Seriály a filmy

7. května 2016 12:00

Příště uvidíte Prostřeno! z Jihočeského kraje

Mírná mužská převaha začíná být poslední dobou v Prostřeno! už téměř pravidlem a nejinak tomu bude i v Jihočeském kraji, kam příště zamíříme. V soutěži o 50 000 korun a titul hostitele týdne se představí tři muži a dvě ženy, i věkově je to pestrá partička. Jak bude soudržná?

Jihočechům vrtá hlavou, kdo je mezi nimi ten největší taktik a nepřestanou s tím až do finále. A jaký úkol týdne si pro ně přichystal štáb? Je to zadání trochu pracné, ale známé a v kraji oblíbené. Jihočeši musí upéct či usmažit lidové jídlo z brambor a pokusit se o křupavé a chutné bramboráky, bramboráčky, placky či cmundu, které mohou také vhodně zakomponovat jako přílohu do svého menu. Kdo bude nejlepší? To uvidíte příště!

Jihočeský týden odstartuje poměrně poklidně v rodinném domě. První hostitel Tomáš (41) sice díky tetování působí drsně a neohroženě, ale to je jen zdání. Tomáš pracuje jako servisní technik, je rozvedený, žije s přítelkyní a má dvě vlastní a jednu nevlastní dceru – a kvůli genderové rovnováze si prý pořídil pejska. Na své vaření se intenzivně soustředí, občas pronese nějakou peprnější poznámku, ale hosty přivítá s úsměvem na rtech a dobrou náladou. První večeře je teprve seznamovací, jako by všichni zaujali pozorovací a vyčkávací taktiku. Na co se mohou Tomášovi hosté těšit?1) Šnečky s bagetkou 2) KOKO vývar 3) Krůtidlo s bramborami 4) Usimarit.

Druhou soutěžní večeři připraví mladá maminka na rodičovské dovolené Miroslava (21), která žije s přítelem a doma v Táboře se stará o sedmiletého synka Benjamina. Všichni jsou zvědaví, co ve svém věku dokáže připravit. Zkušenosti ale mladé hostitelce nechybí, a tak všechny příjemně překvapí. Je jasné, že Mirka u plotny nestojí poprvé… Dokáže si také poradit se svými náročnými soupeři a pobavit je? A k tomu všemu se pomalu začíná řešit hráčství a taktika. Jenomže každý toho taktika vidí v někom jiném… Co se bude v úterý podávat? 1) Lilek se sýrem, bazalkou a rajčaty 2) Brokolicová polévka se zastřeným vejcem 3) Vepřová panenka s řepovým pyré 4) Sofie.

I ve středu uvaří žena, ne doma, ale v bytě kamarádky. Paní Ilona (43) je zkušená hostitelka a jako kuchařka si věří, protože toho v životě už „něco“ navařila. Má dvě děti a malého vnoučka a všichni bydlí u ní v bytě. Pro své soupeře se pochopitelně snažila připravit ty nejlepší a nejosvědčenější recepty. Ilonu ale zaskočí, že hosté radostí zrovna nehýkají a dost kritizují. U stolu padají silná slova a vůbec to je večer podivný - napětí stoupá a dobrá nálada se vytrácí… Na jaké menu hostitelka spoléhá? 1) Zapékané žampióny se šunkou a sýrem 2) Kuřecí vývar s domácími nudličkami 3) Zapečené vepřové kotlety v těstíčku na zelenině, šťouchané brambory 4) Piškot a pudinkem a zakysanou smetanou.

Ve čtvrtek se k plotně postaví opravář tiskáren Petr (33). Má přítelkyni a teprve asi čtyři měsíce žijí v novém pronajatém bytě v Táboře. Společnost jim doma jim dělá fenka Besinka. Petr se jeví jako dobrosrdečný hostitel, který se nebojí vtipkovat a umí si dělat srandu nejen ze sebe, ale i ostatních. Jeho večer tak po včerejšku bude velmi zábavný a rychle uteče. Ani dobrá nálada ale nezabrání dalšímu hledání největšího taktika. V Petrově menu převažuje drůbež, předkrm a moučník jsou česká klasika: 1) Plněná sýrová roláda s opečeným toustem 2) Kuřecí vývar s domácími nudlemi 3) Plněná kuřecí prsa se šunkou a nivou, grilovaná zelenina, americké brambory, dip 4) Sypaná buchta.

Celý jihočeský týden vyvrcholí v pátek u Michala (24). Mladý hostitel je v posledním ročníku vysoké školy a přivydělává si různými brigádami. Bydlí s přítelkyní a často jezdí do Oseku za rodiči, kde má stále své zázemí a kde také bude vařit. Michal je z celotýdenního hledání taktika už tak otrávený, že se rozhodne v téhle hře pokračovat, ale tak trochu po svém. I on tipuje, kdo by mohl být největším hráčem, tipy má rovnou dva a rozhodne se jim porci jídla zákeřně „vylepšit“... Byl jeho odhad správný, nebo dojde k fatálnímu omylu? A jaké plánuje poslední hostitel menu? 1) Koláček s rajčaty a křepelčími vejci 2) Pikantní kukuřičnou polévku 3) Pečený Coquelet Jaune s bylinkovým máslem, pečený česnek, brambor 4) Domácí vafle s vanilkovou zmrzlinou a malinovým přelivem.

A jak celý týden dopadne? Kdo na jihu Čech vyhraje krásných 50 000 korun? Sledujte Prostřeno!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.