Prostřeno!: Daniel dorazí zcela vyčerpaný a bez nálady

Ve finále se vytáhne i druhá Kateřina (27), která pozve na poslední večeři hosty do hnízdečka své lásky.

Servírka Katka přiznává, že do pořadu jde samozřejmě i kvůli výhře, ale už velmi dlouho si to prý chtěla sama vyzkoušet na vlastní kůži. Co se úkolu týdne týče, poslední hostitel je většinou ve výhodě, protože již ví nebo aspoň tuší, co by si měl nakoupit a připravit. Kateřina batáty zakomponuje do svého hlavního chodu, ke staročeským vepřovým kostkám s pečenými paprikami, anglickými bramborami a šťouchanými bramborami s cibulkou. Dost staročeský se hlavní chod nebude zdát Danovi, ten je ale v pátek úplně bez nálady a zdá se vyčerpaný.

Podívejte se, jak Daniel už poslední večer nezvládá:

Hostitelka se předem obává, zda její sladká tečka, kokosový dort, nebude moc hutná. Katka si uvědomuje, že po fazolové polévce z uzených žeber, kde je i smetana, by se mohli soupeři cítit skoro přejedení. Přesto se poslední hostitelka u plotny časem úplně rozzáří, polévka je shledána výbornou i díky řeřiše na ozdobu, která jí dodala říz, a počáteční stres a obavy odplynou.

U předkrmu „zapečené vejce s rajčaty, žampiony a šunkou prosciutto“ všichni včetně Aničky obdivují, že se Katka pustila do domácí bagety. Ta se sice trochu připálí a Katka nakonec sežene jen šunku schwarzwaldskou, ale doufá, že to nebude nikomu vadit. A také ne – hosté ocení předkrm úhledně podávaný v zapékací nádobce i domácí pečivo. „Předkrm byl luxusní,“ nešetřila superlativy paní Anna, které se zdál Katčin první chod nejlepším z celého týdne.

Podívejte se, jak dělá Katka podruhé v životě vodní lázeň:

Nakonec po bláznivě hravé zábavě a kokosovém dortu, který dopadl nad očekávání, přichází finále. Proč se ale Katka nakonec rozpláče? Co jí přišlo tak líto, přestože se jí večeře povedla?

Co druhou Katku zklame? A jak celý pražský a středočeský týden dopadne? Kdo to nakonec vyhraje a jak se zachová? Zvítězí dobré jídlo, nebo taktika?

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

Už máte novou kuchařku Prostřeno!? Prostřeno! slaví 10 let a kuchařka vydaná k tomuto jubileu je plná tipů pro amatérské kuchaře… Klikněte pro více informací.

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.