Seriály a filmy

14. listopadu 2015 12:00

Martina Čerňanská

Příště uvidíte Prostřeno! z Vysočiny!

Na Vysočině k prostřenému stolu usednou třimuži a dvěženy. První hostitel je velký fanoušek Sparty a jeho fandění se bude často probírat u stolu. Druhý z pánů je doma na rodičovské dovolené a třetí je ještě středoškolák, který má spoustu koníčků a vaření miluje.

Obě mladé ženy jsou na mateřské a těší se na týden plný zábavy. Kdo bude nejlepší? A jakému úkolu týdne budou čelit reprezentanti z Vysočiny? V tomto půvabném, ale v minulosti spíš chudém regionu převažovala lidová jídla z brambor, která postupně vytlačila původní pokrmy z řepy, obilnin a luštěnin. Pro jaké speciality se naši soutěžící rozhodnou? Nebo dostanou přesné zadání? To uvidíte už příště!

První hostitel se jmenuje Petr (29), žije v Havlíčkově Brodě a je velkým fotbalovým fanouškem. Sparta je prostě jeho život a je to znát úplně všude - v bytě i na oblečení. Spolu s přítelkyní vychovávají tři syny, kteří už také fandí. „Kdybych vyhrál, jeli bychom na nějaký zápas, udělal bych nějakou menší rekonstrukci v bytě a koupil něco dětem,“ uvádí momentálně nezaměstnaný Petr. „Každá koruna je dobrá…“V kuchyni to ale vypadá, že Petr stojí u plotny snad poprvé. Jak hosté ocení jeho experimenty? 1) Plněné papriky 2) Babiččina polévka 3) Kuřecí maso s rýží 4) Gratinovaný jahodový pohár

V úterý se k plotně postaví maminka na mateřské dovolené Klára (25). Předtím pracovala jako servírka, vaření ji baví a vsadí na menu zčásti inspirované mexickoukuchyní:1) Paštika z drůbežích jater, bramborovo-pivní chléb 2) Cuketová polévka se sýrovými nočky 3) Chilli con carne, kukuřičný chléb 4) Jablečný Tarte Tatin, karamelová zmrzlina.U plotny se tedy kreativní Klára umí otáčet, ale udrží na uzdě i své soupeře? A stihne všechno připravit? Kdo by si troufnul péct rovnou dva chleby?

Středeční večeři navaří jediný muž týdne řidič Stanislav (38). Všechny hlavně zajímá, proč je řidič Standa doma na rodičovské dovolené s dvouapůlletým synkem a jak mu ta péče vůbec jde. Když je řidič Standa doma s dětmi, tak přece musí zvládat vaření, nebo ne? V domě má také psa a chová papoušky, rád spí, chodí na procházky a jezdí na motorce. Co třetí hostitel plánuje servírovat soupeřům ve své zimní zahradě? 1) Biftečky z vepřové panenky, lehkou oblohu 2) Domácí česnečku se sýrem 3) Pečená kuřecí stehna na zelí, bramborové noky 4) Lahodný ovocný dort.

Čtvrtá hostitelka Zuzana (22) bydlí v domečku v Jihlavě, na kterém je pořád dost práce. Maminka na mateřské dovolené má svérázné názory. Nedokáže pochopit Petrovo fotbalové nadšení. Petrovo fandění Spartě bude hlavním tématem čtvrtečního večera. No a co Zuzanino vaření? Je to její hobby, v kuchyni je jako doma a navíc ráda soutěží a vyhrává. Bude hostům její francouzské menu chutnat? 1) Domácí paštika s brusinkami, salátek, máslové toasty 2) Cibulačka 3) Vepřová panenka, ratatouille, šťouchané brambory se slaninou 4) Čokoládový dort, domácí vanilková zmrzlina

Páteční večeři připraví benjamínek týdne Lukáš (17). Žije s rodiči a sourozenci v rodinném domě a baví ho Rubikova kostka, vaření, sledování zápasů NHL, angličtina a horolezectví. Student hotelové školy v Třebíči má odvahu a starší soupeři jsou velmi zvědaví, jak se Lukášovi finále podaří. Má mladý hostitel dostatek zkušeností, nebo ho ovládnenervozita? A proč se budou řešit plakáty v jeho pokojíčku? Co se bude podávat na poslední večeři? 1) Bruschetta prosciutto 2) Pórková krémová polévka 3) Vepřová panenka s pečeným bramborem, špenátem a sýrovou omáčkou 4) Jablečné růže

Jak to dopadne? A kdo to vlastně na Vysočině vyhraje? To uvidíte příště…

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 9. 2023

V lásce a romantice by se vám nyní mělo dařit, Berani. Něco ve vás vzbudilo detektivní náladu a vy toužíte zkoumat, pátrat a hledat pravdu v každé situaci. Váš fundovaný, stabilní a praktický přístup bude vaší největší předností. Ujistěte se, že dnes necháte roli mučedníka někomu jinému. Vy jste ten, kdo musí převzít kontrolu.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.