Seriály a filmy

28. ledna 2017 12:00

Příště uvidíte Prostřeno! z Prahy

S premiérovými díly se vracíme do Prahy, kde se o krásných 60 000 korun utkají tři ženy a dva muži, ženy budou tudíž v mírné přesile. Jídelníčky jsou lákavé, soutěžit se bude o sto šest, úkolem týdne je šlehačka ve všech možných úpravách.

To by mohli Pražáci zvládnout, kdyby ji náhodou přešlehali, tak si ji také mohou namazat třeba na chleba, a kdyby ušlehat nešla, taková tučná smetana pěkně zjemní třeba omáčku nebo krémovou polévku, kterých na jídelníčcích docela hodně. Než se ale někdo zaraduje nad báječnou výhrou, ještě musí zvládnout výzvu, jakou si na něj soupeři přichystají. A to platí pro všechny! Kdo to v Praze vyhraje? To uvidíte už příště!

Jako první se představí studentka magisterského oboru Mezinárodní obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze. Aneta (24) si přivydělává na různých brigádách, je zadaná a žije se svým přítelem. Mezi její koníčky patří převážně sport, ráda cestuje, chodí na procházky se psem a zajímá se o kulturu. Už se těší, že pozná, jak se natáčí její oblíbený pořad. Co si připravila pro své soupeře? Úplné kachní menu: 1) Paštiku z kachních jater s mandlemi a brusinkami, domácí housky 2) Polévku z kachních drobů s játrovými knedlíčky 3) Kachnu s červeným zelím a bramborovým knedlíkem 4) Panna cottu s jahodami.

V úterý uvaří vedoucí skladník Ondřej (34), který je přes svůj věk již zasloužilý otec. S bývalou manželkou má tři děti, se svou nynější manželkou čekají dalšího potomka a jeho druhá žena má z bývalého vztahu také dvě děti. Dohromady mají tedy pět dětí a další je na cestě. Proto nepřekvapí, že Ondřej věnuje nejvíce volného času své rodině. Rád chodí na procházky, baví ho řízení auta a i práci má jako svého koníčka. Považuje se za cholerického introverta, prý je výbušný. Tak uvidíme… Co uvaří v kuchyni svého řadového domku? 1) Roastbeef s glazovanými fíky v červeném víně 2) Polévku z pečené dýně zjemněnou smetanou, 3) Hovězí steak se smetanovými bramborami 4) Tiramisu.

Uprostřed týdne nás do svého bytu a zároveň ateliéru v Ječné ulici pozve Simona (48). Vystudovala střední oděvní školu a nyní vlastní studio, kde se zabývá aromaterapií, arteterapií a organizuje a vede různé výtvarné kurzy. Žije se svým snoubencem, doma jim ještě dělá společnost kočka a pes. Mezi Simoniny koníčky patří umění, divadlo, film, architektura a bytový design. Ráda cestuje, zajímá se a studuje různé psychologické směry. Také ráda poznává nové lidi, což je i jeden z důvodů, proč se přihlásila do svého oblíbeného pořadu. Vaření ji baví, čím potěší své hosty? Zatím vtipným a záhadným menu: 1) Plněné klobouky i s variantou pro ty co klobouky nenosí 2) Červená inspirace z Horšovského Týna 3) Už sice nelétáme, ale jsme divoké … pyré s dýní 4) Tvarohový koláč s cizími broskvemi a fenyklovou rozdrobenou peřinkou.

A protože je to pestrý týden, ve čtvrtek prostírá pro změnu muž. Lukáš (23) studuje druhou střední školu, po gymnáziu zamířil na konzervatoř, kde se věnuje klasickému zpěvu. Lukáš žije se svým přítelem Michalem, který studuje technické obory. Nepřekvapí, že největším koníčkem čtvrtého hostitele je hudba a zpěv, také si rád zacvičí a s oblibou cestuje. Lukáš se považuje za perfekcionistu a puntičkáře, jak moc dokonalá bude jeho večeře ovlivněná Francií? 1) Lososové karbanátky se salátem z rukoly 2) Mrkvová polévka se zakysanou smetanou 3) Hovězí bourguignon se šťouchanými bramborami 4) Crme brlée s ovocnou redukcí.

Páteční finále vyšlo na manažerku Lucii (31). Pracuje pro farmaceutickou společnost, je vdaná, doma chovají dva kocoury. Vedle vaření patří mezi Lucčiny koníčky sport a společenské tance. S manželem jsou držitelé mezinárodní třídy a kromě soutěží v České republice i celé Evropě s manželem tanec vyučují a jsou také porotci soutěží. Poslední hostitelka o sobě tvrdí, že je „lehce optimistická, lehce praštěná a hodně ukecaná“, do pořadu se prý přihlásila spíš z hecu. Lucie toho stihne asi hodně, jak se jí povede poslední večeře pražského týdne? Vsadí na moderní kuchyni ovlivněnou Itálií: 1) Tataráček z lososa, pečivo 2) Italská zeleninová polévka minestrone s čerstvým parmazánem 3) Tagliatelle s cuketou a krevetami 4) Tiramisu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.