Seriály a filmy

11. října 2014 10:10

Martina Čerňanská

Prostřeno! Příště uvidíte ze Zlínského kraje!

Úkolem týdne budou pro Zlínský kraj regionální speciality! Znáte třeba babiččiny šlíšky? Nebo snad škvarkové bochánky?

Nový týden začíná i v pořadu Prostřeno! s novou pěticí soutěžících, z nichž ovšem každý udělá maximum pro to, aby právě on na konci týdne získal výhru 50 000 Kč! Kulinářský boj vzplane v kuchyních čtyř žen a jednoho muže, který o sobě tvrdí, že v životě téměř nevařil, celkově například jen pětkrát – bude tedy podle jeho údajných zkušeností vypadat i jeho výsledek, který naservíruje svým soupeřkám? Dojde také v tomto týdnu na ostrou výměnu názorů, nebo se zase jednou sejde partička pohodových lidí?

Nelehký úkol být prvním hostitelem týdne bude v pondělí na 25leté Aleně, mamince půlroční holčičky. Alena je na mateřské dovolené, ale je vyučená cukrářka, vaření ji baví, a tak se dá předpokládat, že by mohla uvařit skvěle! Na jejím menu si hosté přečtou tyto lahůdky: paštika z kuřecích jater s brusinkami, hovězí vývar s domácími nudlemi, kachní stehno s červeným zelím a bramborovým knedlíkem, orgasmus. Alena dají zabrat především její bramborové knedlíky – a hosté budou sice milí, ale bodovat budou nesmlouvavě a nedokonalosti ve výsledné podobě jídel ohodnotí body dolů. Budou minusové body natolik vysoké, že Aleně vezmou naději na výhru?

Úterní hostitel, 52letý Bohdan, je od pohledu svéráz a velmi sebevědomý muž. Jak by ne, když ještě před nedávnem pracoval jako profesionální voják? Nyní má vlastní autoškolu a podniká. Bohdan se v kuchyni nebude tajit tím, že toho až zase tolik odvařeno nemá, leč jeho výsledky na talíři – chutné a i pěkně naservírované – budou vypadat na pravý opak a dámám se jeho kuchařská „nepolíbenost“ moc zdát nebude! Bohdan vsadí na jednoduchost a čistotu chutí, opírat se bude o Zdeňka Pohlreicha a přípravu svého menu pojme jako show! Připraví salát caprese, jemný hráškový krém, kuřecí prsa na pažitce s tagliatelle a čokoládovou pěnu! Nadchne zábavou, kterou dámám připraví, a pro některé z nich to bude velká premiéra!

Středeční klání se odehraje v malinkatém bytečku 63leté Olgy, která je v invalidním důchodu, ale přivydělává si jako pokojská – výhra by se jí rozhodně velmi hodila! Olga je vyučená obuvnice, má dvě dospělé děti a je rozvedená. V den svého televizní vaření bude velmi unavená a bude mít co dělat, aby vše zvládla. Získá výhru za své menu? Rozhodla se připravit barevné kanapky, selskou zeleninovou polévku, masová roládu s bramborovou kaší a jablečný sen. Její zábava moc humorná nebude, hosté si budou lepit mušličky na květináče, ale nakonec je rozesměje jejich vlastní potýkání se s lepidlem.

I ve čtvrtek bude vařit hostitelka jménem Alena, ovšem druhé Alence je už o něco více než pondělní hostitelce. Alena žije na chalupě, kde má vlastní drůbež, králíky, zeleninu i ovoce – a proto chce uvařit pokud možno výhradně ze svých zdrojů! V menu tak nebude chybět vývar z domácí slepice, králík či ostružiny. Alena bude v kuchyni pracovat s jistotou, možná více rozehřeje sýr na roládu k předkrmu, ale všechny její další kroky budou bezchybné a připraví podle reakcí ostatních nejlepší úkol týdne!

Pátek uzavře 60letá podnikatelka Jana – sice je v důchodovém věku, ale podniká v interiérovém osvětlení. Se svým manželem je přes čtyřicet let, mají tři děti a 6 vnoučat! Jana miluje dovolené se svou rodinou, výlety za kulturou a také ráda vaří. Jak se ovšem strefí do chuti svým soupeřům? Budou chválit, nebo kritizovat celerový salát se šunkou, houbovou bramboračku, kuřecí maso se šťouchanými brambory a horké maliny? Najde Jana pod poklopem svých vytoužených 50 000, a pojede tak za ně na další dovolenou?

Pátek vše rozhodne, nezapomeňte se denně dívat na napínavé vaření pořadu Prostřeno! a nakoukněte pod pokličku kuchařského umění další pětice soutěžících!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.