Seriály a filmy

29. července 2019 19:00

Lucie Gretzová

Prostřeno!: Adriána prý pořád myslí na Jiřího

Důchodkyně Anežka (64) se spolehne na pečenou kachnu, ale ani s touhle osvědčenou klasikou se nezavděčí všem

V úterý pojedeme na venkov do příjemného domku, kde bydlí vášnivá cestovatelka Anežka. Vyvaří si tahle dobrosrdečná důchodkyně, která se na svou večeři celkem dobře připravila, peníze na další ze svých cest? Anežka začne dobře, i když i její předkrm je opět „retro“. Plněná vajíčka s prosciuttem, zeleninová obloha a opečený toustový chléb tvoří esteticky pěkný a hodně bohatý první chod. Spolustolovníci pak musejí hostitelku brzdit, když jim nalévá zahuštěnou čočkovou polévku s uzeným žebírkem a bramborem, protože mají strach, že už by jim nestačily síly a žaludek na kysané zelí, kačení stehna a plněné bramborové knedlíky.

Podívejte se, jak dělá Anežka plněné knedlíky:

Ze sterilovaného zelí, které udělala bohužel jinak než obvykle, je Anežka rozpačitá a ani hosté, kteří čekali chutné domácí kysané zelíčko, nejsou z přílohy nadšení. Kachní stehno se pánům nezdá dostatečně křupavé a poněkud nad plán jsou plněné bramborové knedlíky, trošku rozvařené, protože znovu ohřívané na páře. Kdyby nebyly plněné, hosté by byli radši. Jenže Anežka jim chtěla dopřát a méně bývá někdy více. Ale ještě není vše ztraceno.

Podívejte se, jak se povede zábava:

Hostitelka má pro návštěvu jako poslední štafetky, které vypadají a chutnají jako z cukrárny. Ale i to by překvapivě mohlo někomu vadit… Je to ale klidný večer v příjemném a útulném prostředí, s decentní zábavou, za který se nejstarší hostitelka Anežka nemusí rozhodně stydět.

Sledujte Prostřeno! každý všední den v 17.50.

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.