Seriály a filmy

19. listopadu 2016 12:00

Příště uvidíte Prostřeno! z jižních Čech!

Příští týden se s pořadem Prostřeno! podíváme do idylického kraje rybníků, do Jihočeského kraje. Soutěžící se tentokrát nebudou trápit s kaprem, úkol týdne přivane až z Mexika, na programu bude totiž tortilla.

I když, placky z kukuřičné nebo pšeničné mouky v Česku už také docela zdomácněly. A kdo se sejde kolem pěti stolů? Utkají se čtyři ženy a jediný muž a zároveň nejmladší soutěžící, ten uvaří ve čtvrtek. Co myslíte, bude z toho dívčí válka? Jak tohle klání dopadne a kdo se stane hostitelem či hostitelkou týdne? To uvidíte už příště!

První večeři připraví v pondělí v Písku Radka (41). První hostitelka pracuje v bufetu na plaveckém stadionu. Je vdaná a doma chová chameleony. Hosty přivítá vřele, pak se ale ukáže, že Radka se s jedním z hostů zná – s Veronikou. Obě dámy zachovají dekorum, ale je jasné, že tyhle dvě se moc nemusí. Nejvíc je u stolu slyšet Martina, který si pořád vymýšlí nějaké sázky. Radka připraví výživnou večeři a parta se dobře baví. 1) Zapečené žampiony s variací sýrů a domácí houstičky 2) Hovězí vývar s játrovými knedlíčky a nudlemi 3) Cikánské řízky, šťouchaný brambor s jarní cibulkou 4) Piškot s pařížskou šlehačkou, ledová káva.

V úterý hosty u sebe doma přivítá Viviana (30), toho času na mateřské dovolené. Ta spolu s rodinou obývá pěkný prostorný byt, a tak se hosté alespoň necítí stísněně. U stolu bude docela klid, který naruší jen nějaké ty Martinovy sázky. A dámy se ochotně připojí. Pro Vivianu je vaření velkým koníčkem a potrpí si na domácí produkty – pečivo bude samozřejmě domácí. 1) Zeleninový salát s tuňákem 2) Poctivá hovězí polévka 3) Vepřové rolky se šťouchanými bramborami 4) Ovoce s mascarpone.

Středeční večeři nachystá servírka Veronika (34) z Písku. Ta se rozhodne podávat žabí stehýnka. Hosté nejdříve doufají, že se jedná o nějakou srandu a opravdická žába na stole neskončí. Ale to se pletou. Žabí stehýnka se podávat budou a hosté z toho nebudou nadšení. Veronika navíc během večeře nestíhá a dějí se další zvláštní věci. Radka na selhání soupeřky upozorní a dojde i na řešení jejich vzájemného problému. Ukáže se, že jde o muže jedné z nich! 1) Žabí stehýnka a sýrová roláda plněná sýrovou pěnou s domácími houstičkami 2) Cibulačka s opečeným chlebem 3) Divoké medailonky, šťouchaný brambor s libečkem 4) Tiramisu.

Ve čtvrtek se k plotně postaví jediný muž týdne Martin (25). S čím se vytasí českobudějovický král sázek? Dámy budou překvapené, v jak malém bytě je Martin přivítá a také, že jako hostitel se chová jinak než jako host. Žádné srandičky jako obvykle, atmosféra je spíš stísněná. Zodpovědnost, povinnost a nervozita dostihly i lehkovážného Martina. A ne všechno bude dokonalé. Může za to včerejší hádka? Menu je české i italské: 1) Studená pórková polévka s cibulkou a opečeným toustem 2) Špenátové rizoto s parmezánem a rukolou 3) Filet ze pstruha lososovitého na hříbkách s citrónovou omáčkou, vařený brambor 4) Jahodové lasagne.

Finále se odehraje u vdané a nezaměstnané Lucie (31), která hosty zaskočí velmi nekonkrétním menu. Napíše prostě jen předkrm, polévka, hlavní chod a dezert. A hosté hádali, co dostanou na talířích. Ale vůbec jim to nevadí, alespoň předvedou svou fantazii. Nebude chybět ani páteční hra na pravdu. Řešit se bude stále Radka, Veronika – a jeden muž. To je trojúhelník! Jídlo ale hostům chutná, tak co víc si přát? My už víme, co se bude podávat na poslední večeři: 1) Mozzarellové balíčky 2) Slovenská polévka 3) Ďábelské krůtí palice 4) Mňam dezertík.

Kdo to ale příští týden v jižních Čechách vyhraje, to neprozradíme!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.