí do pátku i příště!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.