Připravujeme Prostřeno! ze Středočeského kraje!

Příští Prostřeno! odehraje ve Středočeském kraji a jednou i v Praze a muži budou opět v mírné přesile.

A pořád se hraje o pořádný balík. Nejen 60 tisíc, ale dalších 30 tisíc od diváků. Ti, stejně jako hosté u stolu mohou každý den bodovat hostitele a ten, který získá nejvíc diváckých bodů, se stane vítězem divácké volby, a kromě třiceti tisíc získá i řád zlaté vařečky. Diváci tak konečně mohou vzít spravedlnost do svých rukou a zvolit si svého vítěze. Pokud se bodování soutěžících a diváků shodne, vítěz bere vše – rovných 90 tisíc! S úkolem týdne to budou mít Středočeši o něco snazší než minule, protože tématem je pohár. Jaké poháry to budou a komu se bude uprostřed Čech dařit nejlépe, tu uvidíte už příště!

Jako první se k plotně postaví benjamínek týdne, čerstvý maturant Luboš (19) z Kladna. Ten sice teoretické znalosti získal při studiu na gastronomické škole, ovšem ty praktické mu zatím nějak chybí. Jak jinak si vysvětlit jeho tvrzení, že své moderní menu vaří poprvé v životě? Hosté mu toto tvrzení moc nevěří. A popravdě, Štěpán k nějaké té malé lži nemá daleko. Večer pojme s mladickým nadhledem a s ničím si moc hlavu neláme. U stolu se mu naštěstí sejde mladá a chápající parta. A tak je hned první večer docela veselo. 1) Guacamole, cibulový chléb 2) Zuzky žampionovka 3) Panenka s omáčkou demiglace, šťouchaný brambor 4) Brownies.

Druhou soutěžní večeři připraví svobodná a bezdětná lektorka angličtiny a diplomovaná nutriční terapeutka Terezie (28). Už z toho je jasné, že sama dává přednost zdravé kuchyni, miluje sport a fitness, prostě zdravý životní styl. Pro svůj soutěžní večer ale udělá jisté kompromisy, aby menu nebylo pro hosty zdravé až moc. Ocení návštěva Terezčin fitness koláč? A co dalšího ji na úterním menu zaujme? Terezie je přivítá v nepříliš velikém pražském bytě, nebudou se tu její soupeři cítit stísnění? 1) Pizza 2) Bramborový krém s krutony 3) Kuře na tymiánovém másle s restovanou zeleninou, vařený brambor 4) Fitness jablečný koláč.

Ve středu hosty k sobě domů pozve kralupský barman Ondřej (35). Toho do pořadu přihlásila bývalá přítelkyně, a přestože se už spolu rozešli a Ondřej bydlí sám, nevzdal to a rozhodl se v pořadu zazářit. A dal si záležet s přípravou. Hosté se ale hlavně těšili na Ondrovu barmanskou show. A pořádně si hostitele prověřili. Během večeře ho dokonce donutili, aby si oholil vousy. Jak mu to bez nich bude slušet? Prostřední menu bude moderní a plné zajímavých chutí, hlavní složkou je drůbež: 1) Marinovaná kachní prsíčka na studeném salátu s domácím pečivem 2) Řecká polévka 3) Italská kuřecí prsa na smetaně s žampiony a parmazánem, šťouchaný brambor 4) Smažená zmrzlina s jahodovým pyré.

Čtvrteční večírek má ve své režii poslední z mužů, skladový operátor Richard (35). Bydlí s přítelkyní a doma v Kladně jim dělá společnost ještě kocour. Hosté jsou zvědaví, jak si dobrosrdečný Richard se svou večeří poradí. U stolu se bude řešit hlavně Luboš a jeho bujonová lež jako věž. Richard se nebojí připravit bůček a je zvědavý, co tomu řeknou vyznavačky zdravého vaření. Ale i na ně tak trochu myslel, i v jeho menu se objeví zdravý salát a polévka. A úplně všichni si pochutnají na pařížských dortíčcích, tedy alespoň by si to Richard moc přál. 1) Zeleninový salát s kuřecím masem a medovo-hořčičnou omáčkou 2) Brokolicový krém 3) Roláda z vepřového masa, bramborové špalíčky se špenátem 4) Variace dortíků.

Ve finále předvede, co dovede, vdaná dvojnásobná maminka Miluše (38), pro kterou se zdravé vaření stalo smyslem života. Sama kdysi bojovala s nadváhou a od té doby, co jí správně, má figuru jako lusk. Pro své hosty připraví samozřejmě zdravou kuchyni a bude zvědavá, zda její racionální večeři dokážou ocenit. Ne všichni ale budou nadšení, a tak se Míla bude muset vyrovnat i s rýpáním. Dojde i na slzičky… Tak třeba dezert prý nebude dost sladký. 1) Grilovaná mozzarella s rajčaty a parmskou šunkou, bylinkový dip a domácí celozrnné houstičky 2) Krémová polévka z červené čočky 3) Kuřecí prsíčka v jogurtové marinádě na pečených rajčatech a paprice, bramborové noky s petrželkou 4) Mléčné řezy. Jak příští týden dopadne a kdo ho vyhraje? Bude to spravedlivé? Nebo vezmou do svých rukou spravedlnost diváci? Dívejte se!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.