Seriály a filmy

25. října 2014 10:10

Martina Čerňanská

Prostřeno! Příště uvidíte zPrahy a středních čech!

Opět nás přivítají Praha a střední Čechy, úkol týdne bude tentokrát exotický – asijská kuchyně! Dojde i na sushi?

S novým týdnem je tu opět i nová skupina soutěžících – a je se na co těšit, pondělní hostitelka přivítá postupně u sebe doma čtyři další ženy! Pravidelní diváci pořadu Prostřeno! moc dobře vědí, že ryze dámská skupina je časovanou bombou a je jen otázkou času, kdy vybuchne. Jak se snese nová skupina dam, v níž je nejstarší hostitelce 70 a nejmladší 19 let? Zabrání úcta ke stáří konfliktům, nebo naopak půjde o tvrdý boj o 50000 Kč?

V pondělí pozve ostatní soutěžící k sobě do velmi netradičního panelákového bytu 70letá Helena, která zaujme svými zájmy a stylem života. Helena pracovala velkou část svého života v luxusních hotelích jako pokojská, má ráda staré věci, umění 19. století a dobu Ludvíka XIV. Její zálibou je klavírní hudba, potrpí si na dobré způsoby a vybrané chování. Pro své hosty Helena připraví ruské vejce s bagetkou, hovězí vývar s domácími nudlemi, kuře pečené na kari s brambory a nádivkou, její menu pak ukončí jablkový závin. Helena se netají s tím, že nemá mobil ani internet, naopak je na to hrdá, ale nebude jí například internet chybět k tomu, aby si našla nějaký recept na úkol týdne, kterým je asijská kuchyně?

Strach z neznámých lidí již nebude muset mít v úterý 24letá Markéta, která žije v Praze, ale pochází z Moravy, odkud kvůli práci odešla. Markéta bydlí se svým přítelem, zatím je baví bezstarostný život bez závazků, který momentálně naplňuje malý pejsek, kterého si pořídili. Markéta pracuje v pojišťovně jako manažerka. Pro své hosty připraví bruschettu al pomodoro, bramborovou krémovou polévku s krutony, vepřovou panenku Wellington s plněnou bramborou a fazolkami ve slanině, skvěle znějící tečkou na jejím menu pak bude čokoládový fondán s čepičkou a ovocem.

Středa patří 27leté Nikol, která je původem ze Slovenska, ale má již za sebou kus světa – pracovala například v Anglii. Stejně jako úterní hostitelka Markéta žije i Nikol ve společné domácnosti s přítelem, je svobodná a bezdětná. Nikol je sebevědomá žena, umí říct svůj názor a nebojí se konfrontace s ostatními. Pracuje ve známé zahraniční firmě a zcela jistě ji život naučil, jak se o sebe postarat a uspět. Uspěje také její menu? Nikol na něj zařadila rozpečené bagetky s překvapením, krémovou polévka z kořenové zeleniny, hovězí po burgundsku se zeleninovou kaší a růžové koláčky s mascarpone.

Ve čtvrtek se představí 30letá učitelka tělesné výchovy Eliška, která je ale momentálně na mateřské dovolené. Její manžel je také učitel a zvládají se starat o své dvě malé děti. Eliška je sportovní člověk, baví ji velmi tanec, konkrétně street dance. Vede také skupinové lekce ve fitness, trénuje také aerobic. Účast v pořadu Prostřeno! pojala jako určité cvičení své psychiky. Jak zaujme ostatní dámy její menu? Se zájmem si na něm přečtou zapečený kozí sýr s medem a brusinkami, následovat bude dýňová polévka s domácími krutony, pak přijde grilovaný losos marinovaný v čerstvých bylinkách, salátek a pečené brambůrky s česnekem a bylinkami a na konec jahodový sorbet s čerstvou mátou a „čokotečkou“.

Pátek uzavře nejmladší hostitelka týdne, 19letá Darja, původem Ruska. Je jí sice v naší skupině soutěžících nejméně, ale rozhodně má už leccos za sebou – od patnácti let se osamostatnila, žije v Německu, závodně krasobruslí a krasobruslení také trénuje. Darja do svého menu začlení také pár ruských specialit – na jejím menu najdete kuřecí salát, patizonové placičky, boršč, hovězí rolky na červeném víně s ořechy a Nastěnčin sen.

Nepřijděte ani o jedinou zajímavou chvíli, které se odehrají v pořadu Prosřeno!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.