Seriály a filmy

14. ledna 2017 12:00

Příště uvidíte Prostřeno! z Prahy a středních Čech

Od příště prostíráme již za 60 000 korun!

S premiérovými díly pořadu Prostřeno! zůstáváme v Praze a Středočeském kraji, jinak se ale několik věcí mění. Úkol týdne pokračuje, tentokrát to bude kulinářský oříšek v podobě „domácího pečiva bez použití mouky“, přibude ale jedna zábavná kategorie. Je jí výzva pro hostitele, na které se soupeři během večeře společně dohodnou. Může to být třeba úkol, dovednost, odpověď na nějakou delikátní otázku a podobně, něco, co vyplyne ze situace. A co bude tou nejpříjemnější a nejlákavější změnou? Odměna se zvyšuje na rovných 60 000 korun! To už stojí za nějaké to úsilí a snahu! Kdo ze tří soupeřících mužů a dvou žen se poprvé stane výhercem šedesátitisícové částky snů? To uvidíte na Primě příště – nově už od 17.35!

V pondělí začneme v Dolních Chabrech u mladého studenta gastronomie. Jirka (18) se už trhl od rodičů a žije s přítelem ve vlastním útulném bytě. Vaření ho zajímá a baví, jednou by rád vedl s partnerem společnou restauraci. Až na malé chybičky předvede skoro kulinářskou show, přes své mládí zaujme i pekařskými a hostitelskými schopnostmi. Občas je sice roztržitý, proto se dost naběhá za zásobami do svého sklepa. Jiří skvěle zvládne úkol týdne a zakládá si na moderním vaření a kvalitních surovinách: 1) Domácí bruschetty se salsou z grilovaných rajčat a parmskou šunkou 2) Špenátová polévka se sýrem a krutony 3) Hovězí líčka na červeném víně s pastinákovo-bramborovým pyré 4) Domácí tiramisu s lístkem máty.

Úterní hostitelka, temperamentní Tereza (23) ze Strašnic, studuje hotelovou školu a k tomu pracuje na půl úvazku, v minulosti dělala servírku. Pochází z Brna, kde má původní rodinu, v bytě žije se spolubydlícím. Do soutěže ji přihlásila sestra, která usoudila, že na to Tereza má. Ona výzvu přijala a doufá, že tuto příležitost zvládne, vaření je totiž její hobby. Druhé menu je také lehké, moderní, opět se špenátovou polévkou a s italským dezertem: 1) Tatarák z lososa 2) Špenátový krém 3) Vepřová panenka plněná švestkami s cizrnovo-bazalkovým pyré a švestkovou omáčkou 4) Panna cotta s přelivem z lesních plodů.

Uprostřed týdne prostírá sympatická Radka (35) z Kladna, vdaná maminka desetileté dcery. Je to pedagožka, která externě učí hudební výchovu nebo se také věnuje péči o seniory či o děti se zdravotním postižením. A protože má Radka srdce na pravém místě, nepřekvapí, že její hlavní motivací účasti v soutěži bylo udělat radost devadesátileté babičce, věrné divačce pořadu Prostřeno! Chce ji překvapit, čím překvapí tato kreativní žena a milovnice a pěstitelka zeleniny své soupeře? Menu se spoustou zeleniny! 1) Pečená plněná paprika 2) Řeřichový krém 3) Telecí líčka na víně, šťouchané brambory 4) Mrkvový dortík.

Ve čtvrtek nás do rodinného domu v Horním Bezděkově, kde žije se synem, pozve nejstarší soutěžící týdne, rozvedený Vlastimil (56). Pracoval jako zedník, stavitel krbů a kamen, nyní ze živí jako zemědělec. Vlastík už v pondělí překvapí svým tanečním uměním, předvede step a charleston, jaký bude ale kuchař? Miluje českou tradiční kuchyni a má rád hlavně domácí suroviny, dokonce si připravuje i vlastní čerstvý sýr! 1) Domácí smetanový sýr, vajíčková pomazánka z domácích vajec, domácí housky 2) Hovězí vývar s drožďovými knedlíčky a domácími nudlemi 3) „Bezděkovský“ ptáček z masa z domácího chovu a domácí houskový knedlík 4) Domácí ořechový a makový závin.

Páteční finále patří číšníku a barmanovi Filipovi (25). Nedávno se po dlouhé známosti rozešel s přítelkyní, která má právě „na svědomí“ jeho účast v soutěži. Filip obývá patro rodinného domu v Kladně-Švermově. Už od pondělka nás přesvědčuje, že gastronomii rozumí, kromě vaření a barmanství ho zajímá ještě baseball. Filip si v kuchyni docela věří, přesvědčí svým výkonem i soupeře, hlavně Terezu? Ta ho totiž považuje za pana Chytrého. Poslední menu zní ambiciózně: 1) Carpaccio z červené řepy 2) Bramborový krém se slaninovým chipsem a petrželkovým olejem 3) Filírovaný hovězí steak s hráškovým pyré a brambůrkami grenaille na rozmarýnu 4) Vanilková zmrzlina s pistáciemi a mléčnou čokoládou.

Kdo si v Praze a středních Čechách poprvé odnese 60 000 korun? Dívejte se, bude to napínavé i překvapivé!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.