Prostřeno!: Atmosféra zhoustne poté, co se hosté dozvědí, že je Pája Pražačka

Mzdová účetní Pavla řečená Pája (37) chce hosty ve finále překvapit asijskou večeří. Nejvíc je ale překvapí tím, že si mají přivézt plavky…

Kritickou Pavlu, která si říká Pája, kolegové trošku podezírají z taktizování. Je to ale pravda? Nekřivdí jí? Pavla si se všemi tak úplně nesedne a soupeři jsou hodně zvědaví na to, kam je poslední hostitelka pozve a co jim nabídne. A také jsou trošku nervózní; proč si mají proboha vzít plavky? Finále se neodehraje u hostitelky, která už dlouho žije se svým partnerem v Praze, kam před lety odešla za prací. Pája si toto sdělení ale nechá chvilku pro sebe.

Podívejte se, jak budou hosté reagovat na to, že je Pája Pražačka:

Návštěvu pozve na venkov do domečku svých rodičů, kde také kdysi žila a dnes sem jezdí už jen na návštěvu. Má tu svůj pokoj a přivezla si i svého milovaného pejska. Pája je zasnoubená a ráda by se vdávala. Radši peče, než vaří, koníčkem mzdové účetní je totiž výroba dortů. Každý z hostů si jeden takový dortík odveze jako památku na natáčení, předtím si ho ale v rámci zábavy musí ještě ozdobit fondánovou figurkou.

Podívejte se, jak to dopadne s plavkami:

Pavla zvolila zvláštní menu, do kterého nemálo investovala. Je zčásti asijské, soupeři ani nevědí, co dostanou k jídlu. A Karlovi něco takového docela vadí, Máša má zase mnohem raději českou klasiku. Zvědaví jsou ale všichni. Pája je při vaření velmi rychlá, ale i ona zazmatkuje: hrášková polévka se skoro vyvaří a musí se dodělat znovu. Nejlépe asi dopadne předkrm; růžová marinovaná kachní prsa se salátkem připomínají soupeřům roastbeef, bohatý a nevšední asijský salát je zajímavě dochucený, první chod vypadá lákavě. Krůtí „Bulgogi s batátovo-bramborovou kaší s pečenými tomaty“ obsahuje koupenou i doma připravenou marinádu, jenže sladké batáty nejsou oblíbenou přílohou všech a k masu na korejský způsob se moc nehodí.

Podívejte se, jak dopadne hlavní chod:

Zvláštní je, že u tak zkušené pekařky není poslední chod pečený. Neznámá „Açaí na tigela“ je miska mixovaného brazilského ovoce s medem, dezert někomu připadá sladký, jinému naopak kyselý. Prostě opět se potvrdilo, že „tisíc lidí, tisíc chutí“. A kdo to na Vysočině celé vyhraje? Zvítězí dobré jídlo, nebo to budou jiné pohnutky?

SLEDUJTE PROSTŘENO! ONLINE

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.