Seriály a filmy

3. května 2014 10:10

Martina Čerňanská

Prostřeno! Příště uvidíte z libereckého kraje!

Z jihu Moravy rovnou na sever Čech. Pořad Prostřeno! míří na Liberecko, kam se mezi čtyři ženy vloudí i jeden zkušený muž. Sedne si tahle parta lépe než ta ryze ženská, jihomoravská? A jaký úkol týdne naše amatérské kuchaře potrápí? To všechno teprve uvidíte!

První hostitelka Eliška obchoduje na internetu s módou. Má stále pokoj u maminky v Liberci, kde bydlí, ale často je u svého přítele, s nímž plánuje společnou budoucnost - chodí spolu už pět let. Eliška si pro své soupeře připravila moderní menu s jarním kuřecím salátem, panenku na tymiánu se sýrovou omáčkou a muffiny. Snad jí šanci na výhru 50 000 korun nezkazí tréma – to je údajně Eliščina slabina.

V úterý se k plotně postaví invalidní důchodkyně Jana. Druhá hostitelka je rozvedená, má dvě dospělé děti a stará se o svou maminku. Přišla o pejska a tvrdí, že zatímco dříve byla optimistická realistka, dnes je spíše introvertní pesimistka. Určitě by jí zvedla náladu výhra 50 000 korun, o kterou bude usilovat s pomocí plněných vajec, játrové polévky, kuřecích závitků, jablíčkového kompotu a tvarohového koláče.

Střed týdne patří jedinému muži, vyučenému zámečníkovi Ladislavovi. Živí se výrobou a prodejem upomínkových mincí. Pan Láďa žije sám na chaloupce v Desné, je rozvedený, děti má už velké. Stále zvelebuje svůj dům a baví ho historie. Na kamnech se pokusí o hostinu s pečenou kachnou. Kdyby se na tohoto samostatného muže usmálo štěstí, 50 000 korun by investoval právě do své chaloupky.

Ve čtvrtek nás k sobě do Liberce pozve Monika, maminka na rodičovské dovolené. Vyučená švadlena pracovala jako prodavačka, žije s přítelem, mají spolu desetiměsíční dceru a v létě plánují svatbu.Ireniným velkým koníčkem je pečení a vaření. Tak uvidíme, jak se jí v kuchyni zadaří, protože by si ráda vyvařila 50 000 korun na krásnou veselku.

Poslední kuchařkou bude bankovní poradkyně Irena, rozvedená maminka dvou dospívajících synů z Jablonce. Ráda jezdí na kole, vyrábí keramiku a maluje obrazy. Vsadí na škvarkovou pomazánku s chlebem, na domácké lokše nebo králíka na slovácký způsob. Pochází totiž z Moravy a vybrala si menu typické pro vinařskou oblast Blatnice. Pomůže jí k 50 000 korun dobré vínečko, které by mohlo hosty naladit a rozveselit?

Irena v to doufá - jak to ale v Libereckém kraji dopadne, teprve uvidíte!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 9. 2023

V lásce a romantice by se vám nyní mělo dařit, Berani. Něco ve vás vzbudilo detektivní náladu a vy toužíte zkoumat, pátrat a hledat pravdu v každé situaci. Váš fundovaný, stabilní a praktický přístup bude vaší největší předností. Ujistěte se, že dnes necháte roli mučedníka někomu jinému. Vy jste ten, kdo musí převzít kontrolu.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.