Prostřeno!: Bilyana představí bulharskou kuchyni a Milan začne taktizovat

Jediná žena ústeckého týdne, Bulharka Bilyana (38), představí kuchyni své vlasti a zklame ji Milan.

Temperamentní Bilyana je u stolu jediná žena a Milana včera velmi potěšilo, když k němu dorazila alespoň jedna příslušnice něžného pohlaví. Včera se k ní choval galantně a Bilyana si u něj pochutnala, o to větší zklamání zažije v úterý, kdy sama vaří a prostírá. Hráč Milan v ní totiž tuší silnou soupeřku a nic jí nedá zadarmo. Bilyana ráda vaří a snad ještě radši nakupuje, hosty pozve do malého bytu, kde žije s přítelem. Rodinu má v Bulharsku, u nás je hlavně kvůli práci. Uvaří bulharské menu, jen dezert je mezinárodní, medovník pochází z Ruska, ale peče se po celém světě a zdomácněl i v Bulharsku.

Podívejte se, jak Milan rýpe:

Na první chod je slaný koláč „banica“, který se připravuje ze speciálního těsta, peče se ve vrstvách, plní balkánským sýrem, nakrájí na kostky a krásně křupe. Vzhledem k tomu, že výživnému předkrmu předcházel ještě sytý úkol týdne, smažené rybí filé se šopským salátem, hosté si musejí v bříšku nechat místo na další chody.

Podívejte se, jak vypadá bulharský předkrm:

Kuličková polévka „supa topčeta“ je bohužel vlažná a opravdu chutná snad jen nejmladšímu Dominikovi. Hlavní bulharský džuveč obsahuje vepřové maso a peče se s množstvím zeleniny včetně brambor. Pánům hlavní chod chutná, ale Milan má nějaké vlastní představy o bulharské kuchyni a vnucuje je i hostitelce. Jídlo srovnává s tím, co kdysi ochutnal na Slovensku. A hostitelku to samozřejmě netěší, i když to zatím nedává moc najevo, jen je překvapená, proč do ní Milan tak rýpe. I ostatním vadí, že medovník, na který se tak těšili, není s ořechy a je až moc sladký. Bilyana je jistě šikovná kuchařka a chtěla ze své kuchyně předvést to nejlepší, ale asi počítala s vřelejší odezvou. Zachrání její večírek taneční bulharská zábava?

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

SLEDUJTE PROSTŘENO! ONLINE

Čekání na váš oblíbený pořad si můžete zkrátit sledováním filmu nebo jiného pořadu zdarma ONLINE na iPrima.cz

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.