Seriály a filmy

19. září 2015 12:00

Martina Čerňanská

Příště uvidíte Prostřeno! z Ústeckého kraje!

V Ústeckém kraji se o padesát tisíc a titul nejlepšího hostitele utkají čtyři ženy a jediný muž. A ten bude už v pondělí mít opravdu na co koukat. První hostitelka Jana předvede akrobacii na tyči, kterou má v obýváku, a ve středu tu bude další výzva.

Mezi milovníky masa se jako bílá vrána vyjímá vegetariánka Růžena, která uvaří indické vegetariánské menu a masa u ostatních se ani nedotkne. A bude originální i při plnění úkolu týdne – tím je tentokrát pudink. To bude brnkačka, nebo ne? Jak to v Prostřeno! na Ústecku dopadne, uvidíte už příští týden!

V pondělí jako první uvaří Jana (35), která hosty pozve do hezkého polosrubu v Horním Jiřetíně a překvapí informací, že pracuje v pohřebnictví. Svoji práci si částečně kompenzuje jako lektorka v tanečním studiu, kde vyučuje pole dance. I Janina zábava bude u tyče, kde předvede své vypracované tělo. Má dva syny, je svobodná a přátelská. Co pro své hosty připraví? 1) Duo sýrových pomazánek 2) Kuřecí polévku s játrovými knedlíčky 3) Kuřecí prsa na žampionech a česneku, sypané sýrem, brambor ve slupce zapečený se slaninou 4) Pohár s kysanou smetanou, tvarohem, kakaovým piškotem a ovocem

V úterý se k plotně postaví Šárka (45). Samoživitelka, vyučená švadlena, která nyní pracuje jako klempířka. A k tomu potřebuje hodně síly, proto má ráda maso a maso taky vaří, se zeleninou a zdravou stravou to rozhodně nepřehání. To, že má u stolu vegetariánku, nijak zvlášť neřeší. Však ona si Růžena něco z toho menu vydloubne: 1) Bageta se sýrovo-česnekovou pomazánkou 2) Kuřecí vývar s kořenovou zeleninou a domácími nudlemi 3) Hovězí na česneku, bramborový knedlík a špenát 4) Pudinkové nebe Pracovitá žena, kterou někteří považují za největší hráčku, chce synovi dokázat, že umí být soutěživá.

Třetí večeři podává dělnice Růžena (30). Je vdaná a má pětileté dítě. Dlouho žila v Anglii, kde se na pořad často dívala, proto se přihlásila.„Mám rád všechno, kromě masa,“ dodává s úsměvem. A všichni jsou zvědaví, zda jim nějaké to maso – aspoň sójové – připraví. Ale ne, Růžena uvaří své oblíbené indické recepty a nikdo netuší, co se pod menu skrývá: 1) Alu patra s Tamatarchutni 2) Tamatar mung dal 3) Khatimitisabji s rýží 4) Gulabjamun Pro toho, kdo s bezmasou dietou koketuje, to bude zajímavá ukázka autentické vegetariánské kuchyně. Šárku to ale nenadchne, bude se trápit hlady, bez masa se prý nenají. U stolu je celkem dusno…

Ve čtvrtek pozve dámy k sobě domů do Kadaně Honza (37). Ženatý malíř a natěrač je sympaťák a vaří rád. Na jídlo má podobný náhled jako Šárka: „Dodneška jsem nepochopil, jak někdo může být vegetarián, bez masa bych umřel….“ Pro soutěžní menu si vybral babiččiny recepty. 1) Losos s bagetkou a zdravým salátkem s mozzarellou 2) Staročeská cibulačka od babičky Márinky 3) Vepřová panenka na barevném pepři, babiččiny šťouchané brambory 4) Babiččina jablíčka v těstíčku, karamel, pistácie, domácí šlehačka Jediný muž týdne nezapomněl ani na vegetariánku Růženu, tak se u plotny celkem zapotí. A zapotí se i při samotné večeři…

Poslední, páteční večeři připraví benjamínek týdne Katka (20), která je přes své mládí už zasloužilá dvojnásobná maminka a třetí dítě je na cestě.Mladá hostitelka měla v plánu taktizovat, aby vyhrála. Bude se držet plánu, nebo zaskočí sama sebe? Není to moc zkušená kuchařka a její vaření bude jeden velký zmatek. Co se mohlo pokazit, to se pokazí… Ale Katka by potřebovala vyhrát! Vsadila na kuřecí maso: 1) Vaječná tlačenka s bagetkou 2) Kuřecí vývar s nudlemi 3) Kuřecí rolka, šťouchané brambory 4) Pomerančové překvapení.

A kdo to nakonec vyhraje? To teprve uvidíte!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.