Prostřeno!: Emigrant Zdeněk podává světové menu. Každý chod z jiné země

Poslední večeři podává nejstarší hostitel, emigrant Zdeněk (66). Zkušený cestovatel nabídne takové menu „letem světem“.

Pan Zdeněk se po revoluci vrátil od protinožců zpět do vlasti, kde si s manželkou koupili hezký dům ve Frýdku-Místku. Má odtud úchvatný výhled na hory, ale přesto je rozhodnutý, že až dům prodá, vrátí se zpět do Austrálie, kde žijí jeho děti a vnoučata. Poslední hostitel o sebe pečuje, sportuje a pravidelně drží půst, tento týden to ale musí porušit. Zdeněk, který je už v důchodu, pracoval jako finančník a prý poznal celý svět. Finální menu tudíž míří do různých světových stran.

Podívejte se, jak Zdeněk připravuje gulášovou polévku:

Na úvod udělá thajskou smaženou rýži, kterou hosté pochválí. Pak uvaří maďarskou gulášovou polévku podle svého oblíbeného receptu, dost pikantní, na hlavní chod usmaží vídeňský řízek a kuřecí pikantní řízečky. Vídeňský řízek by měl být z telecího masa a obrovský jako sloní ucho, jenže to by se pak nevešel Zdenkovi do friťáku. Je k němu „moravský bramborový salát“, kde jsou i jablka.

Podívejte se, co Zdeněk prozradí o emigraci:

Jako dezert je dort Pavlova, kterou hostitel servíruje pod názvem „australský zákusek“. Není úplně jednoduché tento dezert dokonale připravit, i Zdeněk se sněhovým dortem trochu bojuje, dočká se ale pochvaly, nedokonalosti zakryje šlehačka a něco se schová pod ovocem. Diskutovat se bude víc než dost nejen nad jídlem, ale i nad hostitelovými zážitky nebo plány do budoucna. Zábava s autíčky a lákavou výhrou je trochu infantilní, ale legrační a možná inspirativní pro maminku malého chlapečka Martinu.

Jak poslední večer dopadne? Neprojeví se ve finále tak trochu česká závist?

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

SLEDUJTE PROSTŘENO! ONLINE

Čekání na váš oblíbený pořad si můžete zkrátit sledováním filmu nebo jiného pořadu zdarma ONLINE na iPrima.cz

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.