Seriály a filmy

10. prosince 2016 12:00

Příště uvidíte Prostřeno! z Moravskoslezského kraje - vánoční speciál!

Poslední Prostřeno! letošního roku je tu! Vánoční speciál se odehraje v Moravskoslezském kraji a měl by přinést vánoční pohodu, atmosféru, samozřejmě i zábavu a hlavně dobré jídlo.

Diváci se mohou těšit na sváteční rodinné recepty, poslední menu bude v řeckém stylu, na tradiční cukroví, nápoje, výzdobu, zvyky a tak podobně. I úkol týdne bude ve vánočním duchu. Stále jsme ale v soutěži, kde se mezi sebou utkají tři ženy a dva muži. A jeden z nich bude mít opravdu bohatého ježíška. Kdo si odnese 50 000 korun a stane se hostitelem Moravskoslezského kraje? To uvidíte už příště!

Jako první uvaří v pondělí momentálně nezaměstnaná samoživitelka Lucie (33) z Krnova. Vyučená kuchařka a servírka má dvě děti a moc ráda vaří. Svým hostům a divákům chce ukázat nazdobený stromeček a nějaké vánoční zvyky. Připraví rodinné menu, kam u nich od nepaměti patří vývar. 1) Šneci se špenátem a parmezánem 2) Kuřecí vývar s masem, nudlemi a zeleninou 3) Vepřová panenka se švestkami, bramborový salát 4) Domácí tiramisu.

V úterý své hosty pozve do Ostravy-Poruby řidič a číšník Radek (22), který miluje auta a veterány. I přes své mládí je už ženatý a vychovává dítě. Radek připraví vánoční prostírání a výzdobu a hosty chce zaujmout a naladit hrou na housle. Na hlavní chod uvaří jídlo, jaké se u nich doma podává na Boží hod vánoční. 1) Zapečená bageta se strouhaným sýrem se sušenými rajčaty naložené v oleji a hruškou 2) Kuřecí vývar se zeleninou, nudlemi a játrovými knedlíčky 3) Salát z červeného zelí, bramborový knedlík a kačení stehno 4) Palačinka s marmeládou politá čokoládou se zmrzlinou a teplým ovocem.

Uprostřed týdne uvaří vychovatel a učitel Michael (27). V pořadu se již nedávno mihnul, je to onen mladý tatínek, co čekal v autě a na chodbě na svoji soutěžící ženu, co kojila a utěšovala novorozence. Do jejich malého mobilního domečku hosté na celý večer nepůjdou, ale Michael tam uvaří. Hosty pak odvede do slavnostně vyzdobené kavárny. Středeční menu je záhadné a plné překvapení: 1) Domečky s překvapením 2) Němá polévka 3) Opilec v županu 4) Sněhová kalamita.

Ve čtvrtek se na hosty ve svém malém bytě ve Frýdku-Místku těší mladičká maminka Nikola (21). Žije sama s jedenáctiměsíčním synem, ráda vaří a připraví si vánoční výzdobu, zvyky, zpívání koled a sváteční menu. Výhra by se jí určitě hodila, co Nikola soupeřům uvaří a upeče? 1) Těstovinový salát s tuňákem 2) Hovězí polévku s domácími nudlemi 3) Pečená kachna na jablkách s medem, karlovarský knedlík a červené zelí 4) Nepečený dort.

Páteční finále se odehraje u Jany (40), která dlouhá léta pracovala v cizině jako delegátka. Její manžel je Řek a mají spolu dva dospívající syny. U Jany proto nikoho nepřekvapí, že miluje cestování a baví ji vařit jak českou, tak řeckou kuchyni. Poslední večeře nám představí řecké Vánoce i některé řecké tance. Na co se mohou soupeři u Jany v Havířově těšit, proto asi úplně netuší: 1) Papoutsaki s tzatziki a chlebem pita 2) Avgolemono 3) Pečené kuře s nádivkou a pečené brambory s fetou 4) Moučník galaktoboureko.

A kdo den před Štědrým večerem vyhraje krásnou nadílku? To uvidíte příště v pátečním Prostřeno! 23. prosince na Primě!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.