Seriály a filmy

21. února 2015 10:00

Martina Čerňanská

Příště uvidíte Prostřeno! ze Středočeského kraje

Středočeský kraj se tentokrát představí hostiteli ze Stochova, Rudné, Jesenice, Rosovic a Hradečna – právě na tato místa pozvou své soupeře v domácím vaření a pohostinnosti čtyři dámy a jeden jediný muž! Týden se bude opět velmi zajímavě vyvíjet a oplátky se budou péct o sto šest!

Vyhraje tentokrát taktika, náhoda, nebo nejlepší z nejlepších? 50 000 Kč už čeká na svého nového majitele!

V pondělí se představí sympatická Zita (45). Zita se vyučila se jako číšnice a pracovala celý život jako servírka, zkusila ale také práci personalistky a specialisty prodeje. Nyní je vedoucí prodeje v prodejně s nábytkem. Je maminkou 4 dětí – má tři kluky: Mirek (27 let), Evžen (25 let) a Kryštof (16 let). Nejmladší je dcera Natálka (10 let), která je miláčkem všech. Pokud se Zita nestará o rodinu, tak ráda chodí na houby, procházky s pejskem a věnuje se tvorbě různých dekorací. Sama o sobě říká, že je nekonfliktní, kamarádská a upřímná. A její menu? 1) Těstovinový salát se zeleninou a kuřecím masem 2) Hovězí vývar s nudlemi a masem 3) Kachní stehno, červené zelí, houskový a bramborový knedlík 4) Žravé řezy.

Úterní hostitelka Tereza (25) pracuje jako finanční účetní v jedné firmě. Je svobodná a bezdětná. Žije teprve tři týdny s kamarádkou v garsonce. Vařit bude u rodičů, kde má stále svůj pokoj a své věci. Mezi její koníčky patří četba, cestování a nakupování. Sama o sobě říká, že je přátelská, milá, optimistická a občas flegmatická. Do pořadu se Tereza přihlásila sama, a to ze zvědavosti – chce si zažít, jaké to je vařit před televizní kamerou, a chce zjistit, jak probíhá celý týden. Tereza vsadila na toto menu: 1) Špenátová roláda plněná uzeným lososem 2) Rajský krém 3) Smetanové risotto s vepřovou panenkou a švestkami ve slanině 4) Panna cotta s malinami.

Ve středu uvaří jediný muž týdne, Michal (25). Michal se vyučil jako obráběč kovů. Následně si udělal rekvalifikační kurz na zámečníka. Po ukončení studia nastoupil jako mechanik a pracoval i v Německu. Poté nastoupil do další firmy, a to v Kamenici u Prahy, kde pracuje jako operátor kovacích linek a robotizovaných pracovišť. Je rozvedený a bezdětný. Má přítelkyni, ale nežijí spolu. Žije v bytě se spolubydlícím. Mezi Michalovy koníčky patří stavění modelů lodiček, cestování a procházky. Rád chodí do fitness a na masáže. Pokud má čas a chuť, tak rád sleduje filmy. Zavděčí se dámám těmito chody? 1) Pěna z kuřecích jater v mističkách z křehkého paštikového těsta 2) Francouzská cibulačka 3) Kachní prsíčka s caponatou z dýně 4) Ananas s vanilkovou zmrzlinou.

Čtvrtek ovládne Nikola (24) – narodila se v Česku, ale žila s maminkou 16 let v Řecku. Její matka se tam vdala a žije v Řecku dodnes. Nikola se vrátila do Čech a založila tu rodinu. Má dvouletého chlapce a je na mateřské dovolené. Předtím pracovala jako servírka. Ráda jezdí na výlety, nejvíc času jí zabere její dvouletý syn, se kterým tráví hodně času. Chodí ven na procházky nebo si hrají doma. Jejím velkým koníčkem je vaření. A co tedy uvaří? Podávat se budou tyto speciality: 1) Palačinka na řecký způsob 2) Fakessupas 3) Musaka 4) Ravani s vanilkovou zmrzlinou.

Pátek zakončí celý týden hostitelka Štěpánka (42). Štěpánka nyní pracuje jako asistentka majitele firmy a jako vedlejší činnost dělá finanční poradenství. Dříve pracovala jako asistentka obchodního oddělení a provozní baru. Žije se svým manželem Martinem. Z předchozího manželství má dvě dospělé děti – dceru Martinu a syna Filipa. Doma mají dva psy a kocoura. Jejím největším koníčkem je jízda na koni. Ráda chodí na procházky se psem a jezdí na výlety. Když je doma, tak sleduje televizní seriály. Sama o sobě tvrdí, že je klidná až flegmatická, ale upřímná. Představme si Štěpánčino menu: 1) Bruschetta se slaninovo-paprikovou směsí 2) Brokolicový krém 3) Smetanové brambory s kuřecím masem, špenátem a gorgonzolou 4) Pravé italské tiramisu.

Úkolem týdne budou vajíčka a jejich zajímavé úpravy – nenechte si ujít další týden s pořadem Prostřeno!, který vám přinese nejen zajímavé recepty, ale představí vám i nové lidi s jejich osudy a soukromím!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.